Sociální dávky. Poradíte mi prosím?

jajik25
26. pro 2009

Ahoj holky mohl by mě někdo poradit? Mám dvě děti a nedávno jsme si žádaly o přídavky s tím, že na ně nárok máme. Bohužel nám je nepřiznaly, protože jako 4člená rodina máme příjem přes 28 tisíc, s čímž se nevejdeme. Ráda bych věděla, jestli má cenu žádat znovu o dávky po novým roce, když manžel začátkem roku 2009 byl na ÚP a poté nastoupil do práce? Pokud ne měla bych nárok koncem roku 2010, když manžel bude brát zhruba 16 tisíc a já 7600?
Taky jsem slyšela že existuje vyrovnávací příspěvek.Co pro to člověk musí udělat aby na něj měl nárok nebo na jakýkoliv sociální příspěvek?
Díky moc za odpověď

blahova_andrea
17. bře 2014

@andelka no právě. já byla těhotná, když jsme to řešili a všude smlouva na rok, šílenost. copak se s miminkem budu každou chvíli stěhovat?! nakonec jsme se odstěhovali jinam a dostali smlouvu na 5 let, bylo to ohromné štěstí. navíc jsme v domečku, příroda okolo, obchody a úřady taky, parkování u domu...takže super. stihneme tu nakonec i druhé mimi a stěhovat se budeme až mu budou dva roky, tak to už holt nějak dáme. ale kam a co a jak...nad tím teď raději ani přemýšlet nechci ☹

andelka
17. bře 2014

@blahova_andrea no, já taky..zatím to chci řešit tak, že neřeším dlouhodobou budoucnost úplně, ale zas nechci do úplně pidibytečku, kluci porostou a nechci se třeba za rok dva stěhovat zase. Tak snad najdu něco optimálního, na delší dobu, ale abych to finančně zvládala.do práce můžu až za rok nejdřív.

jakoubka
17. bře 2014

Můžu taky radu, prosím. 🙂

Jsem samoživitelka a chtěla jsem se zeptat.

Mám nárok na přídavek na dítě, když plat mám cca 10.000,-Kč ,alimenty 4.000 ,- Kč ( dohodou ..soudně to nemáme ).
Nemáme ani soudně dané, že Kuba je v mé péči . Manželé jsme nebyli. Ex se oženil, má další dvě děti.

Musí se dokládat i jeho příjem?

Děkuji 🙂

fany.b
18. bře 2014

@blahova_andrea diky za info,no než jsem se k tomu dokopala byl leden a na ÚP fronta jako blázen,ale vyplatilo se 😉
Přídavky mi byly přiznány i tři měsíce zpětně a to od října 2013 🙂
Teď ale nevím jakou dobu se přídavky vyplácí,kdy je třeba žádat znovu a je potřeba dokládat opět všechny formuláře?

blahova_andrea
18. bře 2014

@fany.b žádá se jednou ročně vždy v tom říjnu a vždy se musí znovu vyplnit žádost, doložit příjmy a pokud dítko bude chodit do školy, tak školní docházku...prostě vše znovu. platí to na rok 😉

fany.b
18. bře 2014

@blahova_andrea jéé díky, to byla rychlost,tak to mám času ještě dost 😎

blahova_andrea
18. bře 2014

@fany.b ano. my pobírali příspěvek na bydlení, tam je to po třech měsících a pořád dokola. teď nás to v dubnu čeká naposledy, pak už budeme moc "bohatí" podle tabulek 😀 a o přídavek na dítě si budu žádat na podzim právě za loňský rok, kdy jsme ty příjmy neměli. takže mě to taky čeká. loni mi to zamítli a příští rok mi to zamítnou stopro taky. tak leda letos 😀

beandy
17. dub 2014

Jak se prosím vás jmenuje ten odbor, kde se žádá o příspěvek na bydlení?

vanule
27. kvě 2014

Holky jdu k Vám pro radu, včera v poště jsem měla dopis z papíry k vyplnění na přídavky na dítě. Momentálně je beru do 30.září 2014 a teď po nás chtějí doložit příjmy za rok 2013. manžel je jasný ten donese účetní k dopsání, ale kde mám dát já když v roce 2013 (ač mám zaměstnavatele) pobírala jsem už rodičovský příspěvek (takže do práce bych to měla /neměla posílat?) a kdy se tyhle vyplněné formuláře musí odevzdat? předem díky

nikykiky
25. črc 2014

@24bodlinka jestli jse komplet bez prijmu tak urcite dostanete na bydleni prispevek, hmotnou nouzi, doplatek na bydleni.. Na dite zkus si vzit papir na dietu pri kojeni, treba ti gyn.potvrdi ze potrebujes specialni dietu (to ale az budes mit vyrizenou hmotnou nouzi) jinak na dite zatim zadne penize narok nemas.. Jsem 7.mesic, bez partnera, prijem zadny.. Nejdriv utikej na hmotnou nouzi 🙂

blahova_andrea
25. črc 2014

@beandy odbor ssp

24bodlinka
26. črc 2014

dekuji za info ženy ale nedali mic nic ani tak ani tak.donesla jsem vse co mi kdo poradil a bylo to k nicemu.proste muj chlap vydelal vic jak 6000 a tim to hasne.nezajmalo je nic ani ze sem tehotna a byla jsem 4 mesice bez koruny.ale uz je to jedno je to pryc
ale diky za radu:o))