Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mám nárok na dávky? Těhotná, na ÚP, bydlím s přítelem

tynkaa
12. črc 2015

Ahoj . Jsem teď do konce srpna studentka je mi 20 let a od září musím na pracák . Nemám odpracovaný nic takže mi nic pracák nedá . Termín porodu mám 9.9. . Mám trvalý pobyt u mamky která je rozvedená a je na pracáku vydělává si na černo . Ale bydlím se svým pracujícím přítelem který má cca 17 000 kč měsíčně . Chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na bydlení , porodné či jiný sociální příspěvek . Někdo mi radil ať se nahlásím jako samoživitelka a partner by mě "jakože " posílal alimenty . Určitě chci aby otec byl v RL pač přímení dcera bude mít po něm . Zkuste mi prosím poradit jsem v tom nová a na úřadě mi moc nepomohli byly na mě hnusní co tam vlastně chci . Moc vám děkuji .

andelkaprdelka
12. črc 2015

@smardik čekáme druhý a nejsme manželé, zatím....a v životě mě nenapaflo si hrát na samoživitelku, kvůli páár šušňům.....fuj...x

vendulka
12. črc 2015

@smardik a jak může tolik dostávat od sociálky? Moje mamka je sama, důchod bere 8900kč nájem platí 8 tis. a soc ji dává necelou tisícovku, tak kde to kurwa jsme?

karlajasmine
12. črc 2015

A ja bych taky byla rada ve 20ti maminka a nechala se od pritele a statu zivit, to by asi byl kazdy rad, ale misto toho jsem dostudovala, nekolik let pracuju, mam nejake uspory, manzel totez, a poridili jsme si dite ted v mych 29ti ve chvili, kdy jsme schopni se o nej starat a doprat mu to, co si v zivote zaslouzi,,, Ono je jednoduche si poridit dite a rict si ''at se o me stat stara'', ale je to taky dost nezodpovedne nejen vuci tomu diteti ale i vuci vsem pracujicim lidem, kteri na vas odvadeji dane.

smardik
12. črc 2015

@vendulka nevím ale složenku jsem fakt viděla

rituska88
12. črc 2015

To je fakt sprostý. Já mám odpracované 4 roky, přítel už skoro 20. Když jsem neplánovaně otěhotněla, byli jsme na tom finančně hodně špatně (a to ne úplně naší vinou), oba s přítelem jsme poctivě pracovali a snažili se, aby miminko mělo všechno potřebné, počítali každou korunu, hodně nám taky pomohli rodiče...ale ani nás nenapadlo ždímat stát. Nejsme zatím manželé, protože dítě přišlo neplánovaně a nebyly finance na jiné věci, natož na svatbu (která i skromná něco stojí), žijeme spolu a i když zatím máme trvalý pobyt každý jinde (protože čekáme až se budeme moct vzít a měnit tak doklady a všechno ostatní jen jednou), tak by mě musela hanba fackovat, kdybysme se tu (v městském bytě, který máme v nájmu) nenahlásili jak je slušnost. Že bych ho neuvedla do rodného listu a hrála si na samoživitelku tak to už bych se fakt styděla sama před sebou. Nikdy jsme si nepožádali o žádný příspěvek od státu (beztak bysme asi žádný nedostali, protože jsme oba pracující), prostě když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak začal přítel víc chodit na přesčasy a začali jsme víc šetřit. A světe div se, ono to jde, když se chce. Chtěli jsme druhé dítě brzy po prvním, ale protože vidíme, že je to finančně náročné a já rozhodně nechci být svobodná se dvěma dětmi, rozhodla jsem se příští rok se vrátit do práce a až něco našetříme a vezmeme se, začneme plánovat druhé dítko. Ale právě kvůli takovým jako je tady zakladatelka téhle diskuze slyším ze všech stran: No jo, mladí se v dnešní době neberou, protože z toho mají výhody...ona může být vedena jako samoživitelka...atd. Je mi z toho smutno, když si vzpomenu, kolik peněz už jsme oba odvedli na daních, jak jsem pracovala až do vysokého stupně těhotenství, vlastně ani jeden z nás nebyl nikdy na pracáku a přesto jsme počítali každou korunu, ani na porodné jsem neměla nárok...jak jsem kolikrát potají brečela, když se nás někdo zeptal kdy bude svatba když už máme to malé (bylo mi to a je pořád líto, protože jsem opravdu nikdy nechtěla být matkou za svobodna a vzít se chceme)... A pak si tady člověk přečte něco takového a připadá si jak největší blbec - vždyť přece stačí ždímnout stát a o nic se nestarat, ne? Dělat na černo nebo vůbec, hrát si na samoživitelku přestože žiju s otcem dítěte ve společné domácnosti, brát příspěvky na kdeco a pokud to půjde tak místo práce si potom hned pořídit druhé a klidně i třetí dítě - však co, oni to ti pracující pitomci z daní nějak utáhnou, že? Ale pozor, slečno, takových jako vy přibývá a těch pracujících pitomců ubývá, takže už je i víc kontrol, jinak by to náš stát za chvilku položilo.

