RP - znova těhotná, ale nezaměstnaná

hanour88
5. kvě 2017

Dobrý den. Potřebuji poradit když mi v září 2017 končí RP na prvni dítě, ale chtěli by jsme druhé dítě,kolik budu pobírat peněz celé těhotenství když jsem nezaměstnana , zanikla mi u prvního dítěte pracovní smlouva , tím pádem nemám nárok na PPM . A kam si jít zažádat, jestli na UP a nebo sociálku. Vím že si pak muzu zažádat o RP na druhé dítě přes manžela abych nemusela na 4 letou variantu. Tak nevím, jestli nemám raději jít do práce a miminko ještě odložit ať můžu mít nárok na PPM a pak třeba na tu 3 letou variantu 🙂 Děkuji moc za odpověď . 🙂

xpila
5. kvě 2017

@hanour88 Můžeš jedině požádat o nějaké sociální dávky, nicméně záleží na tom, kolik vydělává manžel. Pokud nějak normálně, tak stejně na nic nedosáhnete.

hanour88
autor
5. kvě 2017

@xpila Takze ani přes manžela na tu 3 letou variantu a automaticky půjdu na 4 roky jestli to chápu dobře?

verdach
5. kvě 2017

Ja to mam jako ty, zanikla mi smlouva v prubehu prvni materske. Ted mam rodit v cervenci a doufam, ze plati, ze pres otce ditete, nejsme svoji, dostanu tu triletou variantu. Vychazi to nejak 6100 mesicne, ale lepsi nez nic. Nechtelo se mi hledat na chvili praci, radsi jsem to vzala na jednou. O RP se da zadat az s rodnym listem, tak pocitam s nejakym prostojem ve vyplaceni..

margarithka
5. kvě 2017

Holky, i kdyz jste na rodicaku, muzete na 5 mesicu na pracak a dostanete penize. Pokud pujdete hned po materske, dostanete mozna vypocet penez z platu. Pokud po rodicaku ci behem, dostanete minimum. Samozrejme vas muzou poslat na pohovor, ale pokud si zadate do pozadavku treba zkraceny uvazek, apod. a na pohovoru reknete, ze mate dite...
Ja tam jdu ted...sorry, ale proc nechavat penize lezet, kdyz toho jini vyuzivaji. Jo, kdybych to vedela driv, sla bych po materske (taky mi skoncila smlouva)...ale mam na pracaku tchyni, takze jsem se nedozvedela nic😠

hanour88
autor
5. kvě 2017

@verdach děkuji za odpověď ;) a muzu se ještě zeptat, jestli pobiras stále RP na první dítě ? A nebo uz jste ve školce. Ještě bych rada věděla, kolik budu dostávat peněz když malý půjde v září do skolky a já bych byla znovu těhotná doma 🙂 Ale asi moc ne no . To bude nějaké minimum nejspíš

xpila
5. kvě 2017

@hanour88 To můžeš, pokud on splňuje podmínky, o tom jsem vůbec nepsala. Ale obecně jako těhotná nemáš nárok na zádný prispevek. Jo, samozřejmě se můžeš přihlásit na pracak a budes pobírat minimální podporu pocitanou z národního průměru, ale samozřejmě jsou s tím spojené i povinnosti.

verdach
6. kvě 2017

@hanour88 ja jsem s prvni na rodicaku, mam ho na dva roky. Druha se narodi chvili pred druhyma narozkama te prvni. To musim pry nahlasit na UP zmenu, protoze v momente narozeni druhe ztracim narok na RP na prvni☺ tak aby mi nahodou nedali o korunu navic. No a pak s rodnym listem a potvrzenim prijmu pritele jit zazadat o dalsi RP.

hanour88
autor
6. kvě 2017

Holky , děkuji moc za odpověďi. 🙂

kaja2016
7. kvě 2017

@hanour88 teď je v jednání navrh zakona, který by i pro ty, co neměli PPM měl dát moznost 3leteho rodicaku. Předpokládají, že to může být schváleno koncem roku, jestli to projde.