RP na status studenta. Jak to je?

anniej
19. pro 2019

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda tu není nějaká maminka studentka s miminkem. Stále mám status studenta, sice mám vlastní firmu, ale pořád jsem student 🤣 Než to začnu zjišťovat na příslušných orgánech, chtěla bych se zeptat, jak jste to měly vy s rodičovským příspěvkem. S přítelem plánujeme svatbu až bude malé tak 2-3 roky. Zatim ještě není ani na Světě 😂 Přítel samozřejmě normálně pracuje.
Prosím o zdržení se narážejících komentářů, prostě nemůžu vědět vše 🤣🤣

jahuro
19. pro 2019

@anniej ahoj 🙂 já to tak mám. Byla jsem bez mateřské a rodicak je psaný na přítele aby se dala upravit výše.

anniej
autor
19. pro 2019

@jahuro jj právě, že na to ještě drobátko dosáhne přítel, můžu se zeptat, kolem jaké částky se to pohybuje? 😊 klidně do IP, nebo samozřejmě nemusíš vůbec, jen mě to zajímá, jestli je to opravdu tak, jak se tvrdí 😊

jahuro
19. pro 2019

@anniej jak drobatko dosáhne přítel ? 🙂 To jsem nepochopila. Pokud bude rodicak na tebe a ty jsi neměla příjem nebo byl nízký, budeš pobírat 4 roky 6250 automaticky. Pokud bude rodicak na jednoho z vás kdo třeba vydělával nějakej průměr nebo nadprumer, můžeš si nastavit délku sama a podle toho ti vyjde výše. Dáš těch 300 000 / počtem měsíců co chceš pobírat. Já to mám třeba na dva roky a mám 9000 měsíčně ( počítáno z těch 220 000) teď mají zvyšovat.

adelka951
19. pro 2019

@jahuro to není pravda, pokud neměla prijem, bude si moct zvolit částku až do výše 10 000, to potom vychází na 30 měsíců.

jahuro
20. pro 2019

@adelka951 jo máš pravdu. Neuvědomila jsem si. Ale proste jsem tím spíš chtěla naznačit, ať to dají případně na přítele pokud má příjem a chtějí si to tak nějak určit podle sebe. Pokud ne, je to asi jedno

terinka86
20. pro 2019

@adelka951 To je nějaká novinka? V červenci mi nepovolili vyšší částku než 7600...

jahuro
21. pro 2019

@terinka86 doufejme že bude 🙂 od 2020