Nástup na mateřskou po ukončení smlouvy na dobu určitou

romikkeiko
22. led 2019

dobrý den, mám otázku. V půlce června mi končí v zaměstnání smlouva na dobu určitou (záskok za mateřskou, paní se bude vracet). Shodou okolností mi vychází termín porodu na půlku srpna. Chtěla jsem se zeptat, jak je to v tomto případě s pobíráním mateřské a jak je nejlepší postupovat s odchodem na mateřskou. děkuji

leniczka23
22. led 2019

@romikkeiko Na materskou - mas-li na ni narok odejdes 6-8 tydnu pred terminem.porodu, takze nekde na konci dubna a normalne odneses papiry co ti da gynekolog ucetni a smlouva ti dojede. O nic se nemusis starat.

romikkeiko
autor
22. led 2019

@leniczka23 jenže mě takhle ta mateřská (její začátek) vychází zrovna zhruba s koncem smlouvy v práci...

j.a.n.i
22. led 2019

@romikkeiko No a co to na veci meni?

simens
22. led 2019

@romikkeiko vejdeš se do ochranné lhůty 180dní a mateřskou ti vypočítají normálně z výplaty ze školky a pak na rodičak přejdeš klasicky. Jde jen o to, že ti nemůžou držet místo,ale jinak vše OK.

leniczka23
22. led 2019

@romikkeiko to je ale uplne jedno..na PPM bys mela narok i kdyby ti.smlouva skoncila uz ted😉

romikkeiko
autor
23. led 2019

@simens aha, díky, tak to jsou super zprávy. Já to s tou ochranou lhůtou moc dobře nepochopila. říkala jsem si, že když mateřskou platí zaměstnavatel a já v té době už vlastně žádného mít nebudu, tak o to automaticky přicházím. 🙂

simens
23. led 2019

@romikkeiko v pořádku 😉 já mam také smlouvu na dobu určitou,do 31.8.

tulikiss
23. led 2019

@romikkeiko ale materskou neplati zamestnavatel - je to davka nemocenskeho pojisteni kterou vyplaci sprava socialniho zabezpeceni

berna90
26. led 2019

@romikkeiko teď nárok na mateřskou budete mít, ale až budete čekat druhé miminko (předpoklad, že nikde nebudete mezitím pracovat) na druhé dítě pak nárok nebudete mít na mateřskou a půjdete rovnou na rodicak, nebudete mít nikde smlouvu....tak si to pak vše dobré rozvrhnete....aby jste vše vybrala (já přišla o 30 000)

romikkeiko
autor
19. únor 2019

@berna90 tak se to celé vyřešilo samo, paní, co jsem tu za ní jako záskok za mateřskou, se nevrátí, tak mi rovnou mění smlouvu na dobu neurčitou a vše je vyřešené. :D

berna90
19. únor 2019

@romikkeiko tak to je fajn 🙂 ať vám vše dobře dopadne 🙂 mějte se hezky 🙂