Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

orchidie
13. kvě 2010

Pamp:
Nový zákon platný od ledna 2009 přinesl v tomto změnu - studentka se již nebere jako osoba nemocensky pojištěná ani pro nárok na PPM.
Ode dne porodu má nárok na Rodičovský příspěvek v 4leté variantě.
Výjimkou jsou studentky, které úspěšně ukončily studium a počátek 6. týdne před stanoveným termínem porodu připadne do 270 dnů od jeho ukončení. V takovém případě se doba studia na střední, vyšší odborné či vysoké škole do doby účasti na nemocenském pojištění započítává.

pampeliska1
13. kvě 2010

orchidie: kecyyyyyy 😀 A jsi si tím 100% jistá? To by jsi mě moooooooc potěšila 🙂 Já jsem totiž něco takového zaslechla, ale pak mi to tady holčina na diskuzi o mateřské vyvrátila... Tak to by mi vycházelo, státnice mám 7.6. a to už budu tak cca ve 12.tt... Takže to bych dostala i mateřskou nebo bych si jen mohla vybrat bez nějakého šíleného převádění na manžela 3letou variantu ode dne porodu? Moc díky za odpověď.

k.ate
13. kvě 2010

orchidie - tyjo :-/ takže já jsem na to měla nárok, kdybych přerušila studium a nikdo mě na to ani neupozornil? :-/ achjo :-/ to mě teda naprdlo ☹

k.ate
13. kvě 2010

každopádně podle tohohle už nemá člověk nárok ani když to studium ukončí

http://www.icm.cz/ma-studentka-nebo-zacka-narok...

pampeliska1
13. kvě 2010

k.ate: já si myslím, že při přerušení ta vyjímka neplatí... Někde jsem už o tom četla, ale nebyla jsem si tím jistá a psalo se tam jen o řádném ukončení... Tak doufám, že tě to trochu uklidnilo 😅

pampeliska1
13. kvě 2010

kate: já jsem z toho fakt zmatená 😒 😒 Nejvíc mě na tom štve, že ani na těch úřadech nikdo pořádně neví, tak pak aby člověk někomu věřil 😔 Já jsem si totiž volala na infolinku OSSZ a tam mi paní řekla v podstatě to samé, co psala Orchidie...

pampeliska1
13. kvě 2010

Tak mi připadá, že tady je to zase jinak :-/ Tady je to, pokud to dobře chápu, tak jak psala Orchidie:

http://www.aperio.cz/poradna/dotaz.shtml?x=2226803

k.ate
13. kvě 2010

pampe - no jo, ale já končila studium na jednom stupni studia, tak bych na ing. studium kdyžtak nastoupila později, no co už ☹

každopadně pokud tvuj manžel pracuje, napsala bych mateřskou na něj s tím, že ty budeš doma jako osoba pečující o nezletilý dítě.. 🙂a tím pádem tohleto nemusíš vůbec řešit

milinoj
15. kvě 2010

Ahoj holky,
tak jsem včera zdárně zvládla jeden zápočet a jednu zkoušku , tak mě to trošku povzbudilo a nakoplo. Byly to ale jedny z těch lehčích záležitostí, příští pátek bude přituhovat 🙂
Clawer držím palce při kojení a Hani tobě ať je mimi v pořádku, teď se nestresuj, určo bude všechno v pohodě 😉

blka
15. kvě 2010

Milinoj, gratuluju 🙂

Já jsem měla ve středu zkoušku a v pátek zápočet a zkoušku a finíto 😎 . Teď už zbývaí "jen" ty státnice 😔

eveluska
15. kvě 2010

pamp - ja teda nekde nasla, ze ted to prave neplati, s tim uspesne dokoncenym studiem, ja to stiham taky, ale prej mi to je k prdu..... tak nevim nevim, to prave mela bejt ta novinka od 2010, ze zrusily tuhle "ochrannou lhutu" 😒

hankazamecnikova
16. kvě 2010

Čau holky, tak já bych se nestresovala, ale nevím nevím, jak to zařídit. V pátek jsem se chystala nudit se pěkně celý večer s nohama nahoře. Ale pak jsme zjistili, že naše Bára (pejsek) sežrala čokoládu... říkali jsem si, že to asi jen ožužlala a nechala být. Pak ale začala zvracet, třást se, strašně moc toho vypila a motala se, dýchala strašně nahlas. Tak jsme s Jardou konzultovali, kolik tam té čokolády vlastně bylo? Zjistili jsme, že jí sežrala asi půlku (a to ona váží jen dvě kila) a že je čokoláda pro psy smrtelně jedovatá (kdesi jsem to už četla, ale vůbec mi to nedocházelo!). Začala jsem bulet, nervy v háji, Jarda obvolával veteriny, jestli někde ještě někdo není, bylo už po sedmé. Naštěstí jedna doktorka ještě operovala, tak jsme rychle jeli, ale nedávala Báře moc šance. Dostala kapačky, injekce, diazepam a tak... Vypadala pak líp, prý bylo štěstí, že tak strašně moc zvracela a nezůstalo to v ní, celou noc pak chodila dokola po pokoji, jak jí bilo to srdce, tak asi by jinak zkolabovala.... Když jsem ráno uslyšela, že štěká, byla jsem strašně šťastná. Holky, já už nechci žádný takový stresy!!! ☹

hankazamecnikova
16. kvě 2010

Blka: Gratuluju ke zkouškám! 🙂

Taky jsem v pátek měla zápočet a zkoušku (a udělala)... a už mi jich zbývá "jen" devět...

