Navýšení mateřské. Poradíte mi, prosím?

nonfood
6. lis 2019

Dobrý den, beru mateřskou 7000 Kč. Synovy je rok a měsíc. Mateřskou mám do tří let.. Mám to chápat tak, že penízky zůstanou stejné, ale budu mít mateřskou do 4 let? Nebo jak to vypočítají ..? 🙈

mirecka.jaroscakova
6. lis 2019

@nonfood ne, budeš mít rodičovskou do tří let, ale přidají ti od ledna 80 tis, které si rozložíš do měsíců, které zbývají do tří let věku dítěte.

katjja123
6. lis 2019

Co čtu na internetu a tady, tak fakt lituju paní úřednice na úřadech. Však jsou to úplně jednoduché počty. K zůstatku rodičovského příspěvku, jaký budes mít v lednu 2020 si prictes 80000,- A tolik budes mít zůstatek RP. Podle toho se můžeš svobodne rozhodnout, jaká měsíční částka ti bude vyhovovat. Zda si necháš takovou jakou máš a nebo si ji zvysis či snizis.

lilian2111
6. lis 2019

A ono už je to na 100% schválené?

motylcice29
6. lis 2019

@lilian2111 ne neni, neprošlo to senátem a ani prezident nepodepsal.

lilian2111
6. lis 2019

@motylcice29 tak pak nechápu denně několik otázek jak si to ženský mají vypočítat, vybrat.... bůh ví jak to nakonec bude 🙈 a jako by nešlo si to spočítat, jestli to schválí tak chudáci ženský na úřadech...

martaskaaa
6. lis 2019

Četla jsem, že to navýší automaticky těch 80tisic, ale pobíráná částka zůstane stejná (tím se ti protáhne jen doba pobírání). Mám stejně staré dítě a i kdybych si nechala 7tis, co pobiram, tak to v pohodě do 4let dítěte vyberu (za předpokladu, že nebudu mít další dítě). Ale pokud budeš chtít brát měsíčně víc, musíš si klasicky zažádat na úřadě. A propočítat si to přesně tak, jak píše @katjja123
Nicméně ještě to není 100% i když teda věřím, že už necouvnou a Zeman to podškrábne. Pak ale bude nejlepší se zeptat přímo kompetentní osoby na úřadě, která podá nejpřesnější informace.

zelenaesmolda
6. lis 2019

@mirecka.jaroscakova
zatim se nic neschvalilo

amazonkajanik
6. lis 2019

Jak psaly holky,ještě není vyhráno. Jinak je možnost částku ponechat a rodicak prodloužit,nebo dobu ponechat a částku navýšit. Na matiku jsem byla debil,ale na tohle stačí obyc trojclenka.

adel_si
6. lis 2019

U sebe na profilu mám podrobnější článek, tak mrkněte 🙂

rezule
7. lis 2019

Upřímně mám z toho celkem strach. Na úřadech bude šílenství a jsem zvědavá jestli se dostane na všechny aby se to vyridilo včas. Odkdy se o to může žádat nevíte?

motylcice29
7. lis 2019

@rezule vždyť nic není schválené na 100%, tak o co by sis chtěla zadat? 🙈

rezule
7. lis 2019

@motylcice29 aha já právě myslela ze už ano. Tak to se Omlouvam za dotaz...

adel_si
7. lis 2019

@rezule
@motylcice29
Na 100% ne, ještě chybí schválení senátu a podpis prezidenta. Ale vzhledem k tomu, že byl v PS schválen jednohlasně, žádná strana se zvýšením problém nemá, tak by to mělo projít v této podobě.
Senát má na schválení 30 dnů, dle návrhu by se tím měli začít zaobírat do 3 dnů od postoupení z PS, prezident pak má na podpis 15 dnů.. Takže nejdéle za 45 dnů budeme mít na 100% jasno 🙂

