Kombinované studium při rodičovské - dá se to?

xvitko13
9. lis 2014

Ahoj holky 🙂 chtěla bych se zeptat, jak zvládáte studium na VŠ při dítěti? Jde o to, že bych si chtěla vystudovat pajdák a v době kdy bych měla nastoupit (září 2015) bych snad měla mít 5měsíční miminko? Jde mi především o kojení, nedovedu si totiž představit, jak bych to dělala? Poradí mi někdo?

lrg
9. lis 2014

To ti tady asi těžko někdo poradí, strašně záleží na škole, jak často bys tam musela chodit, jestli máš zajištěné hlídání, jak zvládáš stres..... Já jsem dodělávala jen poslední rok a povolili mi individuál, takže jsem jezdila jen na zkoušky. Jsem ráda, že jsem to dodělala, ale byly to nervy a celou mateřskou bych rozhodně studovat nechtěla. Když jsem ještě chodila do školy dálkově, bylo to o víkendu a kamarádce vozil manžel po 3 hodinách miminko na kojení. Nebo nejednoduší varianta odsávat a naučit ho na láhev. Ale třeba u mojí dcery se mi to povedlo až v jednom roce 🙂

veronikaka
9. lis 2014

Určitě záleží jak daleko budeš mít školu od domova. Kamarádce manžel vozil miminko na kojení, ve škole máme kojící místnost. Myslím si, že s menším a jen jedním dítětem se to zvládne líp, jak s většíma více dětma. Sama jsem studovala celého bakaláře na rodičáku. Začala jsem, když bylo starší dceři 1 rok, druhorozená se mi narodila ve druháku na začátek zkouškového (nepřerušovala jsem). Už jsem psala v jiný diskuzi, že jsem byla tak v pohodě, že v pondělí jsem rodila, v pátek nás pustili a v sobotu jsem byla už na zápočtový písemce. Školu jsem dodělala letos v červnu. Studovala jsem ve stejným městě kde bydlím. Ještě musím podotknout, že jsem vystudovala za maximální podpory manžela, kterému za to patří půlka titulu 😉 . Ještě si vzpomínám, že na jiný obor chodila maminka a miminko měla na přednáškách uvázaný v šátku 😀 . Vůbec neplakala.

texetka
9. lis 2014

Sestra studuje dálkově pajdák , je ve třetáku a má 2 letého chlapečka. Do školy dojíždí ob týden a cesta jí trvá hodinu a půl. Zvládá to docela s přehledem . Ale je fakt, že její muž nepracuje, je na rodičáku a ona chodí do práce, takže kloučka jí pohlídá po dobu, co se učí nebo je ve škole.
Jak to měla s kojením netuším, ale myslím, že ze začátku odstříkávala a pak přešla na umělou výživu .

salme
7. črc 2015

Ahoj,já jsem studovala v těhu a následně když se malý narodil ... není to žádný med,ale dá se to ... buď ti ho bude někdo vozit na kojení (my jsme to tak ze začátku dělali) nebo pokud nebydlíš daleko od školy,tak tam můžeš běhat (klidně o přestávce) ... moje VŠ pozdní příchody moc neřešila ... 😉
Měli jsme školu co 14 dní pátek a sobota ... jen ty zkoušky byly děs ... na první jsem byla 4 dny po porodu a to už si musí člověk i to kojení plánovat ... 😉

A studovala se mnou holčina,která taky kojila .. a protože bydlela daleko,tak s ní jezdil i přítel ... prostě jezdil s kočárkem po městě a přijel když byl čas kojení 🙂

sumpija
Odpověď byla odstraněná
Zobraz