Mateřská po skončení pracovního poměru

invidiamo
28. srp 2017

Ahoj holky 🙂
Chtela bych se zeptat ohledne materske po skonceni pracovniho pomeru...
Ve firme jsem od kvetna a mam smlouvu na dobu urcitou, na rok, tedy do konce dubna.. kdyby se nam ted mimi podarilo, mela bych pak na materskou narok? Pred tim jsem zamestnana nebyla...
Cetla jsem neco o ochranne pulrocni lhute, ze bych narok mela pul roku po skonceni, ale nejsem si uplne jista, jestli jsem to cetla spravne...
Dekuju moc za rady ;)

slayc
28. srp 2017

@invidiamo Ahoj, pokud ti pracovní poměr skončí, na mateřskou musíš nastoupit maximálně přesně půl roku po skončení pracovního poměru. Pokud tuto dobu prošvihneš, tak nárok na mateřskou nevznikne :/

invidiamo
autor
28. srp 2017

Dekuju.. tak to si me uklidnila... bojim se ze kdyby bylo tehotenstvi poznat, tak mi smlouvu na dalsi rok nedaji... jinak by nemel byt problem 🙂

milisent
28. srp 2017

Je tam jeste jedna podminka: musis mit placene nemocenske pojisteni alespon 270 dnu v uplynulych dvou letech pred nastupem na materskou.

slimacikmia
28. srp 2017

@invidiamo no moment a to budeš mať odpracovaných 270 dní? To asi nie 😕

blahova_andrea
28. srp 2017

rok má kolem 250 pracovních dní. tak fakt je otázkou i to jestli budeš 270 dní před mateřskou nemocensky pojištěna

slayc
28. srp 2017

@blahova_andrea nemocenské pojištění se hradí na celý měsíc mám takový dojem ale, tím pádem jí to 270 dní dá 🙂 pokud se kouknete do ELDP tak máte taky potvrzený celý rok, který jste odpracovala, je to tam vypsané na měsíce, to samé zdravotní pojištění

lenoulinkaa
28. srp 2017

@blahova_andrea Rok má 365 dní pokud není přestupný 😀 A počítají se kalendářní dny pojištění. Takže podmínku pojištění bez problémů splňuje a nastoupit na PPM musí v ochranné lhůtě 180 dní.

invidiamo
autor
28. srp 2017

Takze proste dobry 😅