Otcovská dovolená. Může otec čerpat na dceru, když jsem s druhým dítětem v nemocnici?

sonjula29
2. pro 2022

Dobrý den, může čerpat manžel otcovskou dovolenou ikdyž jsem s dítětem ještě v nemocnici? Jde mi o to, že se nám syn narodil o dva měsíce dříve a doma mám starší dceru, já budu ještě nějakou dobu s malým v nemocnici a potřebujeme zajistit dcerku. OČR již na mě manžel vybral. Děkuji

87pavlina
2. pro 2022

Určitě, je to od narození dítěte 😉

uzivatelkapetra
2. pro 2022

Nemohl by si domluvit vždy po vyčerpání devíti dní očr jeden den dovolené a pak zase očr?

marcicek84
2. pro 2022

@sonjula29 ano je to mozne

jjasmina
2. pro 2022

@uzivatelkapetra nám to takhle vůbec neprošlo. Musí to být i na jinou diagnozu

sonjula29
autor
2. pro 2022

@uzivatelkapetra dcera chodí do školky do předškolaku, kde je už "povinná docházka" kdyby měl OČR na ni, tak právě nemůže do školky a je jakoby nemocná

uzivatelkapetra
3. pro 2022

@sonjula29 já nedávno taky zjišťovala (jelikož budu rodit někdy v únoru a starší chodí do školky) a jedna uživatelka mi napsala takto

j.a.n.i
3. pro 2022

@uzivatelkapetra To ano, to lze, ale tohle pcr uz vycerpal, tesp. muze na nem byt dele, ale uz zadarmo. Fakt nejde pcr na zenu ležící v nemocnici na 1 den prerusit a chtit ho znovu placene.

alubif
3. pro 2022

A proč si teda brát volno, pokud nesměnuje,když je starší dítě ve školce?

krisstina93
3. pro 2022

A nemůže se domluvit v práci a dočasně si upravit směny, aby mohl malou odvézt do školky a zas vyzvednout? Ale OCR by si bral na tebe, ne na dítě, takže dítě může normálně chodit do školky. Já když byla v nemocnici, tak muž dostal ocr na mě, že se nemůžu starat o dite, se kterým sem normálně doma.

sonjula29
autor
3. pro 2022

@alubif manžel směňuje na tři směny, zatím jezdí pomáhat babička a teta, jenže nejsou ze stejného města, takže je to celkem náročné, nejhorší je když má noční, malá nemůže být doma sama přes noc, je ji 5let

sonjula29
autor
3. pro 2022

Zkusím si raději zavolat na sociálku, děkuji všem za rady

drep
3. pro 2022

Očr může pokračovat, ale je už zadarmo.

j.a.n.i
3. pro 2022

@sonjula29 Tak at si pozada o prevod jen na ranni, když bude zamestnavazel vedet, ze je to jen na prechodnou dobu a jinak, ze ho tam nebude mit vubec, tak by to mohlo projit.

alubif
3. pro 2022

@sonjula29 tak to potom jo, ale popravdě, můžeš ji dát klidně k babičce nebo tetě na víc dní pokud budou ochotni. Ona se zas tak ta předškolní docházka se zas tak nežere. Napíšeš ve školce akorát omluvenku.