Rodičovský příspěvek. Poradíte, prosím?

marimanta
2. kvě 2022

Zdravím 🙋🏻‍♀️ a prosím o radu.
Situace - já jsem na mateřské, po jejím skončení bude RP pobirat muž.
Zajímá mě - potřebuju jim dodat ten papir z OSSZ o výši mateřské, když to stejně chceme roztáhnout do čtyř let? Tudíž nám nejde o co nejvyšší příspěvek. A mezi koncem moji MD a počátkem RP může být prodleva, že?
A potom - kdybych znovu otěhotněla, vyplatí nám ten zbytek i tak? Nebo co je k tomu třeba? Děkuji 🙂

j.a.n.i
2. kvě 2022

@marimanta Pri volbe do 10000 nemusis dokladat nic. Ale k vyplaceni toho zbytku, uz bys to dolozit musela, ale to staci resit, jestli to bude aktuální.

marimanta
autor
2. kvě 2022

@j.a.n.i super, děkuji 🙂

pinkyy
2. kvě 2022

Pred 5 lety, kdyz jsem o to zadala, tak jsem ten papir daval musela, ale letos, kdyz jsem zadala, tak mi pani na prepazce rekla, ze uz k tomu maji pristup a zadny papir nepotrebuju.

j.a.n.i
2. kvě 2022

@pinkyy To jo, ale tady bude zadat muz a je otazkou, zda by si to takhle nakriz dohledali.

marimanta
autor
2. kvě 2022

@pinkyy já mam právě pocit, že naposledy jsem to už nedávala, ale předtím jo. Tak jsem si nemohla vzpomenout, jak to teda bylo. Ale když to píšeš, tak mi to něco říká, že si to zjistili sami. U nás jsou tedy velice ochotní, tím, že je to malé město, a že tam jako pěstoun chodím často něco podepisovat a řešit, už se skoro známe 😃
Každopádně teď to teda stejně nebude třeba 🙂