Minimum peněz na měsíc. Na co mám nárok jako samoživitelka?

zuzanaraf146
26. zář 2019

Dobrý večer prosím vás o rady dodelala jsem školu a poté nastoupila jako asistent pedagoga kde jsem pracovala pouze 3 měsíce na hpp hned poté jsem otěhotnětněla v práci se to dozvěděli a ve zkušební době mě vyhodili. Chtěla bych zjistit jaký mám nárok na peníze budu samozivitelka otce v rodném listu neuvedu chtěla bych vědět kolik mužu od státu dostat na měsíc jako základ s kterým budu moct počítat a o co mužu zadat děkuji

pajamo
26. zář 2019

No možná něco od pracovního úřadu, jinak na nic extra do porodu nárok nemáš.

mimi1004
26. zář 2019

Od státu!? No maximálně podporu v nezaměstnanosti a pak rodičovský příspěvek. Nevím, co bys od státu chtěla žádat. Zkus to spíš u otce dítěte.

zuzanaraf146
autor
26. zář 2019

@mimi1004 já myslím ale od narození malé kolik bych mohla dostat rodičovský příspěvek a o co pak žádat dále vůbec se v tom neorientuju , otce nebudu uvádět a nic od něho nechci tím pádem ani peníze !

jituli84
26. zář 2019

@zuzanaraf146 Rodičovský příspěvek je momentalne 220 000, od ledna se má navýšit o 80 000, to si myslím mužeš rozvrhnout do 4 et věku dítěte, myslím, že si mužeš zažádat o příspěvek na bydlení, porodné, na uřadě by ti měly poradit. Hodně štěstí 🙂

terry1512
26. zář 2019

@zuzanaraf146 budeš mít od porodu RP ten by pokud to projde měl být 300 000,- . Nejvyšší možná částka pro tebe bude 7600,- a rozložit si ho můžeš do 4 let věku dítěte.
Pak možná přídavky na dítě, porodne, příspěvek na bydlení.

Jinak nejspíš nic ,a v prvé řadě se tě budou všude ptat proč není otec uveden. Ten v první řadě má povinnost finančně přispívat.

anrokop
26. zář 2019

Můžete samozřejmě žádat rodičovský příspěvek, porodné, přídavky na dítě, příspěvek na bydlení.

pajamo
26. zář 2019

@zuzanaraf146 No od otce nic nechceš, ale od státu ano? 🙈 Oni by se měly postarat v první řadě hlavně ti rodiče. Kdo tě bude živit do porodu?

ilonne
26. zář 2019

@zuzanaraf146 Hrdost je hezka a jistě obdivuhodná, nicméně když nic nechceš od otce, nerozumím tomu, že chceš peníze od státu.....

mimi1004
26. zář 2019

@zuzanaraf146 Od něj peníze nechceš, ale od daňových poplatníků ano!?

julien9
26. zář 2019

Taky nemám uvedeného otce, prostě s ním nechce mít nic společného tak proč hned odsuzujete? Třeba jí pomůže mamka, rodina.....

julien9
26. zář 2019

Každá tady jen soudíte, ale nevidíte do toho. Ptá se a čeká odpověď, ne aby ji tady někdo soudil.

anrokop
26. zář 2019

@julien9 asi tak souhlasím pokud je na nic nemá to smysl akorát by ho ještě u soudu chránili a dítě by trpělo návštěvami.

jituli84
26. zář 2019

Nikdo nemůžete vědět co tam je a paní má určitě k tomu pádné duvody, fakt bych si přála, aby lidi tady nebyly tak zlí .. nesudte, když o ní ani jejím životě víte houby

terry1512
26. zář 2019

@julien9 nikdo ji nesoudí.
Ale logicky prvotne tu povinnost naji rodiče ( oba ) pokud jednoho záměrně nevede, tak proč by měla chtít od státu? Potažmo od nás všech, z našich odvodů.

julien9
26. zář 2019

@anrokop to je fakt hrůza, tady člověk nemůže nic napsat hlavněže je to tady udělané na to aby si matky pomáhali;)

jituli84
26. zář 2019

@julien9 V poslední době mi to tady vubec nepřipadá, hruza...

julien9
26. zář 2019

@terry1512 platíme to všichni, a
Platit budeme. Je to tak udělané a zavedené takže vám to může být fuk ;) až se jednou ocitnete ve stejné situaci, tak tomu státu poděkujete ;)

anrokop
26. zář 2019

@jituli84 píšete kraviny paní je zřejmě mladá a ještě se náplastí daní více jak vy.

terry1512
26. zář 2019

@julien9 není my to fuk, a nebude.
Ono se tomu říká zodpovědnost. Bohužel tady spoustu žen není schopno si vybrat pro plození dítěte vhodného partnera. A pak tady brečí že nic nemají a nedostanou.
Budu sprosté ale doprdele když když už souložím s kde ,,čím " kým tak si dávám bacha abych do toho nevlitla.

jituli84
26. zář 2019

@anrokop Vy paní snad znáte??? Mohlo se jí stát cokoliv, ale nejlepší je vždycky někoho soudit hned z kraje co...

levandulovy_caj
26. zář 2019

@zuzanaraf146 zajdi se poprat na úřad. Co vím, tak se úspěšně zakončena škola počítá do těch dvou let, kdy musíš mít jakože odpracováno určitý počet dní...

julien9
26. zář 2019

@terry1512 dítě za to nemůže, je to dar. A kdyz uz jsou tady takove moznosti jako jsou prispevky atd, tak proc to nevyuzit? Kdyz to muzou vyuzivat bezdomovci, lidi co jsou fetaci a chodi si tam pro to tak proc ne matky ktere temi matkami byt chteji?????

julien9
26. zář 2019

Ztraci to tady logiku, ve vsem vidite jen to spatne, ona chce dobre pro sebe a sve dite. To ze je chlap kreten tak za to pak ta zenska uz nemuze, chlapi se meni a nikdo nevi co je v zivote potka, treba takovy predtim nebyl a proste se mezi nima neco stalo, prvni sudte sebe a pak ostatni.

anrokop
26. zář 2019

@jituli84
Moment já paní neodsuzuji právě naopak moc fandím znám to, bohužel jsem odpověděla jinam než jsem chtěla. Tak vám se omlouvám souhlasím s vámi.

svntvt
26. zář 2019

@terry1512 kdybys holka vedela, co vsecko a koho vsecko z tech Tvych dani platis, jeste bys byla rada, ze jedno z toho je pomoc matkam, ktere se dostaly do svízelné situace (at uz cikoli vinou). Ale jo, lidska zavist, sobectvi a zahledenost jsou silne. Ja tyto lidi ala ,,Platim to JAAaaa, ze SVYCH daniii" fakt žeru 😂😂😂

pajamo
26. zář 2019

@julien9 Možná mohla líp formulovat ten dotaz

terry1512
26. zář 2019

@julien9 netvrdím že to není dar. A dítě ji přeji samozdrejme.
Nicméně chlap je kterém pořád, pokud je. V 99% je takový od začátku, jen to dámy nechcou vidět.
O tolik se člověk opravdu nemění.

A nezlob se na mě, ale může si za to sama. Co si budeme nalhavat antikoncepce nebo jakakoliv jina ochrana je většinou v rukou ženy. Kdyby se chránila tak s tim , kretenem," to dítě nemá a nemusela by to řešit.

julien9
26. zář 2019

@svntvt asi tak

julien9
26. zář 2019

@terry1512 ale asi to dite chtela ne?

martiniquest
26. zář 2019

@terry1512 Doporucuji zakoupit gramatiku pro zakladni skoly 🙈😂