Světlá krev na papíře ve 40.tt. Blížící se porod?

12. pro 2020

Holky, prosím o zkušenosti. Jsem prvorodička, dnes končíme 40.tt. V pátek proveden Hamilton, od včerejška odchod hlenové zátky (konzistenčně odpovídalo). Dnes ráno na wc při utření jsem nalezla na papíře takovou světle červenou krev. Poměrně mě to vyděsilo. Uběhly dvě hodiny, a znovu nic, takže o krvácení se nejedná. Akorát po utírání je papír lehounce růžový, ale nepřijde mi, že je to výtok, spíše taková růžová voda. Když ležím, tak nic neodteka, takže usuzuji, že plodovka to nebude.
Máte některá zkušenost, že to značí začínající porod a je to jakási příprava těla?
Jsem celkem plašan, tak nevím, zda zajet do porodnice. Ale pokud ta "krev" (možná to bylo jen větší množství té růžové vody) byla jednorázová, tak to asi nic akutního a vážného nebude.

handulkak
12. pro 2020

Já jsem tedy po H.H. lehce krvacela. Dr mi říkala, ze muže být.
Ale já druhy den ráno porodila. 🙂

cekypetra
12. pro 2020

Zavolejte si do porodnice a zeptejte se tam. Jinak si radeji dejte vlozku...pokud by z vas naruzovela tekutina zase trosku odtekla, i mimo wc, vemte vlozku do porodnice. Oni na ni nakapu special roztok a dle toho zjisti, jestli se jedna o plodovku. Pri odtoku plodovky je nutne do porodnice jet. Hodne stesti a krasny porod.

zuziktom
12. pro 2020

ta růžová voda je plodovka.. já to tak měla.. praskla mi voda a když jsem se utřela, byla to plodovka.. takže raději zajeď, dej si poporodní vložku a vem si věci 🙂 .. držím palce a přeji rychlý porod 🙂

autor
12. pro 2020

@cekypetra
@zuziktom
Díky holky 😊. No už to má zase konzistenci jako hlenová zátka, takže zřejmě se ještě jedná o odchod zátky.

zuziktom
12. pro 2020

já bych tedy jela.. pro kontrolu.. ta plodovka může odcházet i nenápadně...já to měla tak, že v sobotu odcházela hlen. zátka,neděle se nic nedělo, a v pondělí večer prdla voda a po utření jsem jí měla růžovou.. a neteklo to furt..

autor
12. pro 2020

@zuziktom
Uvidím, jak to bude dál. Zatím to je zase hustý růžový hlen, to si myslím, že je spíše ta zátka než plodová voda. Ale děkuji!😊❤️

lilian2111
12. pro 2020

U mě tak taky pomalu odtekala plodovka, zůstala jsem ale doma a jela až když fakt odtékala, jakoby ve vlnách. A voní tak sladce jakoby 😁 tak jsem ji s jistotou poznala. Držím palce a přeji hladký průběh porodu 😊

autor
12. pro 2020

@lilian2111 děkuji mnohokrát!😊 Taky to tak udělám, zatím vyčkám a kdyby to teklo, tak zajedeme do porodnice.

holkaokomodra
13. pro 2020

Tak jak? Už je na světě? 😉😊

autor
14. pro 2020

@holkaokomodra
Ano 🥰. Plodová voda to sice nebyla ani zátka. Důvodem krvácení bylo otevírání se. Přijela jsem otevřená na 10cm 😂, takže ihned na porodní sál.

odula
14. pro 2020

Zrovna ti píšu že jsem takhle lehce krvácela vždycky těsně před porodem. :D gratuluju !! 🌹🌹

holkaokomodra
14. pro 2020

jupí tak moc gratulujeme 🙂 to byl fofr teda

jednaholkaa
15. pro 2020

Ty kraso!! Tak to ti zaaavidim 🙂 Ja po deseti hodinach vyvolavanyho porodu, ktery jsem stravila lezenim po ctyrech po zemi, jsem ze otevrela z 1 cm na 2 cm 🤣🙈 Gratuluju, to je krasa 🙈

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru