Přivýdělek při rodičovské - úřad práce kontaktuje zaměstnavatele. Proč?

madinina
11. únor 2021

Hezký večer.
Při rodičovské si privydelavam. V prosinci to bylo na hpp, od ledna na dpc. Dcerka má necelé dva roky, ale když jsem v práci, je s ni neustále manžel.
Nicméně teď mi volali z práce, ze po nich úřad práce chce mou pracovní smlouvu. Mě nikdo nekontaktoval, takže vůbec nevím o co jde a mám strach ať nepřijdu o rodičovský příspěvek... i když nemám pocit, ze bych cokoli zanedbala.
V práci jim nikdo nerekl, proč tu mou smlouvu chtějí. Nemá někdo zkušenost, co za tím muže byt? Já z toho snad dnes neusnu, je mi úplně spatne. Děkuji za rady.

keksik002
11. únor 2021

@madinina rekla bych kvuli pojisteni ;)

madinina
autor
11. únor 2021

@keksik002 jak to myslíš? Vůbec totiž nevím, která bije... mám švagrovou na UP, ale vyplácí dávky, hned jsem ji volala a taky říkala, ze se s tím ještě nikdy nesetkala...

anetka1701
11. únor 2021

Tohle jsem nikdy nezažila... Jediný co, tak u dítěte do 2 let nesmí být v jeslích víc než nějaký počet hodin - pak o RP opravdu můžeš přijít... Ale to je opravdu jediný případ...

keksik002
11. únor 2021

@madinina no jako kdyz jsi na dohodu tak za tebe plati pojisteni stat a do dvou let veku je hranice vydelku a pocet hodin. Navic musi byt zajistena oece o dite, protoze do dvou let ma zase omezeny pocet hodin kdy muze byt "hlidano".
A HPP plati pojisteni zamestnavatel, to byva po skonceni materske/rodicovske, kdy je jeste prispevek pobiran.

madinina
autor
11. únor 2021

@keksik002 prave počet hodin ani výše výdělku už není omezena při rp. Jedine omezení je počet hodin ditete v jeslich, což není nás případ, manžel je vždy doma když já mám směnu 😊 a já nebyla na dohodu v prosinci ale na hpp a teď na dpč, ne na dpp... a jim jde o tu smlouvu na hpp prave. Takže možná jde prave o to, aby nebylo placeno pojistné dvakrát?

madinina
autor
11. únor 2021

@anetka1701 ano to vím, prave nechapu, oč tady jde, když dítě v jeslich vůbec nemáme... tak snad to bude fakt to pojistné... a vše bude ok 😊 schválně to sem pak napisu

j.a.n.i
11. únor 2021

@madinina Hele a nebyla si treba registrovana na UP, protože jinak me nenapada, proc by mel UP smlouvu chtit. A tedy hlavne nejak nevim na základě ceho by mu ji mel zamestnavatel vubec ukazovat.

madinina
autor
11. únor 2021

@j.a.n.i vůbec prave. Mimo ten privydelek jsem zamestnana na dobu neurčitou a mám tam prave rodičovskou dovolenou... na up jsem prave nikdy v životě nebyla registrována

madinina
autor
11. únor 2021

@j.a.n.i a ta druhá věc mi také vadí, proč by měli mít mou smlouvu... to nechápu... a ani o tom nemám vědět? Mě vůbec nekontaktovali, volali mi to dnes z práce... ze kontaktovali je a chtěli mou smlouvu. Vůbec ani nevím zda mají právo vidět mou smlouvu mezi mnou a zaměstnavatelem...

madinina
autor
11. únor 2021

@j.a.n.i ještě mě napadlo, ze mě třeba někdo nahlásil, ze dělám tzv na černo a vůbec neví 😊 přitom mám fakt vše na smlouvu 😊

j.a.n.i
12. únor 2021

@madinina Ale pak maji prijit na kontrolu a mohou to chtit ukázat...
A hlavně kdybys to delala nacerno z domu, tak by me zajimalo, jak by to prokazali.

martinka_33
7. lis 2023

I kdyz to je spis na meste, linky jsou teda asi lepsi.