karlajasmine
12. črc 2015

jeste bych k svemu poslednimu prispevku rada dodala, ze v zadnem pripade neodsuzuju mlade maminky, ale jen a pouze to, kdyz si nekdo v jakemkoli veku planovane poridi dite s pristupem, ze ''ja na to nemam, ale ojebu stat a uzivim se v pohode z dani pracujicich lidi..''

vendulka
12. črc 2015

@rituska88 přesně, moje sestra je samoživitelka, otec dítěte ji v těhotenství mlátil, tak od něj odešla, do RL ho neuvedla, tudíž nemá ani alimenty a má je rodičák 7100kč nic víc, žije v domě pro matky s dětmi...tak kde je potom spravedlnost a jak to, že někdo dostaně několik tisíc, někdo se tady chlubí jak ojebává stát a někdo dostane leda tak výsměch...

blahova_andrea
12. črc 2015

@smardik no jak říkám, na to člověk musí mít žaludek. já bych ho neměla. pak není pro ty, kteří to opravdu potřebují ☹
já nejsem vdaná do teď a nikde se jako samoživitelka neuvádím. a to jsem několik let samoživitelka byla a živila ještě i přítele a jeho ex rodinu a platila mu dluhy. a ani tak mě ani ve snu nenapadlo se chovat jako ti tví "známí"

andelkaprdelka
12. črc 2015

@vendulka a to mě sejří....ženský, co to fskt potřebujou, fostanou howno...a vyžírky si vše vyběhaj, vydupou, vyřvou...kuwafix....

vendulka
12. črc 2015

@andelkaprdelka přesně tak a ti slušní co? mají zdechnout?

andelkaprdelka
12. črc 2015

@vendulka noo mě to povídej......já po prvním rodičáku šla na úp...firma mezitím zanikla....a když jsem brala nějáký 2500 a optala jsem se na přídavky, paní se mi vysmála, že mám muže, tak at dělá.....mno.....a taky jsme měli doost chudý období.....☹

vendulka
12. črc 2015

@andelkaprdelka mě teď po skončení rodičáku taky čeká výpověď co s ženskou s dvěma dětma, přeci bude pořád doma, děti jsou věčně nemocný,tak se ji zbavíme 😠

andelkaprdelka
12. črc 2015

@vendulka noo přesně.....grrr....

hollybelly
13. črc 2015

kurňa, já samoživitelka bez alimentů, žiji sama s hypotékou na krku a nikdo mi nic jiného krom rodičáku nedal a ani mě to nenapadlo.... kde je asi chyba?? 😀

lenka56501
14. črc 2015

Tynka....Na materskou 6 az 8 tydnu pred terminem porodu nemas narok.Rodicovsky prispevek samozrejme pobirat budes.Porodne taky dostanes pokud cekas prvni dite a od 1.ledna 2015 se dostava porodne i na druhe dite.Zazadej i pridavky.Co se tyce pridavku na bydleni,zkus si ho podat,uvidis co ti vypocitaji,ale pokud mas trvaly pobyt stejny s tvou mamkou musi se do toho take zapojit.Vsichni lide,kteri maji stejnou adresu trvaleho pobytu

lenka56501
14. črc 2015

@rituska88 opravdu dostavaji zamozivitelky vice penez,nebo neco navic od statu?
Nemam s tim zkusenost.Vdana nejsem,ale ziji s partnerem v domku s hypotekou.
Partner by ani nepristoupil na to abych se udavala jako samozivitelka,vim,za bych musela byt v tom pripade jiny trvaly pobyt.
Je to sprosty udavat se jako samozivitelka kdyz to tak neni.Kdyz chci rodinu,tak se vsim vsudy,normalne se k tomu postavit a nedelat klicky.

