Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

blka
4. čer 2010

Janey, gratuluju, super 🙂

tanuki
4. čer 2010

janey, já to říkala, zázraky se dějou 😀

hankazamecnikova
4. čer 2010

janey: Super 🙂 Gratuluju!

janeyzelvicka
4. čer 2010

díky, no spad mi ze srdce šutr. Můžu jet s klidem na dovolenou a aspoň si ji užiju 🙂

blka
4. čer 2010

Janey, to věřím. Aspoň si tu dovču užiješ 😉

hankazamecnikova
5. čer 2010

Dovolená, ach ach, my letos budeme mít místo dovolené šestinedělí, to bude zkouška odvahy 😀

butt
5. čer 2010

hanko:taky udivene koukam, kdyz se me nekdo zepta, kam jedeme na dovolenou 😀 😀 😀

janeyzelvicka
5. čer 2010

taky se mi tak poštěstilo před dvěma rokama 😀
sranda byla, že prázdniny rok před porodem jsme byli v chorvatsku s cestovku Vítkovice tours, no a za rok jsem rodila v porodnici ve Vítkovicích (sídlo cestovky je vedle porodky 😀 😀 ), tak jsme taky říkali, že bude Vítkovice tours 😀 😀

blka
5. čer 2010

Hani, taky jsme loni měli 😉
A letos a příštích pár let bude dovolená na maltě ☹

hankazamecnikova
6. čer 2010

blka: Na maltě s malým m, jo? 🙂 Takže budete stavět? Do toho bych asi nešla... leda tak na klíč a na to nebudem mít příštích 50 let peníze 😀

blka
6. čer 2010

Jo, budeme. Manžel zase nechtěl na klíč, chce si to sám postavit. Já su na to teda dost líná, tak su na sebe zvědavá 😝

butt
6. čer 2010

@blka takhle stavel dum muj deda, zapojil do toho celou rodinu..a cela rodina ma z toho totalne zniceny zada 😀 takze budte na sebe opatrni 😉 moje babicka tam delala normal zednickou praci a radila mi, ze nikdy v zivote nesmim ukazat, ze takovou praci zvladam 😀 😀

blka
6. čer 2010

@butt 😀 . No, chlapi dělají teda zatím plot, ale taky už skoro celá rodina. Já doufám, že tam budu jenom uklízet. Sice to zní strašně, že nechcu přidat ruku k dílu, ale já na takovou práci fakt moc nejsu 😅

butt
6. čer 2010

@blka ja te uplne chapu 😉 ja jsem v tomhle stejna (a drzim se rady babicky 😀 ) takze jsem ani nemalovala, natoz abych delala plot nebo stavela barak 🙂

blka
7. čer 2010

@butt 😀 Já bych jim někdy i pomohla, ale mě to baví tak max. hodinu a pak už su totálně znechucená a vidí to celé okolí 😅 , tak si připadám trapně. No, ale aspoň že mám Marečka. Někdo ho přece musí hlídat, že jo 😀

tanuki
7. čer 2010

Ahoj, no já zrovna vybírám dovolenou 😅 Nakonec pojedeme v zajímavé sestavě- teď můj M., já, Veru, kamarádka a její holčička a v září pro změnu s jejich tatínkem 😀 Snad vybereme dobře, když to bude stát tolik 😅 kvůli klimošce kemp ne.. tak uvidíme.
Nějak mě opouští touha dělat tu zkoušku koncem června ani v září 🤐

butt
7. čer 2010

@blka 😀 😀 😀 😀

@tanuki to vypada, ze ti znami spolu nechcou jezdit na dovolenou 😀 tak preji, at dobre vyberete 😉 hele a tys nekdy trpela touhou delat zkousku? 😀

hankazamecnikova
7. čer 2010

@butt: To je přesný, trpět touhou dělat nějakou zkoušku 😀 Já teď úplně trpím, fakt jo 😎 Čeká mě to ve čtvrtek rovnou dvojitě, ruština pro mírně pokročilé a na čínštině překlad, uáá bléé 😵

tanuki
7. čer 2010

😀 tak asi spíš vůli? většina mých spolužáků dnes dodělala školu 😵 zvláštní pocit..

