Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

polednic
1. pro 2018

@alva11 No prave...prvni dite bylo neodlozitelny a fungovalo to v podstate do roka pouze se satkem a dobry. Doufala sem taky, ze uz budu trochu vic imunni vuci tomu silenymu sestinedeli, ktery u me bylo pekelny. Vyskakovat z okna a vrazdit dite se mi chtelo cca 10x denne. Ale dobry, prezily jsme obe 😃 boze jak me to stve, tyhlety nekonecny vzdelavaci akce. v pristim zivote bych medicinu snad ani nevolila.

nikinkax
1. pro 2018

@polednic tak odhlásit se můžeš vždycky, pokud se to nějak nesejde...takže bych se učila, počítala s tím, že půjdu a zkusila to...myslím, že lepší v šestinedělí než třeba s ročním...ale můj názor, já to naštěstí stihla před dětmi a musím říct, že vás všechny obdivuju...

alubif
1. pro 2018

@polednic oficiálně se můžeš od atestace odhlásit myslím 6 týdnů před, teď se prostě případně k atestaci nedostavis. Propadne ti sice poplatek za atestaci, ale jsou i horší věci. Třeba budou mít pochopení a omluví ti to. Osobně si myslím, že pokud se teď už učíš a mimcu budou jen dva týdny, tak bych do toho šla. Čím je pak dítko větší vyžaduje víc pozornosti a společných aktivit a s případnou nespavosti a jinými radostmi typu zubů nebude na uceni čas... Já jsem atestovals měsíc před porodem, takže některé kurzy jsem absolvovala s pupkem a dobrý.
Fakt obdivuju holky co atestují s dětma, já mám sice dítě nenarocne, pohodové, ale fakt bych to nedala.

polednic
1. pro 2018

@alubif
@nikinkax
tak sem z toho podelana, to nebudu lhat. hlavne se mi do toho strasne nechce. ale odkladat to nechci, mam pocit, ze cim dyl to trva, tim sem linejsi. navic ten predatest. kurz...dva tydny budu mimo domov, mimo mesto, fakt daleko...uz to me zabiji, ze dvouletou dceru necham doma. ach jo.

alva11
2. pro 2018

@polednic O moc lepší už to teď asi pár let nebude, když kolem tebe budou lítat dvě dětičky, líp se ti asi učit nebude. V nejhorším případě to můžeš brát tak, že zkouška je od slova zkusit...

ammp
2. pro 2018

@polednic přesně, zkus to, pokud můžeš! neodkládej, pokud se to povede, tak si krásě užiješ mimčo! Akorát si zjisti, co se stane, kdyby ses nedostavila (zda propadne jen poplatek, nebo celý termín, no ani to podle mne není konec světa a je výhodnější tam jít). Co je doma, to se počítá! Jinak reálné odatestovat je, ale přesně, záleží na porodu, na mimču... já měla první porod nástřih a ještě 3 týdny jsem měla stavy na omdlení, dcerka pořád plakala, po týdnu jsem vypojila baby-alarm, protože jsem dcerku pořád vyndavala z postýlky k sobě, spí s námi v podstatě dodnes (2r 4m), druhé dcerce je půl roku a bylo a je to něco úplně jiného - po porodu bych šla klidně z porodního sálu na autobus domů, protože jsme měli gastroenteritidu, tak jsem doma hned po propuštění vygruntovala celý byt (včetně praní záclon a závěsů), kolem ta dvouleťačka, dones mimino krásně spí a je jí jedno, jestli u nás nebo v postýlce, o kojení svých dvou dětí snad ani nebudu psát, první dítě chtělo být po porodu cca 20hod denně u prsu, naprosto neodložitelná, nedostala jsem se s ní první měsíce bez řevu ani pro chleba... druhá dcerka absolutně bez problémů...

polednic
21. led 2019

Tak je vsechno jinak- plany zjevne bez efektu. Ackoliv sem chtela otehotnet az v lete, v klidu v zime odatestovat a pak si uzit druhy mimino v klidu, tak se stalo kouzlo a tehotna sem ted (coz fakt nechapu, bez menstruace..) No, cili kurzy a vsechno odchodim ted na jare, v zari porod a atestace nadale v planu v prosinci. Sem na to zvedava, starsi dcera chodi a bude chodit do skolky, a mimino snad bude mit prso v puse a da mi prostor k uceni :/ sem z toho rozcarovana, takhle sem si to nepredstavovala. Holky, ze se to da zvladnout, zejo :D

ammp
22. led 2019

@polednic určitě! záleží na mimču, moje druhé je za odměnu, s ním bych snad i od první chvíle odsloužila (má 8měs, stačí přebalit, nakojit a dát do nosítka nebo do kočárku nebo někam položit a je spokojené...) držím pěsti a přeji taky takové mimčo! (zatímco první holka je přesný opak...)

