• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od kdy mám přejít z neschopenky na mateřskou?

3. května 2013 
Ahoj,chtela bych se zeptat- Jsem ted 33 tyden,cekam dvojcatka,takze jsem na rizikovym tehu,od kdy mam nastoupit na materskou?Pripadne jak o to zadat kam s tim a tak?? :confused: Jo a jestli se mi pak doplati ten mesic(nebo dny) co mi nedaj papir na penize,jako ty dny do nastupu matersky? Doufam ze jsem to napsala srozumitelne :sweat_smile:
16. zář 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luucca
na mateřskou nastpoupíš 6-8týdnů před porodem - vzhledem k tomu, že mateřské je vyšší, tak se z neschopenky nastupuju těch 8týdnů před...žádost o mateřskou ti vystaví tvůj gynekolog a neschopenku ti k tomu datu ukončí....s těma dnama do nastupu a papirem na penize jsem to nějak nepochopila :zipper_mouth: ????
16. zář 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Lucca, proplatí Ti to automaticky, místo papíru na peníze budeš mít ten papír o nástupu na mateřskou. Ověřovala jsem si to přímo na sociálce.
16. zář 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha aha,diiky no me prave daly na gynde ten ruzovy papir(neschopenky)asi o ukoceni a ze se ma uz starat porodnice v Podoli ze uz me predavaji tam..tak do toho Podoli asi teda radsi zajedu...Protoze to uz bych mela nastoupit ted nekdy teda
16. zář 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muj dr. mi nechce napsat materskou 8 tydnu pred TP, kdyz jsem na neschopence - pry s tim socialka dela problemy a uz to musel nekolikrat prepisovat na tech 6 tydnu...musim se zeptat primo na socialce u nas, abych to mela cerne na bilem...
16. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem šla z neschopenky na mateřskou s dvojčátkama,ale šla jsem normálně 6 týdnů,ukončil mě neschopenku,dal papír na mateřskou,to jsem mám dojem posílala do práce a víc už jsem se nestarala :wink: papír mě vystavil gynekolog :wink: Je to už 3 roky tak nevím jestli to není jinak :sweat_smile: Automaticky mě začala chodit místo neschopenky mateřská,nebyl s tím problém :wink:
16. led 2012 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tygrous teď taky řeším přechod z PN na MD, ale až v březnu. Mám právnicky ověřené, že je jedno, zda maminy nastoupí 6 (v 34.týdnu) nebo 8týdnů (v 32.týdnu) před termínem porodu. O to si pak vybere méně po porodu. Celkem to musí dát 28týdnů. Buď 8 a 20 nebo 6 a 22. Ale gynekologa jsem se neptala :frowning2: zda s tím bude mít problémy. Tak doufám, že ne...já to právě taky potřebuju napsat už v 32. týdnu. Budu přecházet z RD na 5dnů na PN, pak hned na MD.
16. led 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous ještě mě taky napadá, že teď od ledna se už nechodí na sociálku, ale na pracovní úřad! já mám navíc rizikovou graviditu, tak snad mi to napíše už v 32.týden...
16. led 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evabelk Me rikal ted doktor mezi 32.-34. tt se ma nastoupit, takze mi to ukoncil o kontrolu v 33. tt
16. led 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nastupovala na md z neschopenky 6 týdnů před termínem porodu, neschopenka ukončená přesně den před nástupem na md, dostala jsem papíry u svého gyndr. a odnesla do práce, kde to účetní poslala na sociálku. Zaplaceno jsem měla vše
16. led 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d Tak děkuji za pozitivní zprávičku :slight_smile: snad mi nebudou taky dělat problémy. Jde mi o to, že 21 dní PN hradí zaměstanavatel, a já tam teď 3,5roku nebyla, tak nechci aby mi to platil zaměstanavatel. Jen tak pro svůj dobrý pocit :slight_smile:tak chci co nejdřív na mateřskou.
16. led 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evabelk nevidela bych v tom problem, stejne se musi treft i s kontrolama mezi tenhle termin
16. led 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cacenka_d Já ale věřím, že někdo problémy dělá, jak se vším. Fakt záleží na doktorovi a jací jsou úředníci, se kterými je on v kontaktu. Ono se všude pracuje totiž trochu jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. led 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evabelk V tuhle dobu mas mit kontrolu po 2. tydnech, takze pokud prijdes ke konci nebo v prubehu 32. tt neni zaruka, ze by ti to jinak stihl napsat v predepsane dobe :slight_smile:
16. led 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evabelk Psala jsem dnes na socialku a odpovedeli mi, ze muzu nastoupit z neschopenky kdykoliv v rozmezi 6-8 tydnu pred porodem:wink:
16. led 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nevím, jestli mi tu někdo odpoví, ale přeci jen to alespon zkusím - včera jsme s doktorkou řešili přechod z PN na MD, který by mi pro 8. týdnů před porodem vycházel na 11.10. s tím, že mi doktorka řekla, že si to musím prvně než mi ukončí PN nechat schválit zaměstnavatelem...jak jste tohle řešili (písemně nebo nějak jinak? ) díky
11. zář 2012 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@audi1986
no já přecházela na mateřskou minulej týden...
mohla sem si vybrta, kdy chci jít.... TAkže jen u doktora mi ukončili neschopenku, vypsali papír na mateřskou a ten sem odnesla do práce... žádnej problém s ničám nebyl....
