Těhotná, 5letý syn a studium. Bojím se, jak to zvládnu

lentilka04
7. srp 2016

Ahoj, jsem těhotná a od září mám nastoupit na střední školu, dodělat si třetí ročník a výuční list. Do 26ti let mám poslední možnost, kdy bych si studium nemusela platit. Jenže se bojím, jak studium zvládnu navíc s 5ti letým synem. :-/

keysi90
7. srp 2016

Jdeš na denní studium? Můžeš zkusit i dálkové. Jinak nevím, záleží na tobě jak se do toho obuješ a jaké budeš mít těhotenství.. Nebo můžeš zkusit individuální plán, ale to bylo dobré prokonzultovat spíš ve škole, jaké budeš mít možnosti.

lentilka04
autor
7. srp 2016

Ano je to denní studium, chtěla jsem docházet jen občas jako individuální plán kvůli synovi, ale prý to bohužel nejde.

keysi90
7. srp 2016

@lentilka04 a co teda spíš dálkové studium? Nebo odložit o rok? Nevím jak by jsi po porodu zvládala zkoušky..

lentilka04
autor
7. srp 2016

No za rok, to už bych si musela platit. Asi se nějak budu muset domluvit ve škole, snad budou vstricni.

keysi90
7. srp 2016

@lentilka04 A kolik by jsi musela platit? Já osobně bych to odložila o rok, a dodělala si to dálkově. Ale záleži na tobě.

lentilka04
autor
7. srp 2016

To vůbec nevím, říkala mi to úřednice na ÚP, že do 26ti let se to neplatí a pak že jo.

lentilka04
autor
7. srp 2016

Od 26ti let bych si musela platit sama sociální a zdravotní. To bych ale nedala.

keysi90
7. srp 2016

@lentilka04 i kdyby jsi byla na mateřské s miminem?

nelam
7. srp 2016

@lentilka04 presne tak,vzdyt budes na RD,ne? Soc.ani zdrav.platit nebudes 🙂

mysicka_lb
7. srp 2016

Ahojky, podle mě je teda tisíckrát lépe zládnutelné studovat školu v těhotenství, než pak s malým miminkem.

lentilka04
autor
7. srp 2016

Takže odložit spíše? A byt na ÚP? A pak zkusit školu za rok? Možná se ještě poradím na ÚP.

babuna
7. srp 2016

@lentilka04 sociální by sis platit nemusela - jen zdravotní to je aktuálně 1337Kč/měsíc ... žádost o individuální studijní plán - ti nemohou jen tak ve dveřích říci, že něco ,,nejde,, - podat žádost a oni se k ní musí vyjádřit.

Technická otázka - už máš nějaké středoškolské vzdělání hotové ? nebo doděláváš tu první ? ... ono to i tak bude náročné, možná pokud si těhotná bych to o rok odložila (už jen kvůli stresu - dodělávala jsem aktuálně VŠ a v 7. měsíci zkoušky no nic moc teda) - ono to zdravotní zase není až taková částka to nezvládnout - i když já nemít partnera co by mi pomáhal tak jsem občas taky v ...

lentilka04
autor
7. srp 2016

@babuna právě že nemám školu dodělánou, jen základku. Tak jsem si ji chtěla dodělat, ale ted jsem tehu a ať bych v březnu porodila, tak bych stejne tu školu asi nezvládla dodělat s miminkem.

slimacikmia
7. srp 2016

@lentilka04 skoda, ze si to tak dlho odkladala... Je to na tebe, ako narocne to studium pre teba je. Ale na vyucny list sa ziadne skusky nerobia, nie?

nelam
7. srp 2016

@lentilka04 jinak si ale ohlidejte,abyste se do tretaku mohla vratit. Nevim,jak dlouho jste ze skoly pryc,ale po nejake dobe musite studovat od zacatku (bohuzel u stredni limit nevim),nejlepe si to overit na dane skole. Ani nevim,zda by vas ted vzali,je davno po terminu. Po 26 letech budete platit,asi bych spis zauvazovala o dodelani maturity dalkove.

