Prosím, kolik cca vrací na daních z dovolené? Máte zkušenost?

snezenka123
22. led 2020

Ahoj.
Loni jsem pobírala do května PPM, poté jsem si zazadala o proplacení dovolené, která činila cca 16 000,-.
Když si zažádám o vrácení daní, myslíte že mi budou něco vracet?
A pokud, kolik asi. Jestli má smysl do práce kvůli tomu jezdit.

PS: Jinak mám dvě děti, na které neuplatnuji slevu na daních (tím, že jsem.na RD) šlo by je odepsat nm za to období co jsem.byla na PPM? Díky moc

leniczka23
22. led 2020

@snezenka123 Kolik si odvedla zalohu na dani tolik ti cca vrati. Z 16tis hrubeho to jspu treba 2-3 tisice.
Ne opravdu nejde si z PPM odecist deti.

snezenka123
autor
22. led 2020

@leniczka23 děkuju moc

pathan
22. led 2020

On je to daňový bonus na ty děti, takźe šlo, ale jen pokud ho neuplatňuje partner.

leniczka23
22. led 2020

@pathan Odecist si deti na danich z PPM? Muzes mi.poslat odkaz prosim te..
PPM neni prijem ze zamestnani, neodvadis z neho dane ani zalohy takze tezko.

cuuza
22. led 2020

@leniczka23 Pokud neodečítá otec, tak z te dovolene by to ale přece šlo, ne? Z ppm je to samozrejme nesmysl...

kmarie81
22. led 2020

@cuuza no to by šlo jedině kdyby měla podepsané prohlášení a tudíš by dostala měsíční bonus už v tý dovolený (nějakých 12 stovek) - ten vrácení za celý rok - ano ale jen když si vydělala ze závislé činnosti za rok minimálněje to tuším nějakých 80000,- kč

kmarie81
22. led 2020

@leniczka23 asi tak 🙂

pathan
22. led 2020

@leniczka23 Ani na materske/rodicovske jsem nikdy nemela prijem mensi nez ten minimalne zdanitelny pro uplatneni bonusu, tak mi nedosla jeste tato podminka. Tazatelce se omlouvam za mystifikaci.

snezenka123
autor
22. led 2020

Holky, daňové zvýhodnění neuplatňuje otec. Jsme rozvedení. Já si děti uplatňovala když jsem pracovala. Teď jsem od roku 2015 na md-rd a md-rd.
Takže ten bonus na děti asi nebudu moci uplatnit že?že by mi vraceli za ten rok na obě děti, protože jsem nepracovala, že?
Jedině by mohl jejich pracujíci otec. To by potom vraceli něco přes 19000 že?

leniczka23
22. led 2020

@snezenka123 ano.presne tak, ty nemuzes jejich otec by mohl a mohli by jste se domluvit ze by jste se treba sabli..porad lepsi neco nez nic..za dve deti to je 19404kc

kmarie81
22. led 2020

@leniczka23 to je za druhé dítě a za první je to 15204,- tj dohromady 34608,- Kč...
@snezenka123 Zkoukni si výplatní pásku za ten měsíc, co si měla dovolenou, jestli tam máš uplatnění děti, protože jestli si měla 16000 se dvěma dětma tak si na zálohu na dan nedala ani floka 🙂 a danový bonus za ten měsíc ti byl vyplacen ...

leniczka23
22. led 2020

@kmarie81 jo ja sem debil😁

kmarie81
22. led 2020

@leniczka23 určitě ne

snezenka123
autor
22. led 2020

@kmarie81 výplatní pásku nemám, byla jsem na RD, nastoupila s dalším dítětem na md. Takže nevím nic...
Takže by vraceli na dvě děti za ten rok chlapovi 34 608? Už jsem mu psala, že by to dal do daní a peníze bychom uložili dětem na knížku

kmarie81
22. led 2020

@snezenka123 no tak si do práce zajdi at dají výplatní pásky, stejně tam budeš muset jít, protože bez potvrzení z tvé práce, že si děti neuplatňuješ, mu stejně děti nezohlední ...Nebo tam zavolej ať ti to pošlou

snezenka123
autor
22. led 2020

@kmarie81 děkuju. Příští pátek tam zajedu. Kdyby si je teda chlap odečetl, vrátí mu těch 34. 608,-?
Jinak moc děkuju za ochotu a rady

kmarie81
22. led 2020

@snezenka123 no tam jde o to, jestli ti uplatnili ty děti během tý dovolený, respektive podepsala si si prohlášení za rok 2019?, jestli ne tak bys tam neměla mít ten měsíc dovolený ani svoji slevu na dani (cca 2000,-) a pak bys měla i vratku daně🙂

lenoulinkaa
22. led 2020

@snezenka123 pokud bys uplatnila dite/děti v čerpání dovolene, tak je budeš mít zohledněny jen v té vyplate. Nesmíš si podat daňové přiznání, jinak budeš bonus vracet, pokud jsi neměla polovinu minimalni mzdy za rok. V rzd to nevadi. Bývalý si je uplatnit nemůže, pokud s ním nežijí v domácnosti. Pokud jsi měla nastaveno na sebe, a pak jste chtěli cachrovat přes FU, tak na to přijdou a vracela bys bonus.

snezenka123
autor
22. led 2020

@kmarie81 nepodepisovala jsem nic. Zajdu tam příští pátek a zeptám se na všechno.
Jestli budu mít nárok na vrácení daní z dovolené, a jestli tam teda dali ty děti, tak by ex mohl uplatnit teda ty naše děti za zbývající měsíce, je to tak, že?
Tohle je pro mě Španělská vesnice 😏

snezenka123
autor
22. led 2020

@lenoulinkaa aha, tak to jo. Takže pokud máme každý jiné trvalé bydliště, tak máme smůlu a uplatnit si slevu nemůže. To je blbý no.

lenoulinkaa
22. led 2020

@snezenka123 trvale na to mema vliv, ale spolecna domacnost.. A jestli zijou s tebou, tak on si je uplatnit nemůže.

pathan
22. led 2020

@snezenka123 a teď žiješ s někým jiným? Není to tak, že by si bonus na děti mohl uplatnit on, i když nejsou jeho? Ale nechci plácat kraviny ☹

kmarie81
22. led 2020

@pathan museli by být vzatí, pak si manžel může uplatnit děti manželky, druh ne

kmarie81
22. led 2020

@lenoulinkaa to je asi fakt, jedině kdyby měli treba strídavku

leniczka23
22. led 2020

@snezenka123 hele pokud se dohodnete jde to, kamaradka tk resila na financaku a pani ji rekla presne co je v tomhle clanku..a ze staci jestli si ex deti bere a uz tam maji taky spolecnou domacnost.
https://akpytela.cz/clanky/articles/Sleva-na-da...