Papír na MD do práce nedorazil

ssarka89
17. únor 2017

Dobry vecer, mam takovy dotaz. V utery jsem poslala do prace papir na md od dr., vcera mi prisla sms, ze byl dorucen a dnes kdyz jsem do prace psala, tak pry nic nedostali. Tak jsem poslala mailem kopii, ale to asi nebude stacit, ze? Pani po me chce, abych vyckala do utery a pak poslala znovu original, ale co kdyz zase nedorazi? Do prace na personalni se nedostanu, je to skoro 150 km, jak byste to resili vy? Nebo mate podobnou zkusenost? Diky

j.a.n.i
17. únor 2017

@ssarka89 Tak pokud přišla SMS, že byl doručen, tak asi jen trvá, než se od toho, co přijímá poštu dostane na stůj tomu, kdo to zpracovává, ne?

ssarka89
autor
17. únor 2017

Ona to pry hledala, ale u nikoho nenasla a hlavne tam bylo jeji jmeno, tak by to mela prebirat ona a dnesni posta ji pry prisla

j.a.n.i
17. únor 2017

@ssarka89 Tak pokud její jméno bylo až za jménem firmy, tak to mohl převzít kdokoliv...

absintka19
17. únor 2017

@ssarka89 mas dukaz ze bylo doruceno. Ja kdyz posilam na pers.tak vsechny dopisy jdou pres recepci (zde se oteviraji a az pote predavaji) a nez se to na pers.doruci tak nekdy i dva/tri dny.

ssarka89
autor
17. únor 2017

Prisla mi sms,ze to bylo doruceno a i ve sledovani je, ze zasilka byla dodana

absintka19
17. únor 2017

@ssarka89 ono posta u nas chodi pres postovnu/recepce takze pani podepise postakovi ze to prevzala a tobe poslou smsku. Nez to z postovny predaji, zaeviduji, tak bych se nebala. Kopii maji, tak jen pockej par prac.dni. Kdyz tak gyndare poprosis o nove, ale trvej so na tom, ze mas potvrzrni o doruceni, takze to bylo doruceno.

ssarka89
autor
17. únor 2017

Prave se bojim toho, abych to neposlala znovu a ono to zase nedoslo

absintka19
17. únor 2017

@ssarka89 tak dej dodejku. To ti posta primo po prevzeti da 'papirek' s jmenem kdo to prevzal. Tak to at si pak vyresi be firme 🙂 dalsi dukaz mit budes.

absintka19
17. únor 2017

@ssarka89 ja posilam vzdy jen s dodejkou. Kopiie si archivuji, clovek nikdo nevi.

ssarka89
autor
17. únor 2017

a to se dela jak? Jeste jsem to takto neposilala

absintka19
17. únor 2017

@ssarka89 na poste reknes ze chces poslat s dodejkou. To ti ukazou, neboj.

ssarka89
autor
17. únor 2017

Diky, absintka19. Pockam do utery, zda to najdou a pak budu muset k dr.pro novy a poslu s dodejkou, snad to ale najdou

absintka19
17. únor 2017
absintka19
17. únor 2017

@ssarka89 myslim ze urcite najdou 🙂

j.a.n.i
17. únor 2017

@ssarka89 Tak pokud to ztratí mezi recepcí a personálním, tak je dodejka stejně na prd ☹ to by to muselo být pouze do vlastních rukou adresáta a musela být tam psaná ona personalistka jako první.

astyna
18. únor 2017

Pokud je dopis doporučeně, je tam podpis přebírajícího a tomu to jde na "hrb" a už by mě dál nezajímalo, kde se to "ztratilo".

j.a.n.i
18. únor 2017

@astyna To, to je sice hezké, že by tě to nezajímalo, ale ty bys byla ta, kdo by nedostal mateřskou... protože bez tohoto papíru ji OSSZ prostě vyplatit nemůže a u tvého doktora si ten, kdo onen papír ztratil, opětovně nevyžádá.

netopejr
19. únor 2017

Ztratit se to muze. Ale ve firne je evidence, tak musí asne, kdo to převzal, zapsané v prichozi poste a komu to bylo kdy předáno.
Sice nevím proc, ale taky to muze nekdo dělat naschvál.

Poslat do vlastních rukou personalistky, jeji jméno první,na firmu a do valstnich rukou výhradně adresata. U zasolky do vlastnoch rukou je ještě zmocněnec, tak nemůže.
Od papiru si udělat nebo foto, personalistce poslat info, ze ji to přijde, at si to pohlídá.

Pri variante, ze by se to nevyřídilo, a někdo snad musel jet, tak od papiru kopii, citelne hůlkovým pismem jméno přebírajícího, jeho datum převzetí a razítko firmy.

Ale snad se to najde. 😉

astyna
19. únor 2017

@j.a.n.i

mě se stalo jednou, že nepřišla nemocenská, kdy měla. Našla jsem si, kdo to převzal a na něj "jukla", najednou se to našlo. Takže asi tak.

ssarka89
autor
20. únor 2017

Jenze ja nevim, kdo to prevzal

j.a.n.i
20. únor 2017

@ssarka89 Hele, ono i kdybys to věděla, tak pokud to fakt někdo ztratil (s něčím omylem prohnal skartovačkou), tak můžeš jukat jak chceš a stejně se to nenajde. POkud se to jen někomu válí v bordelu na stole, tak je šance, že se to objeví, ale je otázkou, co bude rychlejší.

ssarka89
autor
21. únor 2017

Tak se to naslo, pry to preposlali na jine pracoviste. Tak jeste aby to odeslali na ossz

absintka19
21. únor 2017

@ssarka89 to je dobre 🙂 miluju tyhle firmy kde jedna cast nevi co dela druha 🙂 ted uz to bude pohoda. 🌷

j.a.n.i
21. únor 2017

@ssarka89 Tak super, první krok se jim zdařil...

ssarka89
autor
21. únor 2017

Do 10.3.by meli poslat na socialku,tak jsem zvedava,zda to klapne

j.a.n.i
21. únor 2017

@ssarka89 Proč zrovna do 10.3? Měli by to tam poslat obratem, i když je mi jasné, že tohle ne všude klapne... Od kdy jsi na MD?

ssarka89
autor
21. únor 2017

Protoze ona to neumi,dela to mzdovka. A ta tam mela prijit az v pulce brezna,tak ze aspon do toho 10.3. Na md jsem od 15.3.

j.a.n.i
21. únor 2017

@ssarka89 Od 15.3? Není to spíš od 15.2? A jinak ano, tohle musí dělat mzdovka, nicméně pokud to pošle až kolem toho 10. tak počítej s tím, že ti pěníze za únor mohou přijít později.

ssarka89
autor
22. únor 2017

Nene,od 15.3., ja jsem ted na rd,takze v breznu mi poslou jeste za unor rp. A hlavne pani na socialce mi rekla,at prujdu koncem brezna doplnit papir na md,ze driv mi to neudela

j.a.n.i
22. únor 2017

@ssarka89 No, počkej, ale pokud si fakt na MD až od 15.3., tak je tedy jednak doktorka dost optimistka, protože kdybys čistě náhodou (je teoretická možnost) porodila před tím 15.3., tak to bude celé blbě a bude se to muset předělat. A druhá věc je ta, že v tom případě to ani účetní nemůže zpracovat, dokud nebudou hotové mzdy (jasně, u tebe může předpokládat že se nic nezmění, ale i tak do konce února nemůže nic, zas z toho důvody, co kdybys porodila ještě v únoru).