Můžu dát dítě do školky při rodičovské?

adelka37
2. kvě 2017

Ahoj holky, mám být ještě rok na rodičovské, ale chtěla bych socializovat holčičku a dát jí mezi své vrstevníky do školky. Nevíte za jakých podmínek to mohu udělat? A můžu třeba začít dělat na poloviční úvazek? popř. je stanovená norma kolik si můžu vydělat? Děkuji Vám za odpovědi a přeji pekný den 😘 🙂

jaja01k
2. kvě 2017

Předpokládám, že ti jde o to, abys nepřišla o rodičovský příspěvek? Pokud je dítěti víc než 2 roky, může chodit do školky neomezeně. Pokud je mladší, je tam nějaké omezení, přesně nevím. Do práce klidně můžeš, žádné omezení není, na rodičovský příspěvek to nemá vliv.

adelka37
autor
2. kvě 2017

Jj, abych nepřišla o příspěvek. Díky za odpověď 🙂 a musím to na té sociálce nahlásit?

zubejda2
2. kvě 2017

Dítě starší 2 let může navštěvovat školku bez omezení, výše výdělku se při rodičovském příspěvku nesleduje.

adelka37
autor
2. kvě 2017

Děkuji .. a teď se budu opakovat, ale nevíš jestli to musím na té sociálce nahlásit?

zubejda2
2. kvě 2017

Na sociálce se nic hlásit nemusí. Oni to nesledují. Přivýdělek jsem hlásila pouze na zdravotní pojišťovně.

kocour1
2. kvě 2017

A není tam nějaké omezení, že dítě může chodit do školky jen 5 dní v měsíci, aby mohla maminka pobírat rodičovský příspěvek?

j.a.n.i
2. kvě 2017

@kocour1 Ne, není... u dítěte nad 2 roky žádné, u mladšího 46 hodin měsíčně, 5 dní nikdy.

zubejda2
2. kvě 2017

@kocour1 Omezení je pouze u dětí mladších 2 let. Tam je podmínka 46 hodin/měsíc. I toto má být v průběhu roku 2017 zrušeno.

adelka37
autor
2. kvě 2017

Děkuji Vám holčičky za informace ! 🙂

veri164
5. kvě 2017

To jsem rada ze jsem tenhle prispevek nasla. Chci zacit davat nase 2,5 leta dvojcata na chvili jelikoz mame jeste pleny a svagrova mi rekla ze muzu jen na dve hodiny tydne. Tak jsem rada ze to neni omezene. Jdu sice za mesic do prace ale aby si kluci zvykli.

janca1987
10. dub 2018

@zubejda2
Hezký den. Nevíte, zda se měsíční limit pro umístění dítěte mladšího 2 roky zrušil, či nikoli?
Děkuji

barchen
10. dub 2018

@janca1987 Nezrušil, pořád to platí. Ne víc než 46 hodin měsíčně.