Mateřská a konec smlouvy. Jak to bude dál s mateřskou a rodičovskou?

30. čer 2022

Ahoj, jsem těhotná a v polovině července mi začíná mateřská, v zaměstnání jsem byla 3 roky, od začátku těhotenství na PN. Koncem roku mi končí smlouva. Jak to bude prosím dál s mateřskou a rodičovskou? Děkuji

pampeliska1313
30. čer 2022

Skončila mi taky smlouva v průběhu mateřský. Dostávala jsem ji normálně i rodicak, akorát jsem musela nahlásit na pojišťovnu pak ze už tam nepracuju, protože mi najednou přišlo ze mám dluh na pojištění, který odvadel zaměstnavatel, naštěstí mi to zpětne uznali a v pohodě.)

j.a.n.i
30. čer 2022

Furt stejně, akorát u dalšího dítěte už nebudeš mí na mateřskou nárok, pokud mezitím nenastoupíš do práce.

autor
30. čer 2022

@pampeliska1313 děkuji, a jak to tedy mám provést? Kdy mám pojišťovně nahlásit, že už tam nepracuji? A to mi bude soc. A zdravotni platit stat? Děkuji

autor
30. čer 2022

@j.a.n.i takže v pripade, ze otehotním jeste v dob~ rodičáku tak nebudu mit narok na materskou, jedine ze bych po skonceni rodicaku zase pracovala nez otehotnim? A je tam prosim nejaka doba jak dlouho musim pracovat, abych v dalsim tehotemstvi mela na materskou narok? Dekuji

j.a.n.i
30. čer 2022

No, zas musíš splnit těch 270 dnů za poslední 2 roky.

krisstina93
30. čer 2022

Na mateřské se nic nemění, na rodicaku dostaneš akorát příspěvek, RD nebudeš řešit. Akorát v případě že znova otehotnis nebudeš mít nárok na další mateřskou.