lentilka04
autor
7. srp 2016

@slimacikmia dělají se zaverecne zkoušky. Ustni, písemne a z praxe. Je to obor kuchař - kuchařka.

lentilka04
autor
7. srp 2016

@nelam je to 6-7 let co jsem odešla ze školy.

slimacikmia
8. srp 2016

@lentilka04 hm...takze by si bola na praxi s bruskom...najhorsie je, ze dopredu nevies, ako ti bude. Tak sa skus spytat priamo v skole, ci by ti mohli spravit nejaky vhodny individualny plan.

lentilka04
autor
8. srp 2016

@slimacikmia ano, zeptám se.

terry1512
8. srp 2016

No tak z vlastní zkušenosti ti řeknu že klasická střední dálkové nelze. Ta lhůta abys mohla nastoupit zpět do 3 rocniku je tuším max 3 roky!! Takže bys asi musela nastoupit do prvaku. Já to měla stejně jako ty a nyní studuje dálkově soukromou školu s dítětem a druhým na cestě. Je to ale finančně dost náročné.

keysi90
8. srp 2016

@terry1512 dálkově jde studovat i střední i učnak. Záleží na konkrétní škole. Kamarad si tak dělal elektrikáře.

terry1512
8. srp 2016

@keysi90 klasická státní škola pokud nemá jiné vzdělání nejde. To by už musel mít třeba vyucnak jinde a nebo soukromá škola. Naše státní školství toto neumožňuje.

keysi90
8. srp 2016

@terry1512 no je pravda že měl už jeden učnak a chtěl si udelat další.

terry1512
8. srp 2016

@keysi90 no tak to pak jo,to jde.protoze si jen rozšiřuje.jenze zakladatelka má jen ZŠ takže může jedině denní studium,popripade individuální plán. Nebo jako já soukromou školu.

keysi90
8. srp 2016

@terry1512 aha..tak to se omlouvám, to jsem netušila..

terry1512
8. srp 2016

@keysi90 v pohodě. Ono pokud to člověk sám neřeší tak to ani nemusí vědět.

nelam
8. srp 2016

@terry1512 domnivam se,ze nemate pravdu. Svagr studoval maturitni obor dalkove (ukonceno 2 r.zpet),normalne statni hotelovka. Tez nemel dokoncene predchozi vzdelani.
Jinak 6-7 let,to je fakt pasé,i uznavani rozestudovane VS je 5 let,aby uznali predmety. To pocitejte,ze pojedete od zacatku.

terry1512
8. srp 2016

@nelam No mě bylo na úřadu práce řečeno že pokud mám jen ZŠ tak nemůžu studovat klasickou střední školu dálkově.Co jsem se dívala na školy které jsem měla vybrané tak toto neumožňovali taktéž.Do jaké doby člověk musí nastoupit zpět si opravdu přesně nepamatuji,ale já sem se vracela po 7 letech a musím od začátku.Já to mám vyřešené.studuji dálkově soukromou školu a začínala jsem od prvního ročníku.
Zakladatelka se musí informovat na škole kam chce jít.třeba dálkovou formu umožňují.
Mě řekli na úřadě tenkrát že to není možné z důvodu toho že většinou jsou studenti střední školy nezletilý proto není možné toto umožnit.

nelam
8. srp 2016

@terry1512 no... Opravdu nevim,nemohu to posousit. Svagrovi je pres 30,potreboval akorat ten papir. Studoval dalkove normal od 1.rocniku a vlastne vsichni s nim tam byli uz takto starsi. Mate pravdu,bude nejlepsi informovat se na dane skole. A zjistit moznosti- pokud bude po 26ti letech platit,pak muze byt ten rozdil mezi statbi a soukromou v podstate zanedbatelny.

lentilka04
autor
8. srp 2016

@terry1512 vracím se po 6-7 letech do učnak a nemusím od prvního ročníku, staci dodělat ten třetí. A je mozne jen denní studium.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru