Otcovská dovolená. Jak je to ošetřené?

Zodpovězené
24. lis 2023

Dobrý den,

nevím, zda to patří přímo do Vaší kategorie, ale chtěla bych se prosím zeptat?. Narodila se nám dcera. Může manžel vybrat 14denní otcovskou dovolenou s tím, že bude doma sám a bude pít alkohol?

Je to nějak ošetřené, aby třeba doma pomohl s dětma, nebo si může dovolenou strávit sám?

Děkuji za info.

Pěkný den

Dobrý den,

děkujeme za důvěru, s jakou se na nás obracíte. Váš dotaz do naší kategorie spadá.

Ptáte se, zda Váš manžel může otcovskou dovolenou strávit podle svých vlastních představ nebo se o děti starat musí. Rozumíme tomu, že je pro Vás důležité, aby se aktivně podílel na péči o děti.

Smyslem otcovské dovolené je pečovat o nově narozené dítě. Dovolená bohužel nijak ošetřená není a na otce během ní nikdo nedohlíží. Jako zaměstnanec a osoba pečující má na využití otcovské dovolené nárok.

V případě potřeby podpory můžete kontaktovat přímo naši Poradnu Na počátku.

Přejeme Vám klidně strávené dny.

Tým Poradny Na počátku

Na počátku, o.p.s.
www.napocatku.cz
tel.: 774 440 821
e-mail: poradna@napocatku.cz