Mateřská. Kde sehnat papír, že jsem ji nepobírala?

sarahsimona
14. dub 2021

Ahoj holky,
dnes jsem se byla informovat ohledně rodičovského příspěvku a paní po mě chce papír, že jsem nepobírala mateřskou. Neporadíte mi, kde bych takový papír sehnala?
Děkuji moc

jitka_cv
14. dub 2021

@sarahsimona na čssz

j.a.n.i
14. dub 2021

@sarahsimona Druhou možností je vybodnout se na paní, nemá nárok takový papír požadovat.

bara88
14. dub 2021

no tak pokud si paní dala vysokou měsíční částku tak si myslím že papír požadovat může

j.a.n.i
14. dub 2021

@bara88 Nemůže, mohla by pouze požadovat DVZ partnera, pokud by ta tu částku nemohla zakladatelka volit sama.

bara88
14. dub 2021

@j.a.n.i a proč by to nemohla volit přes sebe?

klokanka31
14. dub 2021

@sarahsimona Já když nastupovala rodičák hned po porodu, tak po mě žádný takový papír nechtěli 😮

j.a.n.i
14. dub 2021

@bara88 No, pokud by pobírala PPM, tak mohla, ale to si UP zjistí od OSSZ, už minimálně rok jsou propojeni a mají si to zjišťovat sami. Pouze pokud si chce volit víc, než může přes sebe, tak musí doložit papír partnera, protože ten PPM nepobírat a tím pádem v systému není.

sarahsimona
autor
15. dub 2021

@bara88 Nedala, dala jsem si tu nejnižší částku. Jde o to, že jsem se v polovině těhotenství vracela ze zahraničí zpět do ČR a paní na úřadě chce doložit, že jsem neměla nárok na mateřskou

klokanka31
15. dub 2021

@sarahsimona A jak to asi máš doložit? 🤔

kocvarovas
15. dub 2021

@sarahsimona a proč ses nezeptala té paní?

sarahsimona
autor
15. dub 2021

@kocvarovas Protože v ten moment mi říkala hodně informací a já si to zapisovala a nedošlo mi, abych se na to zeptala

sarahsimona
autor
15. dub 2021

@klokanka31 Můžu se zeptat, jaké papíry po tobě chtěli?

j.a.n.i
15. dub 2021

@sarahsimona Hele, ja bych se na pani vybodla, vyplnila papiry a bud poslala postou nebo hodila na podatelnu, pak uz musi pozadavek na dolozeni cehokoliv zadat pisemne a zduvodnit.

sarahsimona
autor
15. dub 2021

@j.a.n.i To mě nenapadlo :D Děkuju, zkusím to takhle 🙂

klokanka31
15. dub 2021

@sarahsimona Vyplněnou žádost o rodičák, rodný list naší dcery a občanku.

sarahsimona
autor
16. dub 2021

@klokanka31 Děkuju, snad mi to bude taky stačit