Navýšení mateřské. Poradíte mi, prosím?

nonfood
6. lis 2019

Dobrý den, beru mateřskou 7000 Kč. Synovy je rok a měsíc. Mateřskou mám do tří let.. Mám to chápat tak, že penízky zůstanou stejné, ale budu mít mateřskou do 4 let? Nebo jak to vypočítají ..? 🙈

lilian2111
7. lis 2019

@zelenaesmolda Ty hrubky jsem si taky říkala no 😀
Jj je to tak, nechápu proč se nějaké rozčilují, logicky když něco ukončim nejde přece znova to aktivovat, ale to se říkalo teda už předtím, každopádně komentáře pod tím příspěvkem tam stojí nějaký za to 🙈

@gruyerre No tak to si snad nemohl nikdo ani myslet, nebo? 😬😂

hezz17
7. lis 2019

@zelenaesmolda No hrubky mě flakly do očí okamžitě, ale možná to píše na míru svým voličům....
Kazdopadne, teď jsem zjistila, jak pěkně funguje propaganda a dezinformace 🤦‍♀️ volal mi tata, jak se mi vstávalo o 160tis bohatší (mám 2lete dítě a v únoru čekáme druhe). A nemohla jsem mu absolutně vysvětlit, že na 1.nedostanu nic (nástup na MD na konci prosince). Ze rodicak se dostává jen na nejmladší dítě (to není pravda, oni přece rikali, pro všechny děti do 4 let). A o nějakým měsíčním vyplácení nechtěl vůbec slyšet, protože oni řekli, že k lednu 2020 dostanou rodiče 80 tis a hotovo. Takže počítá, že mi prostě přijde v lednu 80tis na účet. Ja jen jak to vnímá veřejnost, která o tom nemá hlubší povědomí, jak ty dávky fungují a podobne.

petulejan
7. lis 2019

@hezz17 od tatínka bych to pochopila,pokud není v tom kolotoči,tak neví,ale ty aktivně pobirajici,to hlava nebere 😊

gruyerre
7. lis 2019

@lilian2111 noo, heleď, když to vezmeš tou okamurovskou logikou... Proč bychom měli být trestaní za to, že se staráme o to, abychom nevymřeli... Mám já snad pykat za to, že jsem porodila dalšího budoucího daňového poplatníka tak brzo po prvním?!? 😂😂😂

rezule
7. lis 2019

@petulejan Ježíš špatný dotaz to me tady hned ukamenujete? Zeptala jsem se dostala jsem odpověď tak se hned nenavazejte. Nejsem asi jediná,která tomu hned neporozumela. Tak snad od toho je tady ta skupina aby jste se dozvěděla co a jak...

urtica
7. lis 2019

@hezz17 A takhle je to bohužel se vším....

motylcice29
7. lis 2019

@lilian2111 na FB jsem si schválně našla i ten jeho příspěvek a tu diskuzi, která je velmi výživna 🙈 a hlavně jsem překvapena, ze ještě někdo počítal, ze by mohlo být přidáno všem s dětmi do 4 let....myslela jsem, ze tohle bylo zamítnuto už půl roku nazpátek.

ligurka
7. lis 2019

Chci se zeptat , je tu někdo kdo ví jestli bych mohla od ledna použít manželův vyměřovací základ, pro vyčerpání co největší částky? Já jsem měla malou výplatu před nástupem na mateřskou. Do teď se to počítalo z mého základu. Dítě bude mít 4 roky v březnu, ale jsem s ním doma až do září, nedostal se do školky. Tak by se mi ty peníze hodily.

petulejan
7. lis 2019

@ligurka proč by to nešlo? Měnila se částka,ne pravidla.

ligurka
7. lis 2019

A nevíte co je k tomu potřeba? Jestli stačí nějaký formulář, který mu potvrdí zaměstnavatel?

petulejan
7. lis 2019

@ligurka zeptala bych se jeho účetní asi.

lenoulinkaa
7. lis 2019

@ligurka v práci mu vyjedou příjmy na přílohu k žádosti 12 měsíců zpětně před narozením. Ten formulář mít nemusíš, vyjíždí ho obvykle program.

ligurka
7. lis 2019

Už sem se dívala na stránky MPSV a mají tam různé formuláře,takže tam asi bude i tato příloha k žádosti. Takže si ji vytisknu a manžel to vezme účetní a ta by mu to potvrdila?

ligurka
7. lis 2019

Jo teď jsem si všimla, že ani formulář být nemusí. Díky

gruyerre
Autor odpověď smazal
Zobraz