Na mateřské se asi už zblázním. Máte to podobně?

eliotka
13. lis 2009

Ahoj holky,

musím říct, že počítám dny, kdy mi už skončí mateřská a já se dostanu z "vězení".
Od narození máme s klukem problémy-nejdřív takové koliky, že jsme byli každý týden v nemocnici,
pak zase problémy se zácpou. S tím jsme taky leželi v nemocnici a docházíme pravidelně na proktologii.
Kluk ani v roce ještě nekaká sám. Denně mu dělám klystýry, dávám rourku, nebo glycerin čípky. Každý večer zabere jen "honba za hovnem", protože z něj prostě to hovno musím nějak dostat. Pokud se nepodaří, nespí, pláče, no jako když by nás bolelo břicho.

Také má trochu ještě problém se zažíváním, musí po každém jídle a pití mnohokrát vykrkávat, tedy místo, aby si mohl hrát, nebo jít hned po jídle ven, zabere čas vykrkávání (pokládat na záda a zvedat).

Taky nám od půl roku rostou zuby, což znamená, že když to přijde, malý nechce jíst pít, kojit. To asi znáte.

Do 8. měs. jsem se nevyspala, spal třeba jen 6 hodin v noci a 2x 20 min přes den. Nikdo nechápal, jak to může vydržet. Jenže to nespaní bylo právě z bolesti bříška. Vše se točí kolem toho.

Já zhubla 13 kg. Pak se váha zarazila a najednou jsem začala naopak hodně tloustnout. Dr. mi říkala, že to je obrana těla, abych to vše zvládla.

Další věc je, že jsem v izolaci. Malý mi spí 2x denně, potřebuje pevný režim. Chtěli jsme chodit do yamahy, ale částečně zasahovala do jeho spánku a to bylo zle. Museli jsme přerušit.
Přemýšlím o herně, našla jsem jich pár kolem bydliště, ale opět zasahují do jeho spánku.

Přistěhovali jsme se z malého města, nikoho tu neznám, tak jsem celé dny jen sama s malým a leze mi to na mozek.

Jsem uanvená, vyčerlaná...

Když přijde manžel z práce, už se nikam nedostanu, protože večer kolem 18 kojím (kluk nesnese ml. výrobky, tak musím ještě dost kojit), pak nastane kolotoč kolem hovínka. No a přes den jsem s malým, tak to se samozřejmě nehnu.

Vlastně nevím, v čem byste mi poradily, jen jsem se potřebovala vypovídat. Je mi smutno.

Nemáte některá něco podobného? Nebo možná, nevíte, jak to změnit, aby nebyla tak sama?

Zdá se to jenom mně, že je mateřská tak náročná, nebo i vám?

eliotka
autor
29. lis 2009

Ahoj holky,

ozývám se po delší době a prosím opět o radu...

Už 3x jsem se sešla s tou maminkou, jak jsme si psaly po netu, jak má stejně starou holčičku.

První návštěva:
můj kluk se holčičky bál, dost se mně držel. Ona je ta holčička éro, strašně živá, vlastně celou dobu lítala a dováděla, a do toho hodně křičela a pískala. Vlastně si třeba nesedne s knížkou nebo tak, furt lítá a křičí.
Někdy mýho malýho zalehla, nebo na něj spadla, občas ho zatahala za vlasy či za tváře. ONa tak navazuje kontakt.
Ale malý se jí bál a jak se přiblížila, plakal.
S tou maminkou jsme si skoro nic neřekly, hlídaly jsme děti.
Jinak ta maminka je moc milá, taková přirozená ženská.
Já pak po návštěvě byla dost vyřízená. 😕
KLuk, když odešly, hodně tu holčičku napodoboval a ukazoval, kde běhala a tak.

Druhá návštěva
Byla jsem u nich, jen na chvíli. Docela to šlo, malý se mně dost držel. Ale už byl lepší, jen když na něj ta Barunka sáhla, plakal.
Akorát tahle návštěva předtím byla trochu v nervech. Kluka bolely zuby, v noci ani přes den nespal.