11. zář 2012 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@audi1986 myslím, že dr. nemá pravdu - dělala jsem to jak píše @eficenka - dr. mi nejdřív ukončil neschopenku(domluvili jsme se, že půjdu 6 týdnů před porodem), vypsal papíry a já potom ukončenou neschopenku odnesla do práce a písemně oznámila zaměstnavateli, že nastupuji na mateřskou :wink:
11. zář 2012 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka @anehap - no ona říkala, že pokud chci jít 8 týdnu před porodem, tak to musí být schválený, že když 6. týdnu tak asi ne (tohle přímo neříkala, ale vydedukovala jsem to z toho, že 6. týdnu před TP je to ze zákona, zatímco 8. týdnu před TP závisí na zaměstnavateli..
11. zář 2012 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@audi1986
nee, ze zákona můžeš jít 8-6 týdnů před TP na mateřskou.... Takže podle mě at Ti na gyndě ukončí neschopenku, vypíšou papír na mateřskou a to jen oznámíš v práci... teda tak si to myslím :slight_smile:
11. zář 2012 v 07:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka ok, díky moc - já to ještě proberu přímo se mzdovkou, ale nechtělo se mi s tím jít rovnou za jednatelem firmy, tam bych asi mohla pohořet a jít na MD třeba taky týden před porodem (sranda -) ) :sunglasses:
11. zář 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka a počítala sis, jestli ti vyjde ta dovolená za rok 2013? mně se to nechce počítat -)
11. zář 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@audi1986
tak si tam jen zavolej, ale podle mě do tohodle zaměstnavatel mluvit nemůže... stejně mateřská trvá všem 28 týdnů a je jedno kdy ji začneš (8-6 t ořed porodem).... tak at to dobře dopadne :wink:
11. zář 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@audi1986
dovolená za 2013 vyjde myslím když budeš na mateřské 60 pracovních dnů nebo tak nějak.... mě to myslím o pár dní uteklo :slight_smile: ale Tobě by to už vyjít mohlo....
11. zář 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka super, děkuju moc - snad to dobře dopadne... -) asi bych tak na ten nástup na MD nespěchala, ale už mě strašně štvou ty vycházky na PN -(
11. zář 2012 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@audi1986
já sem byla na nechospence od 9.2 do 1.9 a vycházky sem dodržovala jen první 2 týdny, fakt mě nebavilo se pořád stresovat... ale taky vím že bydlíme na horách a komu by se semka chtělo trmácet na kontroly :grinning:
však už to máte za pár a pak si to užijete :wink:
11. zář 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@eficenka no já jsem doma od května a ani jednou jsem vycházky neporušila - bydlím kousek od Brna, takže sem by někdo teoreticky přijet mohl...ale zatím nikdo
11. zář 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Ja bych se zas chtela zeptat jestli nekdo vite..jak je to s prechodem z matersky dovoleny na rodicovskou d. Myslim jestli si to musim sama hlidat tech 28 tydnu a pak jit do prace oznamit ze koncim materskou a nastupuju na rodic. nebo oni ni sami automaticky prestanou platit a prevedou to na socialku a zacnou mi hned platit oni..nebo co mam vlastne delat?Jak to funguje?Poradte prosim,diky:slight_smile:
9. říj 2012 ve 12:16  •  čeká miminko, termín má v březnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tebra Mateřskou platí OSSZ, nikoliv zaměstnavatel. A pak musíš jednak požádat na UP o rodičák a jednak zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou, případně ještě předtím o čerpání dovolené, automaticky nikdo nic neudělá.
9. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kazdej mi ale tvrdi ze 28 tydnu je materska dovolena a plati ji zamestnavatel..az potom teprv OSSZ..tak ja uz fakt nevim.Proc teda mam zadat zamestnavatele o rodicovskou dovolenou kdyz oni mi ji stejne platit nebudou.Vim ze sem trochu natvrdla..ale tohle je na me moc slozity..
12. říj 2012 v 18:52  •  čeká miminko, termín má v březnu 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tebra máš pravdu, není to úplně jednoduché, taky zdaleka nevím všechno. Ale MD je opravdu 28 týdnů a vyplácí jí OSSZ - je ale třeba být zaměstnaná (přesně se účastnit 270 dní na nemocenském pojištění - ale to už možná taky neříkám přesně). Když nejsi zaměstnaná, tak Ti MD odpadá a jdeš rovnou RD.
12. říj 2012 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek