Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
17. kvě 2010

butt - gratulace 🙂

Jinak my jsme dneska byli v kavárně s Kubíkovou "nevěstou" 😀 No, Kuba to pojal poněkud svérázně a nevěsta mu sloužila spíš jako opora pro vstávání 😀 Prostě z toho ještě pořádně asi nemá rozum 😀

tea1909
18. kvě 2010

Butt...??? Ahoooj :-* ....to jsem ráda, že tě vidím...! a jsem ještě radši, že se zas vidíme na takovém pěkném témku 🙂 ... já to vůbec nevěděla, že čekáš 🙂 ... jsem hroznej lajdák a na beremko už moc nechodím 😅

butt
18. kvě 2010

holky vy jste mily, diky, budu vam sem chodit chlubit se s peknyma vysledkama casteji 😀

k.ate: vsak manzele si maji byt oporou, ne? tak to vzal Kubik po svym no 😀 😀

jeeeeee Teo ahoooooj 😀 taky te moc rada vidim! gratuluju k miminku 😉 ja na beremko uz v podstate taky nechodim, jen nakouknu na par vlaken, kt me zajimaji.ale nejmladsi nevesty se v podstate rozpadly, skoro vsechny otehotnely a prestehovaly se na konika 😀 😀

k.ate
18. kvě 2010

butt - jako mně by to nevadilo zas tolik, ale když ta holčička má o kilo a půl nebo skoro dvě míň jak on (i když je o víc než měsíc starší, achjo 😀 ), tak jsem měla strach, aby jí neublížil 😀 Ale to jsem měla, i když chtěl dělat "malá", protože u nás to vždycky končí taháním za vlasy... 😀 Prostě takovej malej destruktor, snad se naučí bejt gentleman 😀

hankazamecnikova
18. kvě 2010

Tak konečně mám za sebou čínskou konverzaci!!!
Byl to jen zápočet, ale prostě konverzaci nesnáším, takže hurááá, mám to za sebooooou!!! 😵

Ale jsem teda vyšťavená... Holky, zítra jdu do prenatální poradny kvůli tam tomu podezření s hlavičkou. Domluvila mi to mamka u jedné známé v nemocnici, co vede poradnu právě pro maminky ve stresových situacích s podezřením na postižení miminka nebo kterým se s miminkem fakt něco stalo... tak já doufám, že u nás to je jen podezření a bude všechno v pořádku!!! Ale mám teď strach kdykoli mě někde v bříšku píchne, takže určitě pomoc a rady paní doktorky uvítám. Možná, že by pak mohla být i u porodu, ale jako ještě jsem se s ní nikdy nebavila, tak nevím, jaká je. Držte palce.

eveluska
18. kvě 2010

hani - gratulace 🙂 a v poradne to urcite dopadne dobre, dej pak vedet, co ti rekli 😉

eveluska
18. kvě 2010

butt - taky gratulace k zapoctum 🙂
ja mam dp konecne svazanou a zitra jim to tam slavnostne nesu 😀 doufam, ze uz to mam vsecko a obhajoba bude v pohode...

blka
18. kvě 2010

Hani, gratuluju 🙂
Zítra, ať je paní doktorka milá a miminko je jen a jen v pořádku. Pak napiš, jak jste dopadli 😉

Evelusko, super 🙂

rampepurda11
18. kvě 2010

Hani,
je mi moc lito, cim ted prochazis. Jeden stres vedle druheho☹ Ale moc drzim palecky a doufam, ze sis tu smulu vybrala a ted bude uz vse v nejlepsim poradku. Moji kamaradku takhle podobne vystresovali, ale nakonec ma zdraveho chlapecka. Tak na tu zkus co nejmene myslet a dopadne to dobre, uvidis!!!

ostatní moc zdravím a preju hodne stesticka ve skole a hodne sil pri uceni!!! 🙂

milinoj
19. kvě 2010

Hani a butt gratuluji k zápočtům a Haničce ještě přeji ať to v poradně dopadne dobře 🙂 držíme palečky.
Já mám v pátek zápočty dva, ale z toho jednu elementární stereometrii, ve které absolutně plavu takže počítám s tím, že si to odsunu na červen. V práci jsem se domluvila, že bych šla od června marodit tak bych na to měla víc času. I na tu kupu seminárek. Uvidíme.

Zdravím rampepurdu - jak se daří 🙂 ?

hankazamecnikova
19. kvě 2010

Ahoj holky! Moc vám děkuju za podporu! Snažím se být co nejvíc v klidu a právě si říkám, že takhle už doktoři vystrašili spoustu maminek, kterým se pak narodily zdravé děti, tak snad my taky budeme v pořádku. Byla jsem dnes v té poradně a paní doktorka do mě hučela děsně dlouho, nenechala mě nic říct (což je teda divný), ale co udělala, tak mě protlačila na genetiku na ultrazvuk už na tento pátek. Prostě, ať toho víme už před porodem co nejvíc a miminko má pak hnedka tu správnou péči 😉

blka
19. kvě 2010

Hani, tak to je super, že tě protlačila na genetiku. A co do tebe hustila 😕 ?

