Předčasné ukončení RD a nástup do práce, jak je to s rodičovským příspěvkem?

alaalice
29. srp 2018

Dobrý den, mám otázku. Dcera bude mít v prosinci dva roky a já měla nastoupit v prosinci do práce do MŠ, takže bych si malou vzala k sobě. Teď mi ale volala ředitelka, jestli bych nemohla nastoupit už od září. Nemám s tím problém o dceru by se staral manžel a babičky. Jen nevím, jestli nepřijdu o rodičovský příspěvek, který mám mít ještě do prosince, když nastoupím do práce dřív. Nevíte jak to je? Děkuji za odpovědi

jitka_cv
29. srp 2018

@alaalice rodičovský příspěvek ti normálně poběží i když budeš chodit do práce.

laja64
29. srp 2018

@alaalice šla jsem do práce o dva měsíce dříve. V září nastoupis do práce , rodičovský příspěvek ti bude vyplácen nadále do prosince - tzn.-do vyčerpání 220 000Kč.

leniczka23
29. srp 2018

jeden klik na googlu..
Pri RP si muzes neomezene vydelat. RP ti bezi normalne do vycerpani..

miba10
29. srp 2018

Jestli se vracis normálně do práce na nezkraceny poměr, tak si můžeš rodicak navýšit a vybrat, aby nepropadnul státu. Tak mi to řekli při vyřizování RP. Ale to už nestihnes. Já bych se spíš zeptala na úřadě na kterém sis vyrirovala RP.

betelgeuzz
Autor odpověď smazal
Zobraz
betelgeuzz
29. srp 2018

@miba10 ale on nepropadne, může chodit do práce a pobírat RP. Do dvou let dítěte se jenom řeší omezené hodiny ve školce, aby se o RP nepřišlo, ale pokud má hlídání v rodině, o rodičák nepříjde.

nicol22
29. srp 2018

Od dvou let dítěte můžeš chodit do práce jak chceš, rodičák ti zůstane. Do dvou let je to nějak omezené ale pouze pokud dáš dítě do státní školky, což dávat nebudeš, jelikož píšeš, že se postará manžel a babička. Takže nemusíš nic řešit a můžeš jít do práce, rodičák ti bude chodit dál. Vlastní zkušenost...

leniczka23
29. srp 2018

@miba10 rikas uolnou blbost. Pri RP muzes pracovat klidne od 1.dne a stejne budes dostavat plat i RP dokud ho nevycerpas. Jen je tam omezeni co se tyka skolky do 2 let.

alaalice
autor
29. srp 2018

Děkuji za odpovědi. Moc se mi tu prcku malou doma nechávat nechce, ale zase bude u rodiny, tak to snad nějak zvládneme.

miba10
29. srp 2018

@leniczka23 já říkám comi bylo řečeno. Ne co tvrdím já 🤦 ale v pohodě. Pokud je to jak říkáte, tak paráda

betelgeuzz
29. srp 2018

@miba10 a to ti řekli kde a kdy? ono bohužel i na úřadech často poradí blbě :-/

anetka1701
29. srp 2018

Můžeš pracovat a budeš brát rodičák, jen je omezeno kolik hodit měsíčně může být dítě v MŠ. Jdu na půlúvazek hned po ukončení mateřský 🙂 A v pohodě, peníze za rodičák budou chodit dál.

miba10
29. srp 2018

@betelgeuzz řekli mi to v březnu když jsem si byla žádat o RP. Nakonec je to jedno. Jestli to paní řekla blbě, tak teď to vid odsud. Já to neřešila, mě práce ještě nějaký čas mine 😂

bartakova_veronika
29. srp 2018

no já vám tedy nevím, ale mě bylo zděleno že si sice můžu vydělat kolik chci ale nesmím pracovat u stejného zaměstnavatele ... nebo bych mohla ale musela bych mít novou pracovní smlouvu nebo tak nějak mi to bylo řečeno ... kdybych třeba chtěla brigádně do svého zaměstnání dám příklad na 4 hodiny, musela bych mít prostě novou smlouvu .... tak mě na to upozornila i pani na úřadu .... možná mě jenom špatně informovala, nevím ...

anetka1701
29. srp 2018

@bartakova_veronika to je na mateřský. Mateřská je vlastně náhrada mzdy (podobně jako neschopenka). Rodičovský příspěvek je něco úplně jinýho (vlastně to je forma sociální dávky) a tam jsou pravidla jiné.

bartakova_veronika
29. srp 2018

@anetka1701 vímm jaký je rozdíl mezi mateřskou a rodičovskou ale mě to takhle bylo řečeno na úřadu práce tak nevím ... já to nezkoumala a nepotřebovala zkoumat 🙂 já jsem bohužel už od začátku těhotenství doma - nevhodné zaměstnání v těhotenství takže bohužel neschopenka ... teď je malé 10 měsíců a zatím nevyhledávám nějakou brigádu či návrat do zaměstnání tak jsem to neřešila a nezjišťovala okolnosti 🙂

robin92
29. srp 2018

@alaalice rodicak ti normalne dobehne i kdyz nastoupis do prace. Mohla by jsi o nej prijit, kdyby mala do dvou roku navstevovala nejake zarizeni vice nez 48 hodin. Takze muzes nastoupit, kdyz bude mala s tatinkem nebo babickou.

nazka
30. srp 2018

@bartakova_veronika ano, to je fakt jen na mateřský. ja chtěla dělat i při mateřský a musela bych mit jinou náplň práce. teď dělám na půlku z domova a rodičák chodí normálně. i když teď dumám, jestli jinou náplň jsem nepodepisovala i na tu půlku, už to jsou dva roky, tak přesně nevím...

leniczka23
30. srp 2018

@bartakova_veronika To plati pro MD ne pro RP..bylo ti to receno blbe nebo si to blbe pochopila.

bartakova_veronika
30. srp 2018

@leniczka23 určitě jsem to špatně nepochopila 🙂 mateřskou neřeším na úřadu práce ale rodičovskou 🙂 v tom případě to ta slečna co tam byla řekla špatně ... poprvé jsem byla u nějakého klučiny a ten mi zase dal papíry úplně zbytečné které jsem nepotřebovala .. takže zbytečné běhání do práce aby mi potvrdili příjmy, které nepotřebovali ... a manžel to samé

anetka1701
30. srp 2018

@bartakova_veronika hele ne vždy tohle všichni vědí 🙂 Ale je to fuk, na RD se prostě pracovat může, mám to info z první ruky :D :D Já se klepala až mi ukončej mateřskou a budu moct začít normálně pracovat na normální smlouvu :D :D :D Jako jediná personalistka v baráku jsem měla sama se sebou problém, že je na tak klíčový pozici někdo na dohodu o provedení práce :D :D :D Bych to nikdy nikomu nedovolila a sama před sebou jsem si to musela fest obhajovat abych si to vůbec dovolila :D