Na mateřské mi kleslo sebevědomí

veruska007
26. únor 2009

Ahojte, holky. Jsem na mateřské teprv pár dní a musím říct, že mi sebevědomí skočilo dolů jak hrom 😕 . Jste na tom taky tak? V práci jsem byla na vedoucí pozici, po odpolednách běhala po brigádách, studovala doktorát... a najednou jsem doma, sice tvořím seminárky a píšu odborné články a nějakou brigádu už jsem taky stihla... ale přijde mi, že se nějak mění mé okolí. Chovají se ke mně, jako bych s tím bříškem, co mám, měla ztratit veškeré zájmy a záliby, co jsem měla. Jako by mě teď měly zajímat akorát dětské bazárky a slevy v Tescu. I na záliby, které jsme měli s manželem společné, najednou nedochází... on se totiž místo se mnou domlouvá s rodiči, případně s kamarády... a já si připadám, že mu jde akorát o to, abych mu dokonale ustlala postel (on je totiž manžel hrozný puntičkář), abych měla papuče u postele položené kolmo k oknu, napekla mu buchty a připravila teplou večeři. Tak jsem z toho celá zdrblá. Nikdo mě neposlouchá, když říkám, že já jsem pořád Já, že me pořád baví a zajímají stejné věci jako dřív (no, věci kolem miminka samozřejně taky, těším se na něj...), že jsem pořád stejná... Očekávám moc? Nebo má okolí pravdu? Teď už nejsem já, ale uzavřená symbiotická jednotka miminko-maminka, jejíž náplní je pouze kojení a plenky? ☹

anve77
27. srp 2016

@zdenis Ahoj, hlavu vzhůru... Neznám ženskou, která má na mateřské vysoké sebevědomí.Mastná hlava, nenamalovaná, pytle pod očima můj každodenní obraz v zrcadle.Zlepší se to..Opravdu nezoufej, sebevědomí klesá rychle a zvedá se pomalinku, ale zvedne se,neboj se nic 🙂 🙂 a takové ty řeči dobře znám, jsem taková a taková a většinou to jsou baby jak lusk!!!!

jakoko
14. bře 2017

Ahoj, sebevědomí je hodně důležitá věc. Ovlivňuje celý život. Sebevědomí si můžete zvýšit. Na příklad používejte pozitivní afirmace (dokážu to), rozvíjejte své silné stránky, učte se novým věcem. Sebevědomím se zabývám už dlouho a mnozí z mých klientů měli podobný problém, který jsme společně zvládli vyřešit. Podívej se na eft-kocova.cz. Třeba vám to bude k užitku.