Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Mateřská dovolená po skončení pracovního poměru na dobu určitou.

nikolasek16
23. dub 2020

Zdravim Všechny,
Už jednou jsem se tady na ten dotaz ptala, ale cim bliz se blizim k porodu tim vic me to vrta hlavou.
Chci se jeste jednou zeptat zda-li mam Vazne narok na materskou dovolenou.
V breznu 2019 jsem nastoupila do zamestnani. V rijnu 2019 jsem otehotnela, nikomu jsem to do 3. mesice v praci nerekla a pak prisla zmena... Do prace nastoupila nova vedouci s tim, ze mi neprodlouzi smlouvu.( Vzala si k sobe kolegyni s min.zamestnani a me se potrebovala zbavit a vyuzila ze mi konci smlouva, kterou by mi uz musela prodlouzit na neurcito s urcite doby a to se ji nechtelo!) Mela jsem ji do 31.12.2019
Takze co ted... dozvedela jsem se to na konci listopadu, tal po porade s lekarem jsem sla na neschopenku. Jsem na ni stale i kdyz uz mi smlouva skoncila.
Takze na neschopence jsem od 3.12.2019 a termin porodu mam na 4.7.2020.
Kdy vlastne nastoupim na MD a mam snad na ni narok ne ? Tech 270 dni odpracovanych mam.
Nejak se v tom porad nemuzu vyznat. Vim, ze se mam zeptat gynekologa, ale snim je nekdy tezka domluva.
Proto se obracim na pomoc a radu Vas.
Dekuji moc za jakoukoliv radu a nazor!
Preji pekny den!!😊

ninive211
23. dub 2020

Měla bys mít nárok, vlezeš se do ochranné lhůty 180 dní od ukončení PP (tj. 31.12.2019) do doby nástupu na MD (na MD nastoupíš 6-8 týdnů před porodem, tedy kdykoliv mezi 9.5. 23.5.)

yasminna
23. dub 2020

ano mělo by to být tak jak je psáno v příspěvku přede mnou. 🙂 Měla by jsi se vlézt do té ochranné lhůty, takže nárok na mateřskou mít budeš. 🙂

nikolasek16
autor
23. dub 2020

@ninive211 moc dekuji!! Jsem z toho zmatena porad, tak dekuji za uklidneni! ☺️

nikolasek16
autor
23. dub 2020

@yasminna dekuji take!!! ☺️