Třetí návštěva u nás
To bylo včera. KLuka opět zlobí zuby, tak špatně spal. Do toho zase trápení s hovínkem. 😒
Tuhle návštěvu jsme si neřekly už vůbec nic, protože malýho trápilo bříško, a on pak bohužel i zvrací, což teda dneska předvedl. Čili návštěva probíhala vlastně tak, že jsem furt uklízela, utěšovala malýho a tak.
Barunky se už tolik nebál, resp., byl v ústraní. Jakmile začala běhat, schoval se třeba do ohrádky. 🙂

Té mamince jsem se snažila říct, že máme trošku trápení s kakáním, a taky že musí malý po každém jídle i hltu dobře odkrknout, jinak zvrací.
Jenže mi připadalo, že si v duchu klepe na čelo, že to jako přeháním.
Snažila se mi říkat, že ho nemusím dávat odkrkávat, že kakání si on přizpůsobí a tak.

Jenže to víte, kdo nezažil ty stresy, co my, asi nepochopí, že holt náš malý POTŘEBUJE

eliotka
autor
29. lis 2009

se mi to odeslalo.... 😕

potřebuje ještě teď pořádně odříhnout, že musí kakat každý den a tak... Že zkrátka u něj je to malinko jiné, než u jiných stejně starých dětí.

No a abych se přiznala, jak jsem viděla, že ta maminka moc nechápe, už jsem se styděla dál o tom mluvit. Připadala jsem si, že si jako vymýšlím a bylo mi divně.

Prosím, co si myslíte...
Přinese malýmu ta návštěva něco? Nebo by se bez ní obešel?
Když by ještě ta maminka přišla, mám dělat vše to, co jindy? Tedy dávat odkrkávat, na nočník a tak... I přesto, že mi bude říkat, že to nemám dělat, že je to teď u tak velkého dítěte zbytečné a že ho tím snad trápím?
Mně z toho není moc dobře a hned si říkám, jestli opravdu vše dělám dobře? ☹

Mám zkrátka smíšené pocity a nevím, jestli v těch návštěvách pokračovat. Nejde o mně, ale o malého. Já nepoznám, zda mu to neco přinese. S Barunkou si nehrál, spíš se jí klidil z cesty.
Ale jak odešla, zas jí anpodoboval, tak nevím...

Poradíte?

smilers
29. lis 2009

Eliotko, cetla jsem tedy jen zacatek, ale i to stacilo, abych ti rekla, ze ses silna zenska a mjas muj obdiv, ze i pres to Vase trapeni to jeste porad zvladas a urcite, pokud yb doslo k dalsi navsteve tve internetove kamaradky, tak se chovej porad stejne, proc taky jinak, jses snad ve sve domacnosti a tudiz se nebudes prece omezovat v zakladnich ukonech a pokud je ta tva kamaradka opravdu kamaradkou, tak ti mozna ustedri nejakou radu, ale nebude ti do toho kecat a ani si o tobe myslet, ze ses padla n ahlavu 😉

Ja bych urcite maleho neseparovala od ostatnich deti, diky tomu se zacne otrkavat a snad i ta stydlivost ho casem prejde, vidim to na svych holkach, taky jsem se obavala navstev kamaradek s malejma detma, nu a nakonec jsme meli na navsteve o mesic mladsi dvojcata a jedno klucika, ze zacatku holky byly zamlkle a porad se me drzely, ale postupem chvile se zacaly navzajem otrkavat a bylo to, kazde dite je jine, to je jasne, ale separovat ho od vrstevniku by bylo nestatne reseni, to mi ver, i pres ty problemy co ma, kazda normalni mama te v tomto pochopi a podpori, to se neboj, vetsina z nas si tu prosla bolenim briska, prdikama a buhvi cim horsim, takze te v tomto hodne lidi chape 😵

Drze se a urcite navazuj dalsi kamaradstvi, byt treba jen na netu, ale ono hodne pomaha met tu spriznenou dusicku, ktera ti poradi, pomuze a pripadne se sejdete aspon na pokec

eliotka
autor
29. lis 2009

smilers: děkuji, moc jsi mne povzbudila! Jsi sluníčko! 🙂 😉
Připadám si od včera od té návštěvy divně, tak jsem potřebovala něco takovího slyšet, díkyyyy. 😅

