Dálkové studium střední školy v MS kraji. Poradíte, prosím?

moniseeek01
16. pro 2020

Zdravím, najde se tu někdo kdo studuje při mateřské dálkově? Ale bohužel mám jen základní vzdělání, nedokoncila jsem rok a půl střední školy obchodně technické. Chtěla bych se zeptat zda mi poradíte jaké školy podporují studovat dálkově právě pro ty se základním vzděláním. Bohužel nikde u nás v Moravskoslezkem kraji nemohu nic najít 😔 děkuji za rady kde nějakou takovou školu najít 🙂

verdos
16. pro 2020

@moniseeek01 A proč to musí být v MS kraji, když chceš studovat dálkově? Já jsem s dítětem studovala vyšku, ale podle mě je to úplně jedno jaká škola to je. Vím o střední škole, která je ve Zlínském kraji, pak je snad něco i v Praze, určitě by to šlo domluvit i na nějakých soukromých školách - taky záleží, CO vlastně chceš studovat (není střední škola jako střední škola). Podle toho pak můžeš hledat.

levandule_k
16. pro 2020

@moniseeek01 Zkusila bych se spojit s bývalou školou, jestli nejde 1,5 roku dokončit přes individuální plán.

Mrkni tady https://www.stredniskoly.cz/obory/moravskoslezs...

veruuu_kubesovic
16. pro 2020

@moniseeek01
já si dodělávám školu distančně. je to teda spíš samostudium, že budu chodit v pololetí jen na zkoušky maturitních předmětů, jinak je vše online a hlavně je to cca 4x do roka v sobotu, ale já jsem maximálně spokojená a jde to i s 2 dětmi v zádech, hledala jsem nějakou alternativu, když manžel bývá doma jen o víkendech a hlídání dětí máme minimální...
A vím, že na té škole jde si dodělat maturitu i pro lidi co mají jen základní vzdělání a taky distančně 🙂

moniseeek01
autor
17. pro 2020

@veruuu_kubesovic a můžu poprosit o jakou skolu jde? Děkuji

moniseeek01
autor
17. pro 2020

@levandule_k bohužel muj obor co jsem studovala uz na škole není

moniseeek01
autor
17. pro 2020

@verdos můžu vedet školu ve Zlinskem kraji? Děkuji

moniseeek01
autor
17. pro 2020

@veruuu_kubesovic super dekuji. A můžu se zeptat ještě jaký obor studujete? Da se to v pohode zvládnout nebo je to těžké studovat? Děkuji 😊

veruuu_kubesovic
17. pro 2020

@moniseeek01 teprve jsem v září začala 😉 ucnak hotový mám, takže dodělávám maturu teda obor podnikání 👌 ale bylo tam hodně lidí se v mnou v září, co mají jen ZŠ vzdělání, ti studuji ten 4lety obor tuším...

verdos
17. pro 2020

@moniseeek01 Tady je ještě více k tomu, jak probíhá to (samo)studium:
http://skolybrezova.eu/lyceum/o-lyceu/forma-vzd...
Chce se to těmi stránkami trošku proklikat a pročíst si to.

moniseeek01
autor
17. pro 2020

@verdos děkuji pročtu si to. Jen nevim zda lyceum je pro mě 😐fyzika, chemie nebyl nikdy můj kámoš 😀😔

levandule_k
17. pro 2020

@moniseeek01 Naučit se dá skoro cokoliv, záleží kolik času tomu chceš obětovat, když to není tvá parketa. Nicméně pokud je fyzika dobře vysvětlená, dá se pochopit. Hodně lidí má obavy z matematiky, ale je to tím, že matematika je učená někdy tristně a lidi nemají základy a pak nemají u složitějších věcí na čem stavět.