Před porodem smlouva na dobu určitou, teď mi končí RP a syn jde v září do školky. Je možnost přídavků nebo dávek?

nelina74
27. led 2022

Ahoj, když jsem otěhotněla, byla jsem v práci, kde jsem měla smlouvu na dobu určitou, takže jsem tam skončila ve třetím měsíci těhotenství. Mateřskou jsem tedy neměla a RP mi tento měsíc konci. Syn ale bude nastupovat do školy az v září. Má někdo zkušenost s podobnou situaci, kdy po skončení RP se nemá kam vrátit do práce a nemůže jít do nové práce, jelikož syn půjde do školky az za půl roku? Je možnost nějakých přídavku či dávek? Díky za odpovědi

j.a.n.i
27. led 2022

@nelina74 Muzes se nahlasit na zdravotni pojišťovnu a budou ti platit zdravotní.

petradt1986
28. led 2022

@nelina74 jak pise Jani. Nahlasit na pojistovnu. Nebo UP. Budes pobírat minimalni podporu po dobu 5 mesicu.
Mela sis rozpocitat rodicak tak, aby ti vysel do zari, srpna. Abys mohla rovnou do práce. Kterou by sis mohla hledat s nástupem od září.

lachtanice86
28. led 2022

@nelina74 sis měla prodloužit rp

andelka
28. led 2022

Mám to stejně. U prvního mi to nedošlo, takže jsem po 3 roce šla na pojišťovnu jako pečující o dítě a měla jsem brigádu. V srpnu jsem se šla přihlásit na ÚP, v září syn do školky a hledala jsem práci, 5 měsíců byla podpora. Teď to mám stejné,ale rp jsem si rozložila hned na začátku až do srpna. Práci hledám ve školství,tak snad bude od září.
Mně teda skončila smlouva v 5 měsíci, ale vešla jsem se do ochranné lhůty,tak mi ppm vyšla.

j.a.n.i
28. led 2022

@petradt1986 A k cemu by ji to prodlouzeni rodicaku bylo? Efekt uplne szejny jako to prohlášení na zp.

nelina74
autor
28. led 2022

@lachtanice86 jo no, já jsem se ptala, jestli někdo neví, co mám následně delat a ne na to, co jsem měla udělat predtim. Junior mel původně nastoupit do školky teď na druhé pololetí, ale díky za radu k ničemu

andelka
28. led 2022

@nelina74 já jsem si o toho druhého taky myslela, že po pololetí půjde do školky. A nešlo to. Díky tomu, že jsem měla brigádu, tak jsem už to ani prodloužením RP neřešila. Normálně jdi na pojišťovnu než půjde do školky. Přivydělat si můžeš jak chceš.

nelina74
autor
28. led 2022

@andelka super, díky moc 😊

petradt1986
28. led 2022

@j.a.n.i no tak ptala se na davky - podpora. Tam by alespoň něco dostala. Nic jineho me nenapadlo.

olga_
28. led 2022

@andelka Když je někdo osoba pečující, může si přivydělat?

andelka
28. led 2022

@olga_ ano, neomezeně myslím. Aspoň já jsem jim nic nedokládala co pamatuju, měla jsem dohodu o pracovní činnosti . Jediné omezení je, že dítě může být ve školce jen určenou dobu. Ale to pro tebe ani mě nebyl problém, dítě do školky nechodilo ještě vůbec.

j.a.n.i
28. led 2022

@petradt1986 A co by dostala? Nic navíc prodloužením rodičáku nezíská.

lachtanice86
28. led 2022

@nelina74 se uklidni.

petradt1986
28. led 2022

@j.a.n.i nic navic by nedostala, ale zas by nebyla bez koruny,kdyby to bylo rozloženo na déle.(Tak to bylo mysleno). Jinak ano mas pravdu, nikde nic navic nedostane.

olga_
28. led 2022

@andelka Jo tak, to se jedná o dítě pod 3 roky, ale třeba u dítěte třeba 4letého jako osoba pečující už výdělek mít nesmíš, že jo?

andelka
28. led 2022

@olga_ to si nemyslím. Synovi byly 3+ když jsem se tam psala. Je to do 7 let.

j.a.n.i
28. led 2022

@olga_ Muzes, akorát pokud to je bez odvodu sociálniho a zdravotního, tak si v jedne kolonce a pokud s, tak v druhé, ale oboji je pece o dite a oboji jde. Jen spousta lidi ma pocit, ze existuje jen ta prvni.

nelina74
autor
29. led 2022

@lachtanice86 😁🤟🏼

olga_
29. led 2022

@j.a.n.i A je tam nějaké omezení toho výdělku?

j.a.n.i
29. led 2022

@olga_ Ne.