A jak zvládáš ty tři děti, prosím tě? To mi neříkej, že já jsem silná žesnká, když ty máš tři sviště ve stejném věku!!! 😉

smilers
29. lis 2009

eli zvladam, jak to jde, i diky manzelovi a me rodine, pac spolem bydlime v domku 😉

proc si pripadat divne, prece se nebudes omezovat, rikam pokud ta pani je solidni a chapava, tak te chape a nepotrebuje cokoliv vysvetlovat nebo ti radit, pokud ty sama nebudes chtit tu pomoc od ni nebo radu, ono totiz ne kazdy je staveny an to, aby resil problemy a nebo se do toho problemu nejak vcitil

a taky tu muze byt i alternativa, ze si jeji grimasu spatne pochopila a treba ti just chce pomoct a chape te, jenze ono ne vzdy to v danopu chvilku poznas, pac si zahlcena svym problemem a v ten moment ti mozna vse pripada takove nerealne a krusne, ono tezko rict, kdyz toho cloveka znas hrozne malo

eliotka
autor
29. lis 2009

No, já myslím, že ona ta paní (teda paní, je jí jako mně 🙂 ) je taková jednodušší, nic moc neřeší - narozdíl ode mne. 😕 Tak právě třeba proto to bylo včera takové divné, že v tomhle jsme měly jakousi "třecí" plochu.
Uvidím, jestli se bude chtít ještě sejít. Ale myslím, že tý její holčičce se tu líbilo. 🙂 😉

sunea
29. lis 2009

Ahojky Eliotka, podla mojho nazoru -ty poznas svojho synacika najlepsie, vies, co mu urobi dobre, ako mu pomoct, ked si este sam pomoct nedokaze. Ci je u teba prave navsteva alebo nie, to je druhorade - ako pisala Smilers - ak ma byt ta pani tvoja skutocna kamaratka, pochopi to, ze na prvom mieste musi byt prckovo zdravicko, az na druhom mieste kecanie pri kaficku apod... ale chapem ta, clovek chce byt aj slusny k navsteve, k cloveku, ktory mu je sympaticky, aj chceme, aby to obohatilo deticky a ked vidime, ze tie deti druhych su v porovnani s tymi nasimi relativne "v pohode", tak o tom moc rozmyslame. Nenechaj sa nahlodavat cervickom pochybnosti, si dobra, starostliva mamina 😉 obdivuhodna! 😉 (ja mam prcka este maleho, ale uz 2 mesiace ma take obdobie, ze neznesie cudzie prostredie... ale beriem to tak, ze vsetko je docasne - u nas toto obdobie, u vas problemy s kakanim a grganim...)

eliotka
autor
29. lis 2009

sunea: moc díky!
To se říká, že v nějakém období nechtějí děcka cizí prostředí. Možná právě v tom vašem období. To pomine. 😉

smilers
29. lis 2009

elitoko vsak uvidis, a hlavne nic nehrot, pokud uz nebude chtit se sejit, budou dalsi a lepsi lidicky 😉

artuse
29. lis 2009

ahoj eliotko 🙂

k té návštěvě - já bych té paní ve stručnosti vysvětlila, že má malý trochu problémy se zažíváním a proto děláte to a tamto a určitě bych to dělala i před návštěvou, pokud je to pro klučíkovo zdraví potřeba 😉

jinak to, že si s holčičkou nehraje, je normální, takto malé děti si ještě nehrají společně, ale "vedle sebe", takže se buďto jen honí, trochu po sobě koukají, nebo prostě si hrají nezávisle na sobě každý s něčím...a myslím, že po pár návštěvách se otrká a nebude se holčičky stranit, on je asi klidnější povaha a holčička živelná, tak si na ni musí trochu zvyknout 🙂 já mám taky živější holčičku a když k nám přišla kamarádka s klidnější holčičkou, tak ta se taky vždy rozplakala, když dcerka vypískla nebo vykřikla 😅 já už to ani nevnímala ten její pískot, bylo to pro mě normální, a ta malá se vždy rozplakala, ale pak už dobrý 🙂 jinak jak ses ptala, jestli je ta návštěva přínosem pro malýho, tak myslím, že jo, že vidí, že jsou jiné děti, setkání s vrstevníky je dobré...přeju, aby to bylo i fajn pro tebe, aby sis s tou paní třeba příště trochu víc pokecala 🙂

