PPM za kousek prosince stále nepřišla, kdy ji očekávat?

operetka
24. led 2017

Ahoj holky z Liberce a okolí 🙂 Na MD jsem nastoupila 21. 12. 2016 (šest týdnů před porodem), v práci jsem podala žádost o PPM. Mateřská za kousek prosince ale stále nepřišla. Kdy můžu očekávat? A na jakou sociálku se mám případně obrátit - pracovala jsem v Liberci, ale trvalé bydliště mám v Jablonci. Je to podle bydliště nebo zaměstnavatele?
Nejde mi o peníze jako takové, ale v práci máme účetní děsnou matlu, už mi párkrát zkomplikovala život, ale prý to podala. Tak nevím, jestli ještě čekat, nebo vlítnout do práce nebo se slušně zeptat na sociálce...

j.a.n.i
24. led 2017

@operetka Slusne zeptat na ossz. A jinak je to podle sidla zamestnavatele.

paulie
24. led 2017

Zavolejte na libereckou OSSZ - nemocenské odd.
Sice jste odevzdala formuláře v práci včas, ale nevíte, kdy to spolu s dalšími doklady vaše účetní odeslala a zda její doklady byly v pořádku.
Teď na začátku roku je enormní nárůst nemocí a ošetřovaček, takže jsou všechny OSSZ denně zavalené stovkami žádostí o dávky. Na každou je ze zákona 30 dní na vyřízení, ale v naprosté většině je to polovina času.
Opravdu záleží na tom, kdy to odeslala účetní a zda se dávka nedošetřuje z důvodu chyb při podání 😉 Popř. z důvodu prošetření nároku na dávku (což v 98% nebude váš případ) ...

j.a.n.i
25. led 2017

@paulie Tak nutně to nemusí být liberecká OSSZ, stačí pokud to kde v Liberci pracovala je pobočka větší firmy a může to klidně spadat pod jiné město nebo i pod Prahu.

janina29k
25. led 2017

já byla celý těhotenství na nemocenský a každý druhý měsíc jsem řešila, kde mám peníze, kdyby nebylo manžela a mamky tak jsem byla pěkně v ... víte kde a že mi nepřišla mateřská jsem řešila ještě pár minut před tím než mi píchli vyvolávačku. To už jsem byla vytočená do vrtule. Na OSSZ říkali, že jim nepřišli včas papíry a účetní z firmy, že za to můžou na OSSZ.
Jinak taky jsem pracovala v Liberci a papíry posílali do Prahy

paulie
25. led 2017

@j.a.n.i Ano, je to dle sídla zaměstnavatele. U paní jsem jsem nabyla dojmu, že pracovala v Liberci 🙂

@janina29k To je zvláštní - pokračující dávky jsou ty nejjednodušší, obyvykle jsou do 14dnů (v nejexponovanějších obdobích, jinak méně) vyplácené ... U nich je důležité jen předat OSSZ "lístek na peníze", nic se už okolo neřeší...

janina29k
25. led 2017

a to jsme ještě opravovali byt, aby jsme malý přivedli do hotovýho a ob měsíc nám chyběl jeden příjem

j.a.n.i
25. led 2017

@paulie Ano, ale to, že ona pracovala v Liberci přece nemusí nic vypovídat o tom, kde má sídlo zaměstnavatel, ne?

operetka
autor
4. únor 2017

Díky za radu. Nakonec to byla opravdu věc účetní - podala papíry až měsíc poté, co jsem nastoupila na mateřskou...

marry16
5. únor 2017

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat , pokud jsem 15.10. 2016 nastoupila na PPM , tak ktery mesic mne to konci? A kdy si mam zaridit rodicovskou dovolenou? Dekuji Vam 😊

janina29k
5. únor 2017

@marry16 stačí zeptat se na úřadech, myslím, že jsem volala na sociálku a tam mi řekli přesně kdy máme přijít a co mít sebou za dokumenty

marry16
5. únor 2017

@janina29k Dekuji, a myslis, ze mi s tim i poradeji jak to vyplnit? Protoze tech papiru je az az 😞

janina29k
5. únor 2017

@marry16 nám pomohli se vším

j.a.n.i
5. únor 2017

@marry16 Jakych az az? Jsou dva... to snad zas neni tolik.

petrasipkova1
5. únor 2017

@marry16 určitě pomůžou, ale tuším, že tam byly k vyplnění jen základní údaje o dítěti o mně, o PPM, to zvládneš ! Jinak PPM je 28 týdnů, tak si snadno vypočteš kdy ti končí.

marry16
6. únor 2017

@j.a.n.i
na webu tam jich tech stranek bylo vice nez 2

marry16
6. únor 2017

dekuju 😊@petrasipkova1

j.a.n.i
6. únor 2017

@marry16 Na webu jsou taky formuláře na všechno možné i nemožné, na rodičák jsou 2 - vlastní žádost a potvrzení o výši mateřské.