Mám nárok na PPM? Počítá se nemocenská?

nov.tere
16. kvě 2015

Ahoj, měla bych prosbičku pokud by někdo věděl a dokázal mi poradit. Do práce jsem nastoupila 15.9.2014 od té doby jsem byla zaměstnaná a dne 15.12 se mi stal úraz a šla jsem marodit. Ten úraz byl ukončen až 1.3.2015 a 2.3 jsem nastoupila zpět do firmy jenže mezitím se změnilo vedení a tím pádem jsem byla z bývalé firmy propuštěná a zároveň 3.3 jsem podepsala novou smlouvu s novým vedením. Jenže dne 11.3 jsem zjistila že jsem těhotná a nyní jsem ve 14.týdnu v práci zatím stále jsem. Včera za mnou byl pan ředitel a ptal se mě jestli nechci odejít na nemocenskou ale zatím to v plánu není akorát že mě poprosil abych v červnu na nemocenskou nastoupila že by nerad aby se mi v práci něco stalo (vyrábíme potrubí pro vzduchotechniku), já na to tedy přistoupila ale říkám si jestli budu mít nárok na Mateřskou nebo ne. Termín porodu mám stanoven na půlku listopadu a smlouvu mám na dobu určitou do konce roku. Děkuji všem kdo budou vědět za radu

nolies
16. kvě 2015

Ahojky. Narok mit budes 🙂

nov.tere
autor
17. kvě 2015

@nolies někdo tvrdí že ne že se nemocenská nepočítá do odpracované doby tak jsem bezradna právě.

anetpierowska
17. kvě 2015

Ano, budes. Splnila jsi 270dni nemocenskeho pojisteni. Ja jsem zamestna od 3.3.14 a na rizikove jsem nastoupila 3.12.14. A mezi tim jem byla i na osetrovacce s malym. Zavolala jsem si na linku socialky(placenou) co oni maji primo na to a pani rikala, zese otoho vejdu,ze se do toho pocita i nemocenska, protoze jsem po dobu nemocenske zamestnana a tim padem i nemocensky pojistena.

nov.tere
autor
17. kvě 2015

@anetpierowska to by bylo vážně super kdyby to tak bylo. Taky jsem přemýšlela že zavolám na ČSSZ

anetpierowska
17. kvě 2015

Call centrum nemocenského pojištění vyřizuje dotazy veřejnosti a poskytuje informace o dávkách nemocenského pojištění (nemocenské, peněžitá pomoc v mateřství, ošetřovné, vyrovnávací příspěvek v těhotenství a mateřství) na telefonním čísle 571 811 081.

nov.tere
autor
17. kvě 2015

@anetpierowska děkuji moc jsi zlatá já si tam zítra zavolám až budu mít čas v práci 🙂

anetpierowska
17. kvě 2015

@nov.tere ja se take bala, protoze mi to nevychazelo, tak jsem si tam zavolala. A cca za 3tydny na ni nastupuji🙂

nov.tere
autor
17. kvě 2015

@anetpierowska tak to je super mě právě na jiných stránkách napsali že nemocenská se do toho nepočítá tak jsem právě nevěděla a radši jsem se chtěla zeptat i jinde 🙂

j.a.n.i
17. kvě 2015

@nov.tere Nemocenská se počítá, pokud při ní trvá pracovní poměr, z toho vznikají ty zmatky 🙂

nov.tere
autor
17. kvě 2015

@j.a.n.i ano trvala vlastně jsem skončila PN a nastoupila do práce v pondělí to jsem zároveň podepsala výpověď z minulé firmy a hned v úterý podepsala novou smlouvu takže mám počítat od 15.září těch 270 dní a tím pádem vznikne nárok na PPM. bylo by to fajn 🙂

nov.tere
autor
17. kvě 2015

@j.a.n.i a počítají se tam i víkendy a svátky nebo jen odpracované dny?

anetpierowska
17. kvě 2015

Vikedy i svatky.🙂

j.a.n.i
17. kvě 2015

@nov.tere Všechny kalendářní kdy trvání pracovního poměru 🙂 bez ohledu na to, kolik dní v týdnu tam chodíš.

grafovaradka
17. srp 2015

Ahoj chtěla jsem se zeptat zda budu mít nárok na mateřskou jestliže mám pracovní poměr od 26.1.2015 a termín porodu mám v březnu 2016. Mám v plánu jít na nemocenskou ale nevím zda-li se mi to bude do mateřské počítat.

zuika
3. únor 2016

Dobrý den,obracím se k vám s dotazem,21.5.2015 jsem se vrátila do zaměstnání po mateřské dovolené,pracuji stále,,nedávno jsem zjistila,že jsem otěhotněla,do jakého měsíce musím pracovat abych měla nárok na PPM od zaměstnavatele,děkuji.Hanicová.

j.a.n.i
4. únor 2016

@zuika Musíš být stále nezaměstnaná nebo v ochranné lhůtě po skončení zaměstnání.

karlajasmine
4. únor 2016

@j.a.n.i snad "stále zaměstnaná"? 🙂

j.a.n.i
4. únor 2016

@karlajasmine Jojo, to je dobrý překlep, ten se mi teda povedl 😀 četla jsem tvůj příspěk 3x, než mi došlo, co jsem tam napsala za blbost...

zuika
5. únor 2016

jsem stále zaměstnaná a ještě pracuji,ještě jsem těhotenství neohlásila,chtěla bych dělat tak do 3 měs.

j.a.n.i
5. únor 2016

@zuika Tak v tom případě můžeš být v klidu 🙂 nárok mít budeš.

n_i_k_a13
3. bře 2016

Holky muzu se zeptat? Momentalne jsem na rodicovske s prvnim ditetem do 2 let veku a jelikoz mi skoncila smlouva jeste v tehotenstvi rada bych si nasla praci abych mela narok na materskou u druheho ditete a zajima me kolik dni musim odpracovat aby mi narok vznikl? Nekde jsem cetla ze 270dni vztahuje se do te doby i pripadne nemocenska pokud by prac.pomer stale trval? A je moznost pracovat na dpp ci dpc?

j.a.n.i
3. bře 2016

@n_i_k_a13 Ano je to 270 dnů, neschopenka v době trvání pracovního poměru se tam počítá a je možno pracovat i na DPP či DPČ, pokud DPP bude nad 10000,- měsíčně nebo DPČ nad 2500,- ale pozor na to, že z DPP neplyne ochranná lhůta vůbec a u DPČ záleží na přesné formulaci smlouvy.