mattt
3. bře 2019

Ahoj, je tu nejaka pediatricka? Jak jste to mely v praci s tehotenstvim? Chodily jste normalne nebo mely nejake omezeni? Nemely jste strach z infekci?

batul
3. bře 2019

@mattt nedoporučuju, u nás jsou všechny pediatriačky minimálně první trimestr na neschopence, kvůli CMV a parvoviru.

majus6
3. bře 2019

@mattt Nez to zjistis a nez to oznamis (ja to rekla v praci po potvrzeni srdecni akce), tak je skoro prvni trimestr pryc. Kdyz jsem to oznamila, tak jsem se nechala preradit na novorozence a tam jsem byla cely tehotenstvi. Bohuzel jsem musela doslouzit sluzby LSPP, ktery byly uz vypsany, takze do 4. mesice jsem slouzila, coz je z hlediska infekci nejhorsi, ale kolegyne co byla tehotna o 3 mesice napred slouzila az do porodu, tak jsem nejak nemela silu s tim prastit hned a neodslouzit aspon to co uz bylo napsany. Taky jsem si dalsi deti poridila hned bez navratu do prace, abych tohle nemusela resit znova.
Ale udajne kolegyne par let pred nama, kdyz zjistila, ze je tehotna, tak polozila tuzku a sla domu 🙂, takze zalezi, jak se k tomu kdo postavi, nutit te nemuzou, ale zase uplne doma jsem byt nechtela.

nikinkax
5. bře 2019

@polednic jeee, gratuluju! ono to nějak dopadne, neboj...s malinkým miminem si myslím, že je snažší se učit než při práci...teda nevím, jaké máte podmínky, ale u nás 5 dní volna včetně dne atestace, fakt humor..."naštěstí" jsem potřebovala operaci vazů, tak jsem se domluvila s primářem, že to prostě sfouknu při jednom...

nikinkax
5. bře 2019

@mattt já jsem, chodila jsem normálně do 35. týdne do práce, dělám na Jipu, máme hlavně infekční děti, nikam mě nepřeřazovali, jen jsem nejezdila na CT...ale kdybych o to stála, dají mě na neinfekční odd...do asi 20. týdne jsem sloužila a pak jsem skončila, ale spíš že mě naštvala kolegyně, když jsem měla virozu a ona mi řekla, že tu službu nevezme, že hlásí hezky, tak jsem si říkala, co já tady budu dělat blbku těhotná...ale mně bylo fakt dobře...

drep
5. bře 2019

@mattt nejsem pediatr, ale intenzivista, takže infekcí též dostatek. V prním trimestru jsem jela standardně včetně služeb a učila se na atestaci, od druhého jsem byla na ambulanci a chodila na konzília. Občas mi přišlo, že je skoro rizikovější jet busem než být na aru 😉

cesnecka
14. bře 2019

Bezne takoveto odkazy pouze násidilim pro své přátele, ale tady bych chtěla udělat výjimku. Jedná se o mého spolužáka z medicíny, strašně fajn kluka, úžasného lékaře. Všichni víme co jej s diagnózou ALS čeká, nic pěkného to není. Tak pokud bychom mu mohli splnit alespoň toto přání. Děkuji všem za přečtení!

blackhole
15. bře 2019

@cesnecka ahoj, na stránce se píše, že kampaň byla již ukončena, vybralo se dokonce víc než byl původní cíl 🙂

cesnecka
15. bře 2019

Jeee tak to mám radost, včera to bylo na nějakých 57%. Je pravdou, že včera se tato kampaň dostala k nám do kruhu😉

cesnecka
15. bře 2019

Tak abyste věděli že to byl opravdu fofr, 24 hodin 😊 a poděkování😊

drep
23. bře 2019

Holky, platila jste si některá nějak recentně stáže sama? Mám atestaci z aim, hci si běehm rodičovské dodělat praktika (nebo aspoň stáže), ale zároveň se nechci upsat nějaké mojí ambulancu nebo něčemu podobnému, počítám, že se po skončení rd vrátiim normálně na aro a tohle budu mít spíš na stáří. Musiim mít 12 měsíců praxe u vpl a měsíc dětské a měsíc gynda, praxe u vpl snad nebude problém, těch nabídek je celkem dost, zvlášt když je člověk ochotný dojíždět, ale tu gyndu a dětské bych si uhradila sama, ale nemám vůbec představu, kolik to může stát 😉

alva11
23. bře 2019

@drep Jo, já (a kámoška). Ceny stáží byly docela v pohodě, už si to nepamatuju úplně přesně (atestovala jsem 2016), ale pohybovaly se zhruba od 100 Kč/den do 5000/měsíc. Lepší, než se někomu upisovat na několik dalších let.
Liší se hlavně podle nemocnice, ani ne tak podle oddělení.