eliotka
autor
30. lis 2009

Holky, a vy když se sejdete s někým, kdo má stejně staré děti, tak si taky moc nepopovídáte, protože spíš hlídáte děti?
Nebo je to tím, že jsem byla ve střehu, aby se něco nestalo? Ono stačilo se chvíli nedívat a už byla Barunka na malém a ten pod ní zalehlý a plakal 🙂

keminek
30. lis 2009

eli, ještě bych napsala (krom IP), že nemusí ta setkání vyjít, mohou být třecí plochy, ale důležité je to zkoušet a seznamovat se. Lidí je mnoho, povah a životních postojů taky. Chce to hledat.
Nedivím se, žes malého hlídala, když ona na něj hned skákala. Také jsme se v tomto věku setkali s takhle živou holčičkou a také jsem malého musela pořád zachraňovat. On třeba povahově nikdy takový nebyl (jako ta holčička), tohle prostě nikdy nedělal. Je klidnější, ale už chytá rozum, začíná se prosazovat (a vztekat), ale to je o něčem úplně jiném 😉
1 rok a měsíc je ještě málo, ale časem tu společnost potřebovat budete. Uvidí děti rád, uvítá rozptýlení, rád si bude hrát s někým jiným, příp. i někde jinde 🙂
Je fajn, že ses rozhodla s tou izolací něco dělat, samozřejmě ve chvíli, kdy už to začalo být možné.. A bude to s věkem ještě lepší, klidnější.. 🙂

esssi
30. lis 2009

Eliotko jasně že mu to prospěje, on se musí naučit stejně jako všechny děti, jak fungujou vztahy s vrstevníkama...teda nemusí, ale je to dobrá věc 🙂

aleachim
30. lis 2009

Ahoj Eliotko, abych pravdu řekla, kdybych nečetla tuhle diskusi a viděla jak "blázníš" kolem krkání, tak si taky myslím, že to přeháníš, ale když jsem to načetla, chápu, že je to nezbytnost a ty se rozhodně neomezuj, protože jde o zdraví a pohodu tvého dítěte.

Jen mě napadlo, že celé jsi to začala organizovat, protože jsi osamělá a teď jak vidím si s tou druhou maminou nemáš moc o čem povídat. Možná bych bát tebou zvážila, zda to stojí za tu energii a nepoohlédla se spíš po někom s kým si ráda vypiješ to kafe a taky si pokecáte o tom, jak je to na palici být na mateřské. Nabídla bych ti sebe, ale do 14 dnů se stěhujeme do Benešova a nejsem moc dobrá řidička, tak bych jen těžko dojížděla.

artuse
30. lis 2009

Eliotko, když jsem měla tak malé dítě jako ty, tak když jsme se s nějakou kamarádkou nebo kamarádkami setkaly, tak jsme taky byly pořád ve střehu a já z toho byla kolikrát úplně zničená 😅 ale ono je to fakt tím věkem, teď už je to lepší, dcerka už si vyhraje sama nebo i chvíli s nějakým jiným dítkem, už je přece jen krapet rozumnější, takže už s kamarádkama i pár slov prohodíme 😀 takže vydrž, ono to půjde 🙂 🙂

eliotka
autor
30. lis 2009

artuse: ha, mně to taky dost odrovnalo. 🙂 A díky za povzbuzení. 😉

Já to chci hlavně pro kluka, aby viděl, že není jediné dítě na světě, a aby se otrkal. Ta maminka je milá, taková že nic neřeší, jednodušší. Jsme sice každá jinde, ale myslím, že by to nevadilo.

aleachin: tak to jsem možná fakt vypadala jak blázen, přeúzkostná mamina. 😕

Já už mnohokrát u kluka zkoušela nedat ho krknout způsobem, co mne naučili v nemocnici - v domnění, že tak velké dítě si prostě krke samo při pohybu - ale vždycky stejný výsledek, ukrutný zvracení. Ještě holt asi na to nemá.

