Mohu si zvýšit rodičák?

hezz17
7. srp 2019

Jen bych se chtěla ujistit... tenhle týden si chci jít zvyšovat rodicak, tak abych nešla zbytečně😀
Jsem zaměstnana od r.2014, smlouvu mám na neurčito, mám 1 dítě, 2 roky. Teď jsem těhotná podruhé, mám opět nárok na mateřskou? Jen abych věděla, jestli mám rodicak navysovat na počet měsíců ke dni porodu nebo ke dni nástupu na MD 🙂 snad je to srozumitelné.

lenoulinkaa
7. srp 2019

@hezz17 máš nárok.

leniczka23
7. srp 2019

ano mas narok

zuzita15
7. srp 2019

Ke dni nastupu na MD a za materskou nabiha narok na dovolenou, za odpracovanych 60 dni v roce (a do toho se pocita i materska) je narok dokonce na dovolenou za cely rok.

kspp1
7. srp 2019

@zuzita15 přidám se s dotazem, jestli se v tom orientujete...takže pokud to dobře chápu, když jsem část roku pracovala, část jsem byla na nemocenské a teď jsem na mateřské a vykryje to celý kalendářní rok, měla bych teoreticky nárok na vybrání dovolené za celý kalendářní rok?

hezz17
autor
7. srp 2019

Mě md dovolená vychází nějak kolem 25.12. Takže leda až ten další rok 😀

lenoulinkaa
7. srp 2019

@kspp1 pokud nebylo krácení za nemoc, tak je letos plný nárok.

jironymou
7. srp 2019

@zuzita15 Hooj...taky to budu resit...opravdu je narok i na dovolenou pokud zena otehotni do doby nez skonci rodicak?Jestli ano, udelala jsi mi velikou radost 😁🙏

hezz17
autor
7. srp 2019

To je vtipný, jak se mění nazvy prispevku. V dotazu vůbec nemám, jestli si muzu rodicak zvysit....🙂 to uz se mi stalo jednou. A to nazev nedaval smysl už vůbec

zuzita15
7. srp 2019

@jironymou mel by byt, protoze nastupem na materskou konci rodicovska (a zbytek penez propada)

zuzita15
7. srp 2019

@kspp1 staci, aby to vykrylo v roce 60 dni, ani ne nutne cely rok. Jako priklad uvedu svuj pripad - materska do 27.2., zbylych 13.5 dne dovolene z predesleho roku + pomerne 5 dni z letosniho roku (mame 30 dni), tj. “odpracovala” jsem 60 dni v letosnim roce, takze mi vznikl narok na celou dovolenou za rok 2019