cell
24. bře 2019

@drep : řešíme to samé u muže, po 20 letech na ARU na něm vidím, že potřebuje změnu. Já mám atestaci z VPL 6 let a jsem náramně spokojená. Největší položkou byly ty kurzy IPVZ, kterých bylo hodně a které byly drahé. Ale třeba Vy to tak nemáte, ještě jsem to tolik nestudovala

drep
24. bře 2019

@cell já mám ateastaci rok, čili kurzy jsem prošla nedávno a ještě mi platí a navíc je teď organizuje i moje nemocnice. Teoreticky bych i ty stáže možná mohla projít v rámci naší nemocnice, ale skoro mi přijde, že by zaměstnavatel byl skoro hloupej, kdyby mi to umožnil 😉

cell
24. bře 2019

@drep : tak to je dobré, to je výhoda. Já bych do toho přes nemocnici klidně šla. Já pracovala jinde, byla jsem zaměstnaná ve FN - během mateřské jsem si zadarmo dodělala, co jsem potřebovala ... a každému to bylo jedno, i když v tom kolosu se to asi úplně ztratilo

drep
24. bře 2019

Přitom já zatím odejít ani nechci, intenzivku miluju s troufám si říct, že jsem v ní i dobrá, ale chci ten pocit vnitřní nezávislosti, že když odejde přednosta a primář a nezůstane na kameni kámen, že mám možnost odejít z nemocničního zdravotnictví i jinam než na záchranku. Tak možná to zkusím, zaměstnanec koneckonců jsem

cell
24. bře 2019

@drep : spousta intenzivistů se rekrutuje na praktiky. A někteří jsou i dobří .... pokud u nich ta míra vyhořelosti nezpůsobila to, že už je jim všechno jedno ... a ti nám pak dělají ostudu ☹

drep
24. bře 2019

Intenzivka je nádherná, ale po těch pěti letech, kdy jsem měla minimálně 7 služeb měsičně a pisledni dva roky k tomu ještě 50 hodin záchranky mi nějak došly síly. A vím, že v padesáti nechci ve tři v noci přijímat polytraumatizovaný pacienty, ale spát doma ve svý posteli. A protože vidina, že bych někdy něla málo služeb nebo, nedejbože, nesloužila vůbec, není reálná, chci se zařídit jinak.

cell
24. bře 2019

@drep : já to chápu. Vidím u vlastního muže. Ten je na ARU 20 let, služeb tak 6 měsíčně a už to přestává dávat. A osciluje mezi touhou zůstat, protože ho to ještě baví+mají dobrý kolektiv, ale zároveň se úplně neodrovnat, zažít pořádně děti, dokud jsou ještě malé .... no zatím jsou ho trochu vmanérovala alespoň se zapsat do oboru .... a na tom to prozatím skončilo ☹

nikinkax
27. bře 2019

@drep řeším to samé, jsem pediatr, dělám, teda dělala jsem na polointenzivním oddělení...děsně mě baví práce rukama a taky asi nejsem úplně nešikovná...ale představa 7 služeb se 2 dětmi, co jsme běžně měli, to prostě nechci...tak teď v sobě řeším, jestli na obvode ano nebo ne...při prvním jsem chodila 1-2x týdně, něco zajímavého jsem si na téom taky našla, chlap by mě tam samozřejmě viděl nejradši okamžitě a ve mně se to pere...nechci se vzdát práce, kterou mám fakt ráda, ale děti miluju nade všechno a abych si jednou neřekla, kde jsem byla, když mě potřebovali a stáli o mě...? je to fakt těžké, kolikrát si říkám, jestli by nebylo lepší sedět za kasou...tam by to bylo všechno dané...

drep
27. bře 2019

@nikinkax já taky vůbec nejsem rozhodnutá, fakt miluju intenzivní i urgentní medicínu, ale plánuju ješte jedno dítě a říkám si, že jednodušeji tu atestaci už nikdy potom neudělám a že to neznamená, že intenzivku už nikdy dělat nebudu, ale až fakt přestanu mít chuť sloužit, že to mám jak vyřešit. Jako těhotná jsem seděla na anesteziologický ambulanci a ač jsem čekala, že mi tam z toho hrábne, tak nakonec půl roku sama s jednou super sestrou a mojí organizací práce bylo fajn, nezávislost na tom, jestli se někdo v noci na něco vykašlal, nemusel furt popohánět mladé kolegy do práce. Myslím, že pak i v té ambulanci praktika si člověk najde to svý.