Neschopenka a mateřská - pomoc s vyplněním

hraaasek
30. bře 2017

Dobrý den! Je tu prosím někdo, kdo by mi poradil s vyplněním V. dílu neschopenky a žádosti o mateřskou? Asi se to bude zdát jako hloupý dotaz, protože návody všude na netu jsou. Ale neporadí mi bohužel konkrétně s tím, co já potřebuju. U té neschopenky v kolonce "záznamy zaměstnavatele - zaměstnanec nastoupil opět do práce dne..." Tak co se tam má vyplnit, když už do práce nenastoupím, když rovnou přecházím na mateřskou dovolenou? Jinak vím, že tuto položku si řeší zaměstnavatel. Jenže u nás v práci je kapku krize, odešlo vedení a je tam záskok, který moc ničemu nerozumí. Tak si chci pohlídat, že je to dobře... No a na zadní straně neschopenky je kolonka "samostatnou výdělečnou činnost (zaměstnání) jsem začal vykonávat dne.... (vyplní jen osoba dobrovolně nemocensky pojištěná". Tak tomu taky nerozumím. Tou dobrovolně pojištěnou osobou se myslí každý zaměstnanec nebo jen OSVČ? Když jsem zaměstnanec a nastupuji rovnou na mateřskou, tak to mám nechat volné? Stejný problém s tou "osobou dobrovolně nemocensky pojištěnou" mám i při vyplňování žádosti o peněžitou pomoc v mateřství... Předem díky za rady!!!

j.a.n.i
30. bře 2017

@hraaasek Zaměstnanec je nemocensky pojištěn povinně, tedy dobrovolného se ho netýká. A jinak se OSSZ ozvou, když bude něco blbě.

hraaasek
autor
30. bře 2017

Děkuji!