Peníze - sociálka. Přišly vám už peníze na rizikovém těhotenství?

11. črc 2022

Ahoj všem, chci se zeptat, kdo jste na rizikovém těhotenství, přišly vám už peníze? Děkuji 🙂

bara88
11. črc 2022

To je snad jedno jakou máš diagnózu ne? Jestli máš zlomenou nohu a nebo rizikové těhotenství. Záleží kdy zaměstnavatel odeslal papír na peníze

autor
11. črc 2022

Nevím co s tím má aktuálně společného zaměstnavatel, když papír na peníze zasílá doktor. A pochybuji, že se zlomenou nohou jsi doma třeba tři měsíce.

tasimia
11. črc 2022

A proc by nemohl být někdo ze zlomenou nohou tak dlouho na nemocenské? Taková komplikovana zlomenina, rehabilitace. Zadna sranda.
Každopádně ČSSZ při odesílání peněz nezná tvoji diagnózu 🤷🏻‍♀️.
Neví zda si po operaci dělohy, na rizikovém, nebo ze zlomenou nohou.
Takže to fakt není rozdíl.

autor
11. črc 2022

Achjo, tak díky za inteligentní odpovědi. Myslela jsem, že tu jste normální dospělí jedinci, ale jak vidím, tak ne.

bara88
11. črc 2022

Seš normální?

tasimia
11. črc 2022

Jakože v čem nejsme normální? Prostě to neni rozdíl tečka.
To že si na rizikovém, není důvod mít dříve peníze. 😂😂

fire85
11. črc 2022

@bara88 ty jsi divná, proč by nebyla normální?

tasimia
11. črc 2022

@fire85 tak když ji to vysvětlíme, že v tom není rozdíl a ona nám na to napíše odpověď co napsala, tak otázka zda je normální je asi na místě 😂🤷🏻‍♀️.
@bara88 Nejsi divná ;).

autor
11. črc 2022

A došlo vám, že jsem se ptala na úplně něco jiného? A ne na rozdíl diagnóz? Prostě jsem jen uvedla jednu diagnózu, tak jsem čekala fakt buď odpověď ano/ne. Ale jak vidím, někdo tu mám zřejmě problém s pochopením otázek.

zelenaesmolda
11. črc 2022

Kup si strouhatko

tasimia
11. črc 2022

Ach jo, vzdávám se ;).
Stačilo napsat, ze si na nemocenské - ČSSZ diagnózu neví.
To je marný někdy.

bara88
11. črc 2022

A došlo ti že ti peníze mohou dojít jindy než druhé ženě co je na rizikovem těhotenství?

nolies
11. črc 2022

Doktor sice posílá "lístek na peníze", ale ČSSZ k výpočtu dávky potřebuje od zaměstnavatele přehled příjmů. A ten se musí dodat ke každé výplatě (ke každému lístku). Až má ČSSZ všechny podklady, tak vyplácí do 30 dní.

jjasmina
11. črc 2022

Penize mi chodili různě, dokonce i posledního v měsíci. Nicméně zlomený loket je léčba na 8 měsíců

fire85
11. črc 2022

@tasimia ale zakladatelka to nejspíš mysli jinak, o příspěvek níž to vysvětluje, boze

veruuu_kubesovic
11. črc 2022

je celkem úplně jedno s čím můžeš být dlouhodobě na nemocenské, ale záleží kdy ČSSZ pošle peníze, což může mít každý jinak, nezbývá než počkat...

leniczka23
11. črc 2022

Rezervy.. bože lidí dělejte si finanční rezervy, to je miliarda dotazu denně na rodičáky, podpory, nemocenské 🤦

autor
11. črc 2022

Já jsem s penězi naprosto v pohodě. Rezerv mám až až, nestěžuji si, že nemám peníze. Jen jsem nikdy nebyla na neschopence tak dlouho a nestalo se mi, že mi nepřišly peníze nebo že by přišly takhle pozdě.

kackavb
11. črc 2022

Tak pro někoho je třeba den dva zpoždění výplaty už problém, kor v dnešní době, do toho ale přece nikomu z vás (nás) přece nic není. Dotaz byl pouze, zda dorazily peníze, nic víc, nic míň. A že tazatelka napsala, že je na rizikovém těhotenství a ne jen, že je v PN je přeci úplně jedno, výsledek je stejný. Říkat někomu, jak má položit otázku nebo, že si má dělat finanční rezervy, aniž by věděl cokoli dalšího, mi přijde celkem přes čáru. Kolikrát taky kroutím nad otázkama hlavou, ale radši nereaguji, než někoho poučovat. No nic... Hezký večer všem.

azanka
11. črc 2022

Už zase? Někdo se na něco zeptá a řeší se k tomu tisíc jinejch věcí. Vim, odpovim. Nevim, nebo nechci odpovědět, nepíšu nic, ne?

bara88
11. črc 2022

@azanka no že ty si odpověděla🙂

kackavb
11. črc 2022

Ach jo.

tasimia
11. črc 2022

@kackavb radis nepoucovat a přes to uděláš to samé? Vážně?
Pokud srovnává zlomeninu z rizikovým, tak to asi neví. Tak se neco nového naučila ;).
Však jí to nic neudělá.. čas ji to neubere.

klchudik
11. črc 2022

Kamarád je se zlomeným kotníkem doma rok a čtvrt 🤷😅...
Jinak k otázce...ne peníze ještě nepřišly, díky svátkům jsou chvilku zpožděné

leniczka23
12. črc 2022

@kackavb no vidíš a teď si přišla a poucujes nás, co odpověděly tak, jak se ti nezdá. V čem si lepší? Já ti odpovím, v ničem 😉
Na víc, za svým názorem o rezervách, ktery byl navíc míren na všechny lidi světa si stojím a že v dnešní době? No v dnešní době tím spíš.
Jsou to dementní otázky několikrát za den. Jednou ty peníze přijdou a pokud ne to jo zajímá zvednu telefon a volám na příslušný orgán. A to koník fakt není.

jako_mala_holka
12. črc 2022

Jednou jsem na peníze čekala přes dva měsíce, taky v těhotenství, přišlo se na to, že doktor nedal razítko na lístek a posílali mu to zpátky a tím se to zdrželo... To bylo celkem blbý, protože u manžela v práci byly tehdy problémy s vyplatami a i když jsme úspory měli, tak to stejně naštve 😅
Jinak i rodicak nechodí na den přesně, resp mně třeba chodí 11. den v měsíci, pokud je to víkend, tak po víkendu v pondělí...
Každopádně na každou výplatu, změnu atd je od dodání všech dokladů 30 dnů