aleachim
30. lis 2009

eliotka, ale jak jsem psala, když člověk ví o co jde, nemůže se divit, že máš strach.

lucie.krajcarova
3. pro 2009

Ahoj Eliotko, tak já bych té mamině dala ještě šanci 🙂 záleží na tobě, jak to cítíš. minulý týden jsem s malým - 7 měs. jela na návštěvu ke kolegyni, má 21 měs. kluka. ten si s malýmmoc nechtěl hrát, spíš ho provokoval, tak jsme je hlídaly, ale stihly jsme u toho probrat háfo věcí. stejně je fajn sednout si s nimi na koberec, vidět je a povídat si 🙂 nevidím v tom problém. ale když je o čem si povídat. jak jsem tady izolovaná, tak bych si povídala furt 😀 zavedla jsem si takový režim, že každý týden někdo přijede k nám nebo my k někomu na návštěvu, ať mi není tak smutno. a malému se to taky moc líbí. a k tomu zažívání, určitě bych řekla, jaký máme problém, aby na to maminka byla připravená.

binki
3. pro 2009

eliotka: taky jsem všechno takhle řešila, než jsem se definitivně octla v jiné zemi, už jsem vyléčéná a aktivně hledám kamarádky (ikdyž žijí hodinu a půl přes město), jsem ráda, že jsi se začala vídat s tou paní. když si rozumí děti, tak mi to připadá jako lepší varianta. představ si, kdyby maminka byla super sympatická a děti se nesnesly nebo se ignorovaly.

a všichni máme nějaké ty "speciality", náš mladej zase rozlívá vodu, není dne, co bych nelítala s hadrou, dělá to i venku nebo na návštěvě, fakt z toho rostu 🙄 u vás je to kvůli zdraví, tak to je navíc pro dobro malého, tak to neřeš a vesele hledej nové kontakty

binki
3. pro 2009

jo, přidám k dobru jednu vzpomínku
vloni to bylo terno. na jedné z těch seznamovacích schůzek náš synek sebral a během chvilku požvýkal knížku našeho kamaráda a pak se z toho pozvracel, tak jsme s tou novou známou hledaly obchod, abych mu koupila oblečení a když jsme si pak sedly na kávu, oba kluci tak zlobili, že ani já (a nejspíš ani ta druhá paní) nevíme, co jsme pily...

kvakalka
28. říj 2012

četlaa´jsem jen začátek a musim říct že izolace je to co mě na mateřské nejvíc štve pak padaj depky když jsem furt sama sice moje malá je užasná, ale nevim kam jit, sem rok prestehovana asi rok, a nikoho tu moc neznam, s maminkama se popravdu ani moc bavit nechci, vsichni vypadaj tak nadsene a nikdo by nechapal ze me obcas ta materska proste nebavi. Kvuli te izolaci mit kolem sebe par znamych s kteryma bych byla v kontaktu pres den a mohla necopodnikat hned by mi bylo lip, ani by to nemusela byt kamaradka, stačí známá, nebo tak.
Nejvic me irytuje kdyz se nekomu sverim a pak na me ze si tu materskou nejak neuzivam, jakokdyby to melo kazdeho brát. JAko svoji malou miluju sem tam me to i bavi si s ni hrat, ale stve me ta izolace, materske centrum je tu az od dvou let, a mam pocit ze zimu nezvladnu ze nebudu moct ani tolik ven v zime, a co delat cele dny sama, sem tam naka navsteva jo, ale to je fakt malo na to ze vetsinu casu sem stejnak sama, zkousela sem se neco ucit trebas jazyk sama doma, ale stejnak to nenaplni pak jsem rada kdyz jdu do kramu ze tam jsou aspon lidi, ale nakupovat se neda porad. No je to fakt nekdy na hlavu. jinak pritel v pohode, kdYZ TU je je to zabava a vse je hned lepsi trebas neco podniknem vyrazime spolu aspon na neco dobreho, ale jak tu neni tak proste nevim kam jit do kolektivu.

bijin
14. črc 2014

Neuctivé! prý honba za h....

hojda
14. črc 2014

@eliotka Jsi tu ještě? případně se přidej do skupiny Vrozená atrézie a stenóza konečníku , tam se to kákání řeší dost.