Rodičák, prodloužení. Musím zajít na úřád a vypsat formulář? Musím dát vědět do práce?

27. kvě 2022

Maminky ja se v tom ztrácím...
Rodičák mám na 2,5roku ..Ale chci si ho dát na 3roky.
Takže musím zajít na úřad práce vypsat znovu formulář. ? A musím to dát vědět do práce že místo 2,5r jdu na 3r ?
Takže spadnutí na 8050 ? A do kdy budu mít rodicak do března 2025? A když potom budu chtít otěhotnět? Můžu jít hned na Rizikové a tím pádem můžu být doma ?
Nebo když budu chtít do práce tak v Dubnu 2025 bych měla nastoupit ? Tohle Jde mimo mě a trochu (dost)to nechápu...
Malá se narodila 5.Října 2021 ale do konce února jsem byla na MD děkuji

j.a.n.i
27. kvě 2022

No, v práci máš na 99% rodičovskou dovolenou do 5.10.2024, takže do té doby můžeš být v klidu doma, pokud bys chtěla být doma déle, tak se bez ohledu na to jak si prodloužíš rodičovský příspěvek, musíš domluvit se zaměstnavatelem.

jaja01k
27. kvě 2022

Nejlíp si zajdi na úřad práce, tam ti přesně řeknou, kolik ti ještě zbývá a spočítají částku podle toho, do kdy chceš příspěvek pobírat, nejdéle do 4 let věku dítěte, tedy do října 2025. Pokud si jen prodloužíš pobírání rodičovského příspěvku, zaměstnavateli to hlásit nemusíš. Pokud chceš zároveň změnit délku rodičovské dovolené, tak to se zaměstnavatelem řešit musíš. Rodičovskou dovolenou můžeš mít nejdéle do 3 let věku dítěte, takže do práce nastoupit 6. října 2024.

autor
27. kvě 2022

@jaja01k a ten rok kdyby chtěla být 4 roky doma ? Musím zažádat o neplacené volno ? Tím pádem bych doma abych za 0 ??

autor
27. kvě 2022

@jaja01k A když znovu otěhotnim a půjdu na rizikový..Mám nárok na MD ? Nebo hned po porodu budu muset nastoupit na rodičák..A tím pádem Mám nárok na porodné?

jaja01k
27. kvě 2022

Ano, kdybys chtěla být doma déle, musíš požádat zaměstnavatele o neplacené volno. Pokud bys už měla rodičovský příspěvek vyčerpaný, žádné peníze už nedostaneš.

bara88
27. kvě 2022

Jak my máme vědět jestli by si mohla jít na rizikové? Ty už snad teď víš že budeš mít rizikové těhotenství?

kometkak
27. kvě 2022

Pokud by ti zaměstnavatel povolil být doma do 4 let, tak si zajdeš včas na úřad a prodloužís si rodičák do 4 let. Zbývající částka se to rozloží na tuto dobu. Nejnižší možný příspěvek byl 50kč/ měsíčně.. (nevím jestli stále platí). Pokud by ti peníze už nezbývaly.. nevím, jestli bys za sebe nemusela třeba platit sociální a zdravotní, když bys už nebyla na rodičovské.. To by věděli na úřadě.. Pokud bys porodila do 3 let mladšího, tak bys pokračovala mateřskou a pak rodičovskou. Pokud později, tak netuším.. Porodné podle výše příjmu rodiny, co vím.. Ne podle toho jestli jsi nebo nejsi zaměstnaná..

autor
27. kvě 2022

@bara88 protoze mam problémy se srdcem..A blbou sražlivost krve tak to vím.

autor
27. kvě 2022

@kometkak děkuji už to chápu. Jsem zaměstnaná už 7let .
Jde mi o to ze mi je 25 let a do 30 let mám možnost mi 2 dítěte pak půjdu na operaci a děti mít nemůžu..O to mi jde..