Mateřská dovolená po skončení pracovního poměru na dobu určitou.

nikolasek16
23. dub 2020

Zdravim Všechny,
Už jednou jsem se tady na ten dotaz ptala, ale cim bliz se blizim k porodu tim vic me to vrta hlavou.
Chci se jeste jednou zeptat zda-li mam Vazne narok na materskou dovolenou.
V breznu 2019 jsem nastoupila do zamestnani. V rijnu 2019 jsem otehotnela, nikomu jsem to do 3. mesice v praci nerekla a pak prisla zmena... Do prace nastoupila nova vedouci s tim, ze mi neprodlouzi smlouvu.( Vzala si k sobe kolegyni s min.zamestnani a me se potrebovala zbavit a vyuzila ze mi konci smlouva, kterou by mi uz musela prodlouzit na neurcito s urcite doby a to se ji nechtelo!) Mela jsem ji do 31.12.2019
Takze co ted... dozvedela jsem se to na konci listopadu, tal po porade s lekarem jsem sla na neschopenku. Jsem na ni stale i kdyz uz mi smlouva skoncila.
Takze na neschopence jsem od 3.12.2019 a termin porodu mam na 4.7.2020.
Kdy vlastne nastoupim na MD a mam snad na ni narok ne ? Tech 270 dni odpracovanych mam.
Nejak se v tom porad nemuzu vyznat. Vim, ze se mam zeptat gynekologa, ale snim je nekdy tezka domluva.
Proto se obracim na pomoc a radu Vas.
Dekuji moc za jakoukoliv radu a nazor!
Preji pekny den!!😊

ninive211
23. dub 2020

Měla bys mít nárok, vlezeš se do ochranné lhůty 180 dní od ukončení PP (tj. 31.12.2019) do doby nástupu na MD (na MD nastoupíš 6-8 týdnů před porodem, tedy kdykoliv mezi 9.5. 23.5.)

yasminna
23. dub 2020

ano mělo by to být tak jak je psáno v příspěvku přede mnou. 🙂 Měla by jsi se vlézt do té ochranné lhůty, takže nárok na mateřskou mít budeš. 🙂

nikolasek16
autor
23. dub 2020

@ninive211 moc dekuji!! Jsem z toho zmatena porad, tak dekuji za uklidneni! ☺️

nikolasek16
autor
23. dub 2020

@yasminna dekuji take!!! ☺️