Rodičovský příspěvek. Lze poslat žádost poštou?

raffal12
12. led 2021

Ahoj 😊 ráda bych se zeptala zda lze poslat žádost o rodičovský příspěvek poštou ? Co vše by mělo být v dopise ? Děkuji moc za rady 😊

mimi1004
12. led 2021

V roce 2015 to šlo. Tedy já vše posílala oskenované emailem a nikam jsem nejela. V průběhu rodičáku jsem se vdala a i změnu příjmení jsem řešila emailem. A to nebyl covid. Takže teď by to snad taky mělo fungovat elektronicky.

lenatko91
12. led 2021

To nevím, ale jde to přes datovou schránku. Zřízení je zdarma a trvá tak 5 minut

dowla
12. led 2021

Jde to. Nebo normálně e-mailem, vzhledem k nouzovemu stavu. Ja zadala v prosinci a úplně bez problemu ani to pak paní nechtěla poslat poštou, e-mailem stačilo ☺️

eviicka
12. led 2021

Stejná zkušenost jak @dowla. Stačí ofotit do mailu, ale jen do konce nouzového stavu.

goovana
13. led 2021

@raffal12 ano. Postou jsem to řešila i já
A úplně v pořádku v dnešní době

raffal12
autor
13. led 2021

@eviicka a můžu se prosím zeptat co vše se posílá 🙈 mám vyplněny ten jejich formulář a ještě něco k tomu ? Děkuji

eviicka
13. led 2021

@raffal12 já jsem posílala jenom tu žádost, a pak vyplněné formuláře, které mi poslali oni (prohlášení o exekucích a ještě něco), ale přecházela jsem z mateřské a předtím jsem byla také na rodičáku.

dowla
13. led 2021

Já jenom upravovala výši rodičovského příspěvku, takže jenom ten jejich formulář a nic víc