rituska88
14. črc 2015

@lenka56501 To já taky nevím, protože s tím nemám osobní zkušenost. Ale už několikrát jsem to slyšela v okolí a dokonce i jako narážku na nás, (kteří to tak nemáme) jenom proto, že nejsme manželé.

lenka56501
14. črc 2015

My mame tri deti,manzele nejsme,ale nikdy jsem se stim nesetkala.Ale slysela jsem,ze samozivitelky dostavaji urcitou castku na najem,vyse priplatku se odvyji od vyse najmu,ale kde se o to zada nevim.

vendulka
14. črc 2015

@lenka56501 asi jak kdo, viz moje sestra jak jsem psala výše, má jen RP 7100kč a žádné přídavky, teda jen 500kč na dítě

blahova_andrea
14. črc 2015

@lenka56501 na to, aby ti někdo přispěl na nájem nemusíš být samoživitelka. stačí splnit podmínky a zažádat si o příspěvek na bydlení. my to pár měsíců splňovali i jako "poctivá" rodina

lenka56501
14. črc 2015

@blahova_andrea o prispevek na bydleni se asi nejedne.Z doslechu jsem slysela,ze jedne mamine prispeli na najem polovicni cenou najmu,musela tu celou castku dat na najem a dolozit,ze penize nedala nikam jinam.
Nekdo rikal,ze zadala primo na uradu ve svem meste.Ale jestli je to pravda nevi.Rikam...byl to doslech.

blahova_andrea
14. črc 2015

@lenka56501 podle toho, co píšeš se stále může jednat o příspěvek na bydlení 😉

lenka56501
14. črc 2015

Treba asi jo 🙂 😉

blahova_andrea
14. črc 2015

@lenka56501 ono je dávek docela dost. jen se k nim dostat, no. většina lidí ani neví, že existují, natož aby v tom uměli chodit a vyřídili si je. málokterá úřednice poradí. kolikrát to vypadá, že to dávají fakt ze svého. pak se snadno stane, že ten, kdo to fakt potřebuje nemá nic. nikdo mu neporadí ☹ naopak ti, co toho jen využívají...však víme

rituska88
14. črc 2015

Jde o to, že pokud ta rodina na to nemá nárok, tak někdo se snaží pravidla všelijak obejít aby ty peníze dostal. Slyšela jsem od jedné známé, že její dcera si nahlásila trv. pobyt i s dítětem v bytě, kde žijí, ale partner (teď už dokonce manžel) má trv. pobyt jinde a udávají, že spolu nežijí a ona si žádá o příspěvky na bydlení. Žijí ve velkém městě, kde se lidi neznají, takže to nikdo neřeší. Nevěděla jsem, že je něco takového vůbec možné, ale asi kdo chce, tak si cestičku najde. A nám dokonce ještě než se narodil syn jeden člověk radil, ať prý nepíšu otce do rodného listu, že budu mít nárok na různé příspěvky. Nevím teda na co, protože tohle by mě nikdy ani nenapadlo udělat, navíc přece kdybysme se pak třeba rozešli, tak bych neměla nárok ani na alimenty, když by otec nebyl nikde uveden. Kromě toho i kdyby to klaplo, my si vesele žili spolu, ale já byla papírově samoživitelka, brala příspěvek na bydlení, přídavky na dítě a nevímco ještě, asi bych strachy nespala, že se na to nějak přijde a budu obviněná z neoprávněného pobírání dávek (žijeme v malé obci, kde si každý vidí to talíře).

blahova_andrea
14. črc 2015

@rituska88 právě. taky bych byla ve stresu. hlavně pak ty peníze člověk musí vrátit a z čeho, když jsou dávno utracené, že? 😅 no mě to za to nestálo a nestojí. a to manželé nejsme a máme za sebou finančně dost těžké roky. pár měsíců jsme pobírali příspěvek na bydlení, ale to byla nutnost a vše jsme měli nahlášené poctivě a do tabulek se vešli s čistým svědomím.