motylcice29
7. lis 2019

@lilian2111 jojo, je to šílený, všichni to berou jako hotovou věc, ale proste dokud nepodepíše prezident, tak to navýšení platné není. A pokud to schválené bude, tak určitě vyjde pokyn/manual....ale netuším, co je tak těžkého si spočítat, kolik penez už jsem vyčerpala, kolik mi zbývá a přičíst 80tisic a rozppcitat si to na další mesice (a samozřejmě zohlednit věk dítěte a částku, kterou muzu čerpat). Urednic na UP je mi taky líto, ještě ze budu zadat o nový RP až někdy v březnu/dubnu 🙈

lilian2111
7. lis 2019

@motylcice29 jj já taky až v dubnu, no muset to vyřizovat v lednu, kdy bude největší blázinec bych zešílela asi 😆
Jinak denně X dotazů fakt nechápu, jednoduchá matematika 🙈 a aby jsme nakonec nekoukaly když to neschválí, to by asi bylo dobrý psycho 🤣 nějaké by byly schopné stávek a nevím čeho 😆

tulikiss
7. lis 2019

jenom drobnost ani to, ze to podepise prezident jeste neni konecna... musi se to publikovat, az pak zacne zakon platit. to je otazka treba dne, dvou ale bez toho to nejde a to se musi stihnout do 31.12.2019, protoze zakon nesmi platit zpetne.

petulejan
7. lis 2019

@rezule vy tomu taky rozumíte že? Navýší se to automaticky a je jen na vás,jestli si to navýšite podle doby kdy chcete být doma. A navyšovat se dá každé tři měsíce. Tak o čem tady mluvíte aby se dostalo na všechny? 🙈

lilian2111
7. lis 2019

Na mě ráno skočilo tohle ..

gruyerre
7. lis 2019

@lilian2111 to ale není žádná novinka, s tím se počítalo už celé měsíce.

lilian2111
7. lis 2019

@gruyerre jjj to já vím 🙂 a přijde mi to i logické. Jen některé to dost překvapilo podle všeho, tak jsem to sem dala 😂

gruyerre
7. lis 2019

@lilian2111 jo tak 😁

zelenaesmolda
7. lis 2019

@lilian2111
paneboze,to nema nekoho kdo by mu zkontroloval ty hrubky?
jinak me to prijde logicke.vycerpam rodicak a nastoupim do prace tak proc by se me melo tykat zvyseni?
To je stejne,jako by ucitele v duchodu zadali,aby se jich tykalo zvysovani planu protoze oni tenkrat tolik nemeli.

kess01
7. lis 2019

Mě strašně baví jak se najednou všichni ohánějí matkama, které příspěvek vybraly co nejdřív, aby mohly do práce. Protože už pár let není po 2roce dítěte omezená možnost pracovat a zároveň pobírat rodičovský příspěvek. Omezení je do 2let věku a nějak nevěřím, že je tady takové množství jeslí nebo dětských skupin 😄 ale třeba se pletu...

drep
7. lis 2019

@zelenaesmolda třeba míru, mého miláčka a kandidáta na ministra kultury? 😂🙈

gruyerre
7. lis 2019

@lilian2111 Ještě tam Tomio zapomněl napsat, že měli dostat navýšeno i ti, kdož mají starší dítě do 4 let, ale pobírají už nový RP na mladší dítě. Jako že by dostali na obě děti přidáno těch 80000. To by bylo dalších odhaduji tak 50 tisíc okradenych rodičů s plivancem v obličeji 😀. Včetně mě a půlky Koně

petulejan
7. lis 2019

@gruyerre Tomio zneužívá těch,které nepoužívají selský rozum. A zase začne štvanice.

zelenaesmolda
7. lis 2019

@petulejan
takze 95% uzivatelek kone ma na sve strane :D

petulejan
7. lis 2019

@zelenaesmolda tak hrozné to snad nebude 😁

zelenaesmolda
7. lis 2019

@petulejan
obavam se,ze bude,mozna jeste horsi... 😀
staci kdyz vidim ty dotazy tady.

petulejan
7. lis 2019

@zelenaesmolda no taky mi to občas hlava nebere,hlavně od aktivně pobírajících. Já nastupuji na rodičák a stačí mi co mi vysvětlila úřednice,něco načteno a teď jen počkat na 100 % jistotu navýšení.