Používáme cookies. Více informací zde. OK

Poloviční úvazek při RD, je v tom problém?

theresca87
24. bře 2014
Maminky chci se zeptat....mám nastoupit při RD na poloviční úvazek zpátky do práce, ze které jsem odcházela na MD...co jsem teď tak prolétla net tak jsem zjistila, že by v tom snad měl být nějaký problém? Jako že nemůžu nastoupit ke stejnému zaměstnavateli. Jste na tom některá podobně?
nolies
24. bře 2014
@theresca87 Ahojky, na RD můžeš jít do práce - říká se tomu souběh. Myslím si, že pouze na MD to nejde.
j.a.n.i
24. bře 2014
@theresca87 No, během RD nemůžeš pracovat na svoji původní smlouvu, ale nic ti nebrání RD ukončit a rodičák pobírat stále i při práci.
j.a.n.i
24. bře 2014
@nolies Při RD nemůžeš na svoji smlouvu pracovat, z logiky věci nemůžeš zároveň čerpat volno a zároveň pracovat. Ale na pobírání rodičáku to vliv nemá, to souběžně jde.
nolies
24. bře 2014
@j.a.n.i Myslela jsem to stejně jak ty, jen jsem to špatně napsala 🙂)
theresca87
autor
24. bře 2014
to nechápu 😞 budu mít smlouvu na rok, takže jen zajdu na úřad,nahlasim, že nastupuju na pol. uv. na svoje místo a malej jde do soukromý školky a oni mi zruší RD ale peníze mi pořád půjdou?
j.a.n.i
24. bře 2014
@nolies To pak jo 🙂 Jinak doplním, že lze pracovat i při pobírání PPM, ale tady to musí být vždy na jinou smlouvu, tedy buď u jiného zaměstnavatele, nebo u stejného, ale jiná pozice a náplň práce.
nolies
24. bře 2014
@j.a.n.i 🙂
blondynka400
24. bře 2014
@theresca87 na žádný úřad chodit nemusíš, tam se pro tebe nic nemění. Jim je jedno zda pracuješ nebo ne. A malému bude víc než 2 roky?
j.a.n.i
24. bře 2014
@theresca87 Na uřadě se řeší rodičovský příspěvek, nikoliv RD, RD řešíš se zaměstnavatelem.
theresca87
autor
24. bře 2014
Jo takhle.... ne ne, malýmu je 14 měsíců, v tom snad není problém ne?
blondynka400
24. bře 2014
@theresca87 no ja a není. Protože dítě do 2 let může být v zařízení max 46 hodin měsíčně. U státních jeslí je to jasné, soukromé mají tuto ohlašovací povinnost taky, ale ne vždy to dělají. Ale určitě je potřeba se na toto informovat a domluvit se.
lrg
25. bře 2014
Já mám 12M dcera a od ukončení MD pracuju z domova na pol. úvazek. V práci mi skončila rodičovská dovolená, dostala jsem novou smlouvu, ale na úřadech se pro mě nic nemění.
evulineek
18. dub 2014
Ahojke trochu se v tom ztrácím. Můžu po ukončení mateřské dovolené a teda na naástupu na rodičovskou dovolenou se vrátit do práce na stejnou pozici nebo přijdu o rodičovský příspěvek? musím to někde hlásit že se vracím do práce? díky
ninive211
18. dub 2014
@evulineek No předně pokud se vrátíš do práce na stejnou pozici a stejný úvazek, tak budeš normálně vykonávat zaměstnání, tudíž žádnou rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele mít nebudeš. Rodičovský příspěvek ale normálně můžeš pobírat, pokud splníš ty podmínky, že u dítěte do 2 let zajistíš, že bude o něj celodenně a řádně pečováno (když ne tebou, tak nějakou jinou zajištěnou osobo, ttřeba babička, sousedka, kamarádka) a nedáš ho celodenně do zařízení typu jeslí či školky, tam je to omezeno těmi hodinami v měsíci, jak se tu už psalo. Od dvou let výše je to myslím jedno.

Sem začni psát odpověď...

Odešli