Smlouva na dobu určitou. Konec smlouvy v průběhu MD

marcela2222
1. srp 2016

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, od 28. prosince 2016 nastupuji na mateřskou dovolenou. V dubnu roku 2017 mi ale bude končit pracovní smlouva. Co se pak stane? Musí mi smlouvu automaticky prodloužit? Mateřskou budu pobírat dále a pak normálně navážu na rodičovský příspěvek a po skončení ( cca po 3 letech) až se vrátím do práce, tak budu řešit konec smlouvy? nebo jak to je? Děkuju za veškeré odpovědi.

malva
1. srp 2016

Ahoj, já jsem to měla stejně. Smlouvu ti automaticky neprodlouží, normálně ti skončí. Příspěvky budeš normálně pobírat, akorát pro jistotu zajdi do zdravotní pojišťovny jim nahlásit, že se i po skončení smlouvy staráš o děti a stát bude za tebe platit zp. Místo v práci ti držet nemusí.

linda2812
1. srp 2016

Dobrý den, řešila jsem to samé, budete popírat mateřskou, poté rodičák. Až Vám skončí pracovní smlouva nahlásíte to zdravotní pojišťovně. Smlouvu Vám zamtel prodloužit nemusí, většinou se to neděla. Po skončení rodičovské dovolené, pokud Vám neprodlouží smlouvu, budete nezaměstnaná a budete muset hledat novou práci...

marcela2222
autor
1. srp 2016

Dobře, takže mateřskou budu pobírat i když mi smlouva skončí po dobu těch 28. týdnů? Někde jsem četla, že ne, že až skončí smlouva, tak budu pobírat rodičovský příspěvek.

malva
1. srp 2016

Ne, mateřskou normálně dobereš, já jsem měla takový speciální případ a dokonce jsem ji začala pobírat až po skončení smlouvy. Mateřská se totiž vyplácí kvůli tomu, že si před tím byla pojištěna, což konec smlouvy nijak neovlivní.

marcela2222
autor
1. srp 2016

uff, já se právě lekla, protože jsem četla, že pokud mi smlouva skončí na mateřské, tak mateřskou okamžitě brát přestanu a začnu hned rodičák... Tak děkuji

j.a.n.i
1. srp 2016

@linda2812 Na žádné rodičovské dovolené už zakladatelka nebude, když nemá zaměstnání, pouze bude pobírat rodičovský příspěvek.

marcela2222
autor
1. srp 2016

mě šlo o to, jestli budu normálně brát po dobu těch 28 týdnů mateřskou, i když mi skončí smlouva a po těch 28 týdnech najedu na rodičovský příspěvek...

j.a.n.i
1. srp 2016

@marcela2222 Jo, to budeš, na to to nemá žádný vliv.

marcela2222
autor
1. srp 2016

V tom přídě je to v pořádku, já, jak už jsem psala, tak jsem někde četla, že až skončí smlouva tak končí i mateřská a přechází to na rodičák... ale to bych jí pobírala jen asi 4 měsíce, tak mi to přišlo divný. Děkuji