blka
7. čer 2010

@tanuki Dovolenou upřímně závidím 😉

janeyzelvicka
7. čer 2010

Ahoj, my taky dovolenkujem 🙂 jsme v moravském krasu. To je takový veget 🙂 🙂 až na to, že muž vypadá jako něco mezi quasimodem, pinocchiem a opilcem a zrovna má chudák na puse sáček s ledem 😅

hankazamecnikova
8. čer 2010

janey: Cože? Co se mu stalo? 🙂 Já už chci taky dovolenooou! Ale vím, že letos nemám nárok, tak si aspoň přeju, abych zdárně udělala všechny zkoušky i bez učení a v klídku bezbolestně porodila 😀

sussanah
8. čer 2010

no ja koukam, tady to je sama dovolena 🙂 My se taky chystame v zari do recka, malemu bude skoro rok, tak jsem zvedava, jak to zvlanem.
Nejak jsem se ted odmlcela, minuly tyden jsem mela zk a hlavne velke dilema, co se skolou, protoze proste nektere casti studia se mi zdaji silene. No a rozhodla jsem se, ze na to fakt nemam nervy a koncim ☹ Jeste zkusim se na studijnim od. domluvit, ze bych prestoupila na jiny obor, ale pokud to nepujde, tak to balim. No a bude po skole 😅

tanuki
8. čer 2010

sussan, to mě mrzí, držim palce, ať se to dá nějak přešoupnout 😔
Muž Janey dostal ránu od souseda 🙄 😔 (za nic)

No bude to znít trochu blbě, na dovolenou se těším velmi, ale chceme tam hlavně zdravotně (mám často bronchitidy) a úplně si nedovedu představit, co tam 14dní u moře s prckem budeme dělat 😔 flákat se a číst a vařit asi 😕 se bojim, že bude nuda...

Tak už i muž má dostudováno!

hankazamecnikova
8. čer 2010

Tanuki: Už i muž? 🙂 Tak to je super! 😀 Předpokládám teda, že ten tvůj - gratulace! 😉

Sussan: Taky se mi to občas zdá tak šílený, že bych s tím radši sekla! Ale nějak pořád držím a držím, připadám si už občas jako klíště, kterýmu se už dělá blbě, ale bojí se pustit, protože je zakousnutý moc vysoko (tak někde u prd-le) 😀 Držím palce, ať to ještě jde někam přestoupit...

janeyzelvicka
8. čer 2010

hani, jj, jak psala tanuki, muže napadl jeden spoluobčan, zcela bezdůvodně.

tan, já se u moře taky vždycky nudím. Leda si vzít hodně knížek, i když to se zas s dětma moc nedá... ideální dovolená u moře se mi jeví jako náš turisťák z gymplu, kombinace plavání, ježdení na loďkách, kola, turistika, aerobik a poznávací výjezdy. Otázka je, jako to vypadá s batolatama...

susanna, tak snad to půjde nějak přešoupnout..

sussanah
8. čer 2010

diky za podporu, uvidime. Ve Ct naklusu na studijni s prckem, tak uvidim 😉 @hankazamecnikova ja se prave taky porad jen drzela a tak nejak pomalu postupovala, ale ted uz proste na to nemam. Maly je fakt silene sidlo, takze pres den se ucit je bez sance, prarodice 200km daleko, jediny kdo muze hlidat je manzel, ale ten taky obcas musi vydelavat.. A navic ted se mu nakupily suzebky prave ve zkouskovem, tak uz fakt nevim, jak bych to davala, cely den kolem prcka a vecer v 9 se vesele ucit, no na to proste nemam 😔
Jinak podle me idealni dovolena u more trva totiz hlavne maximalne tak 4 dny na plazi a pak uz nekam do hor nebo neco podnikat. Taky se trochu desim, jak pojedeme do recka, protoze vetsina pobytu cestovek je na 7-10dnu. Manza se asi ukouse nudou 😀
@hankazamecnikova

blka
8. čer 2010

@sussanah A co vůbec studuješ a kolikátý rok? Tak ať ti to dovolí přesunout na jiný obor 😉

Tanuki, gratuluju k mužovu úspěšnému ukončení studia 🙂
Já osobně si myslím, že s dítětem to nemůže být dovolená jako dovolená 😀 ,ale určitě to musí být fajn 😉

Janey, tak to je síla 😨

@sussanah Já myslím, že s dítkem se určitě nudit nebudete 😉

tanuki
8. čer 2010

jsem si taky říkala- cestou to Slovinsko, Julky..jenže plný auto atd.

Tak já frčím slavit 😉

janeyzelvicka
8. čer 2010

tanuki, slovinsko., hmmm... 😵 😵 😵 dala bych si říct. Jsem si kdysi slíbila, že vylezu na triglav, tak snad se mi to ještě podaří někdy realizovat 🙂