lusye
19. kvě 2010

ahojky studentky, mám dotázek ... holky, co máte udělané bakaláře ... Co pak dostanu? Diplom a kam se píšou známky. Jsou tam známky jen ze státnic?
Díky za odpověď. 🙂

eveluska
19. kvě 2010

lusye - dostanes diplom stejnej jako pak na magisterskym, je tam jinak jen to slovo a to - "bakalarskem" studijnim programu ....blalbla....k nemu je pak vypis (transcript) vsech predmetu, na samotnym diplomu zadny znamky nejsou 🙂

butt
19. kvě 2010

hlasm dalsi zapocet uspesne za mnou 😀 mi ta skola jde nejak strasne od ruky, co jsem tehotna 😀

k.ate:haha 😀 😀 no ty z neho toho gentlemana musis vychovat 😀

hani tak dobre, ze se ti venujou a budu drzet palce, aby bylo vse ok 😉

jinak gratulace ke vsem zapoctum a napsnaym diplomkam 😉

lusye
19. kvě 2010

evel, děkuji. Jsem amatér. 😀 No, jo dělám to poprvé. 😉 Dnes jsem zvládla první státnice a ještě mě čekají jedny. 😝

eveluska
19. kvě 2010

hani - tak snad to v patek dobre dopadne!!! a co do tebe tak dlouho hucela? nejaky rizika a tak? snad te moc nedesila... 😒
lusye - gratulace! 🙂 snad to budete mit stejny, nevim, jestli to maj takhle vsecky skoly, ale asi nejak podobne 🙂

lusye
19. kvě 2010

ahá, tak to by mělo být stejné ... Třeba mi ještě někdo odpoví.
Jinak díky za gratulaci. 😵

blka
19. kvě 2010

Lusye, gratuluju 🙂 . Jo, je to tak, jak píše Eveluska 😉

Butt, super, gratuluju 🙂

eveluska
19. kvě 2010

butt - ty jedes 🙂 gratulace 🙂 ja jsem byla jak bych si neco slehla posledni tak tyden, dva a kousek- jsem psala jak o zavod, ted uz mi chybi jen prezentace, ale najednou zase zasek, asi si vzdycky musim udelat pauzu 😝 ale ne moc dlouhou, pze do pondelka bych ji mela mit a nahrat do systemu 🙄

tea1909
20. kvě 2010

Ahojky,tak se sem definitivně přidávám, můžu 😉 ? V letošním semstru už mám taky skoro všechno hotové, ale to nejhorší mě teprve čeká... to si ještě užiju 😝 .

tanuki
20. kvě 2010

téda, to je ale studujících maminek 🙂
To mě vůbec nenapadlo ani že se k diplomu dává výpis známek 🙂 To je taky zarolovaný v tubusu? 😅

Hani, tak ať to zítra dobře dopadne!

eveluska
20. kvě 2010

tea - ahoj 🙂
tanuki - treba to mate jinak, my to meli v deskach, ale treba vam to tam taky zarolujou 😅

blka
20. kvě 2010

Teo, vítám 🙂

Nám to dali taky v deskách. V těch samých, co diplom 😉

janeyzelvicka
20. kvě 2010

tanuki, tubus má prý už jen karlovka... ale máte ho pěkný 😉 😀 ostatní maj trapné desky 😀 😀

hankazamecnikova
20. kvě 2010

Holky, ona do mě hustila takovou rychlostí, že už ani nevím, co pořád říkala (divný, myslela jsem, že v poradnách spíš mají poslouchat a pak radit). Každopádně jsem z toho pochopila, že nejlepší bude zítra tam jít a uvidí se, jestli i druhý doktor najde to samé, nebo uvidí jak se ten stav hlavičky změnil a tak. Ten první doktor se prý mohl nějak netrefit přesně nebo co... a i kdyby tam fakt něco bylo / nebo pořád ještě bylo/, tak pak v nemocnici přímo budou mít tu zprávu z genetiky a budou už na miminko čekat, až se narodí, prohlídnou ho a budou ho sledovat. A prý operace předčasně srostlých švů nejsou nijak strašný a drtivá většina je úspěšných a bezpečných, tak se snažím myslet pozitivně... ale mám z toho zítřka stejně trochu strach...

No a jinak, už mi zbývá "jen" 7 zkoušek/zápočtů. Ale nějak mi už nepřijdou tak důležitý, abych se kvůli nim nějak stresovala 😉

blka
20. kvě 2010

Hani, to je zvláštní, že mluvila jen ona a tebe nepustila ke slovu. Každopádně, ať ti to zítra dopadne dobře 🙂

hankazamecnikova
21. kvě 2010

Ahojky! Tak to máme za sebou. Šly jsme tam s mamkou. Napřed nás sestry vyděsily, protože tvrdily, že půjdu na amniocentézu a daly mi i ten papír pro souhlas. To sme si s mamkou řekly, že jak vytáhnou jehlu, tak zdrháme a žádný souhlas sme ani nevyplňovaly 😀 Pak si nás zavolali na utz, který udělala napřed vedoucí úseku fetální genetiky a pak dokonce přišel i pan přednosta. Hlavička rozměry odpovídá tabulkám (takže pan soukromník má buď roztřesené ruce nebo hlavička dorostla) a oba nás ujišťovali, že se nemáme čeho bát, prostě má prý jen trochu jiný tvar než je obvyklé, což ale může a nemusí znamenat cokoli a je zbytečné to teď řešit nebo dokonce mě posílat na plodovku, když za chvíli stejně rodím. Jinak vypadá všechno v pořádku, mamka viděla obličejík vnuka, tak má zážitek... a viděla i, že je to opravdu vnuk, bude to prostě miminko s veeeelikým pytlíčkem, zatím má údajně 2,5 kg a 45 cm 😉

tanuki
21. kvě 2010

Hani, velikánská gratulace 🙂

blka
21. kvě 2010

Hani, super, moc gratuluju 🙂 . Váhu máte moc krásnou 😉 . My jsme se narodili s nižší a jen o centimetr větší 😀 😉