Ukončení pracovní činnosti v době čerpání PPM

pattyo
27. srp 2018

Dobrý den, mám dotaz ohledně podání výpovědi na PPM. Od 23.8 jsem v pracovní neschopnosti, TP mám 13.1.2019. Zaměstnavatel o těhotenství věděl, a chtěl ať mu podepíšu výpověď ihned jak si najde za mě náhradu. Což se dneska stalo a tlačí na mě, ať mu ji co nejdříve podepíšu....že nechce mít vedené dvě osoby, protože já už jsem zbytečná. Zaměstnání bylo od 1.8.2018 na dobu neurčitou na 20h týdně a dále mám ještě vedlejší činnost jako OSVČ, kde si platím i dobrovolné nemocenské pojištění. Na OSSZ mi řekli, že mám nárok na souběh obou neschopností i PPM ( jako zaměstnanec i jako OSvČ). Jen po dnešku nevím, zda vůbec PPM jako zaměstnanec dostanu, pokud bych tu výpověď byla nucena podepsat....a dále jak je to s nevyčerpanou dovolenou?? Zbylo mi 15dní....

Děkuji .

asadek
27. srp 2018

Nic bych nepodepisovala, podle mě to není ve vašem zájmu

patty88
29. srp 2018

Ahoj. Nevim presne jak to bude u tebe,ale mela jsem smlouvu na dobu urcitou,naszoupila na nemocenskou a pak na PPM a materskou. V dobe PPM mi skoncil smlouva,poslali dopis o ukonceni smlouvy podepsala a vratila. Je tam nejaka ochranna lhuta,may tedy narok na PPM. Zadnou vypoved neposepisuj,myslim ze by to pro tebe byli komplikace. Dovolenou by ti meli proplatit. Listek na penize jsem nosila do uctarny. Nenech se nutit nesmi.