hankazamecnikova
16. kvě 2010

milinoj: A tobě samozřejmě taky gratulace ke zkoušce!! 😉

k.ate
16. kvě 2010

holky všem gratuluju ke zokouškám...

hani - čokoláda je svinstvo v tomhle tom, mně (teda bráchovi) feňule jednou sežrala celej kelímek takové té nutely, když jsem byla ve škole... (ten velkej) No, naštěstí v ní moc čokolády nebylo.,, Jen pak na cvičku běhala, jako snad nikdy, takovej skrytej doping 🙂 každopádně je super, že to vaše pejsina tak zvládla... ale ty nervy si dovedu představit...

blka
16. kvě 2010

Hani, gratuluju, jsi šikovná 🙂
Teda, ty máš teď samé šoky 😕 . Tak doufám, že bude Bára v pohodě 🙂

blka
16. kvě 2010

Ad veterina, u krematoria je pohotovost, tam by měli být i v noci 😉

hankazamecnikova
16. kvě 2010

Blka: To nám až pak řekla teta, že je tam pohotovost, my sme to nevěděli a na netu když jsme zadali "veterina pohotovost" tak nám to nic nenašlo. Naštěstí tam byla tahle paní doktorka a zachránila nám ju. Je to fakt zlatá ženská, moc milá...
Ale ty šoky, už nechciiiii ☹

k.ate: Však Bára pak taky celou noc běhala dokola po pokoju. A to už spoustu té čokolády vyblila, měla v sobě ty injekce a diazepam, který by ju měl uklidnit. Bez toho by to s ní asi rovnou seklo. Je to síla, čokoláda je fakt svinstvo plné energie...

blka
16. kvě 2010

Hani, ještě že jste narazili na milou doktorku 😉

Tý jo, ale to bych neřekla, že čokoláda je pro ně tak strašná 😨 . A ta psí čokoláda je něco speciálního?

hankazamecnikova
16. kvě 2010

jojo, v psí čokoládě nejsou ty látky, který pes nevstřebá. nějaký alkaloidy nebo co to je...

blka
16. kvě 2010

Hani, aha, tak to jo 😉

butt
16. kvě 2010

ahojte, prisla jsem vas sem pozdravit od uceni (jinak vas stiham jen spehovat 😀 ) jste vsechny sikuly, ze zvladate tak hezky zkousky a zapocty 😉 me zitra cekaji dva zapocty a pak dalsi ve stredu, tak jsme na sebe zvedava 😀

hani tak jeste, ze to dobre dopadlo!

janeyzelvicka
16. kvě 2010

ahoj, tak jsem tu dlouho nebyla 🙂 gratuluju všem, co to zvládají 🙂

já pomalu najíždím na zkoušky, zítra jedu na jednu. Pokud se teda dostanu do brna, vypadá to, že náš region to solidně topí...

hankazamecnikova
17. kvě 2010

janey: Tak ať ti to taky tak jde a v Brně tě to někde nezatopí! 😉

Já poslední dva dny nic nedělám a jsem z toho celá špatná. Dneska jsem se snažila relaxovat a spát až do 11 a akorát mě z toho bolí záda. A taky na mě dolehl ten stres minulýho týdne a pořád si říkám, aby bylo všechno v pořádku, hlavně aby bylo všechno v pořádku... prostě nějaká depka nebo co?

janeyzelvicka
17. kvě 2010

TAk v brně jsem, tedka ještě otázka, jak se dostat zpět 😀 na zkoušku jsem nakonec nešla, usoudila jsem, že s mýme (ne)vědomostma to nemá cenu... na slezsku to vypado fajně, mamku poslali domů z práce (jinak by tam asi uvízla), tatka v práci je a neví, jak se dostat domů. Já snad budu v pohodě, dálnice na ostravu zatím jede.

janeyzelvicka
17. kvě 2010

jo, hani, já ti nedávno posílala mail, došel ti? protože občas mi to blbne.....

tanuki
17. kvě 2010

hani, to jsou teda šoky! Veru zas dnes snědla lžičku soli 😠 nechápu, bleee.

Jinak gratulace k úspěšným zkouškám a zápočtům.
Butt, zapomněla jsem, v kolikáťáku jsi?

butt
17. kvě 2010

tanuki ve tretaku 😉
jinak kdyz jsme u toho "chlubeni" tak hlasim, ze jeden zapocet dnes splnen uspesne a druhej pravdepodobne taky 😀

hankazamecnikova
17. kvě 2010

janey: Jo, došel mi! Promiň, přečetla jsem si ho, ale než jsem se dostala k tomu to napsat česky, tak mi přišly všechny tyhle šílený události a zkoušky, tak mi to úplně vypadlo z hlavy. Co nejdřív to pošlu, jo?

blka
17. kvě 2010

But, super, gratuluju 🙂