Pozdě podána žádost na PPM na kterou nemám nárok

dancadol
26. čer 2019

Ahoj holky mám problém 20.prosince jsem skončila v práci poté jsem zjistil že jsem těhotná , to že mě úřad práce i zaměstnavatel dovolil jít marodit ačkoliv mi nesdělili že na to nemám nárok a já přišla tak o dva měsíce nemocenské a ještě jsem si doplácela zdravotní a poté jsem se tedy hned přihlásila na úřad práce,ale teď na konci jsem došla 20 na sociálku s laserem na nárok PPM na kterou mám nastoupit od 29.-7.7., o kterou vím že mi nenáleží nárok vzhledem k tomu že ochranná lhůta je 180 a mě to vychází na 191, na přepážce mi paní sdělila že to potrvá týden až 14 dní a úřad práce na mě tlačí že do 8.7 jim to mám předat jinak přijdu o podporu, znamená to pro mě že budu dokonce porodu bez peněz to přece nemůžou udělat ale sociálka mi to nechce urychlit a bojím se že nemám nárok na nic co s tím mám dělat, jsem zoufalá hroutim se z toho

ilonne
26. čer 2019

@dancadol Já ti úplně nerozumím. Máš nebo nemáš nárok na PPM? Ohledně neschopenku, zaměstnavatel ti nemá co dovolovat, buď máš neschopenku nebo nemáš. Nicméně ti nemusí platit peníze, pokud na ní nemáš nárok. Ale to si máš hlídat sama.

dancadol
autor
26. čer 2019

No nárok na ppm nemám protože ochranná lhůta činí 180 dní a já jsem si počítala že mi to vychází na 191 takže budu muset být na úřadě práce ale úřad práce to po mně chce teď do 8 července a já jsem podala návrh sociálce 20 června co znamená že to nestihnu vyřídit a já nebudu mít nárok ani na podporu v nezaměstnanosti jo chápu že je to moje chyba a tak už nikdy víc těhotná nebudu

ito
26. čer 2019

@dancadol pises zes dala zadost 20.6., vyrizeni trva max 14 dnu a 8.7. to po tobe chce UP, ale to stihas ne? Jestli to chodi tedy postou, nemuzes se dohodnout na osobnim vyzvednuti?

dancadol
autor
26. čer 2019

Ano to mi řekla paní na přepážce ale na infolince řekly že na to mají měsíc.... Takže nevím co mám dělat, ségry kamarádka tam kdysi dělala a má na nemocenském poj. Ještě nějak kolegy tak se zkusí poptat zda se to nedá zaurgovat, jinak sem do porodu bez koruny, chápu že je to mé první teh. A co jsem mohla jsem posrala a všechny teh. Nemocí mám cukrovku, vysoký tlak, otoky,křecaky, neskutečná bolest v zadech, a do toho vedra ... Jen ať už vím na čem jsem jestli mám jít žebrat na ulici nebo mi pomůže to někdo zaurgovat 😟

ilonne
26. čer 2019

@dancadol a co vlastně chceš od nás?

dancadol
autor
26. čer 2019

@ilonne poradit zda se v tom někdo nevyzná nebo nemá s tím zkušenost co dělat jestli se dá na tu chvilku zažádat o nějaké peníze pokud do porodu nebudu mít nic, sice je porod za dva měsíce necelé ale i tak musím platit a nikdo mi zadarmo nic nedá jako asi nikomu. Jsem zoufalá vím že si za to mohu sama ale je toho už moc co musím psychicky snášet a nějak to nedávám

ilonne
26. čer 2019

@dancadol jdi se zeptat přímo na socialku, určitě tui poradi. Nějaká možnost bude.

moxha
26. čer 2019

Moc tomu nerozumím. Pokud nemáš nárok na ppm,tak jsi hlášena na úřadu práce a dostáváš podporu.V tomhle stavu tě už stejně nikdo nezaměstná...Úřad práce tedy čeká na vyjádření od sociálky zda ti uznají ppm?

dancadol
autor
26. čer 2019

@moxha přesně tak, ale bylo mi řečeno že na to mají mesic, ale já měsíc na UP nemám jen 14 dní do kdy ji mohu doložit že nárok nemám a tudíž bych pobírala dál podporu, ale pokud to nestihne sociálka přijdu o podporu a tudíž o jakýkoliv příjem,.

dancadol
autor
26. čer 2019

Na sociálku jsem dneska volala 3x a ptala jsem se co mám dělat bylo mi odpovezeno že nejsem jediná a že musím čekat než to projde schválením atd atd...

j.a.n.i
26. čer 2019

@dancadol No, tak te holt bude zivit otec ditete...

ilonne
26. čer 2019

@dancadol No to je těžké,, tak jsi se bohužel nejspíš měla starat dřív. A předpokládám, že dítě má tatínka? A ten pracuje, ne?

tulikiss
26. čer 2019

@ilonne tak ono taky zalezi, kdy ji ten papir dala doktorka.. me ho treba potvrdila az 14dni pred moznym nastupem, protoze sem byla na rizikovem a rikala ,ze se do te doby muze cokoliv stat( jo fakt super pristup).. takze to nemusi byt tak, ze se nestarala driv.

ilonne
26. čer 2019

@tulikiss mě ho tedy dal už měsíc před, ale to je jedno. Spíš tím myslím, že bych se ptala na sociálně už dřív, co s tím.

dancadol
autor
26. čer 2019

Jo jenže já měla dost obývání co se týče doktorů, chodím do poradny, na gyndu , k Apolináři na gestacni a moje sestra mi to vystavila 5dni před tím než sem šla na sociálku, do toho obíhat matriku odvodaka, miliarda informací a člověk neví co má dělat hold dříve

dancadol
autor
26. čer 2019

Za dob mámy dostaly vše v porodnici a žádné neduhy se neřešily, ale dneska si člověk musí vše objehat o všem se informovat a vše stíhat

dancadol
autor
26. čer 2019

Já sama nevím kdy budu a nebudu rodit protože mám náběh na preeklapsii teda zatím je vše v normě ale také být nemusí s přibývajícím bříškem

hezz17
26. čer 2019

@dancadol Jo, to byl holt komunismus a dnes je kapitalismus.

ilonne
26. čer 2019

@dancadol Neber to zle, ale všechny jsme mámy, některá máme i více než jedno dítě, některé pracujeme a i jsme třeba měly nemale zdravotní problémy. Dneska se prostě musíš starat sama, nikdo to za tebe neudělá. Neber to jako kritiku, spíš radu do budoucna, aby jsi se začala starat včas a včas si zjistila potřebné.

pathan
26. čer 2019

@dancadol Zrovna o víkendu jsme se o tom bavily s mámou, že ona šla na mateřskou nejdřiv jak mohla - 4 týdny před termínem porodu a to byli všichni v práci překvapení, protože se běžně pracovalo až do porodu.

hezz17
27. čer 2019

@pathan moje mamka byla 6mesicu mateřské a pak zadarmo. Žádná rodičovská nebyla. Takže ono to má hodně dvě strany mince. Sice třeba za ne někdo vyřídil papíry a dostaly vložky,ale taky mely hod e rychle sypat do práce a děti do jeslí.