Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

gimik
autor
15. kvě 2008

Mě říkali, ať si vezmu čaj s citrónkem, tak jsem si myslela, že třeba aby mi nebylo zle mezi těma odběry, ale je to pravda, že se asi nic nesmí, to by potom přece mohlo ovlivnit výsledek krve 😉 .

janeyzelvicka
15. kvě 2008

Je tak to podle mě ti ten hnus smíchají s tím čajem, aby to nechutnalo tak děsně... To se prý dělává. Ale na druhou stranu, když ti smíchají tu glukozu s čajem a vypiješ to, to je pak stejné, jako kdybys tu čistou glukozu třeba něčím zapila ne? No to je jedno 🙂

gimik
autor
15. kvě 2008

Tak to teda fujky 😒

janeyzelvicka
15. kvě 2008

Ale neboj, to zvládneš ;)

gimik
autor
15. kvě 2008

🙂 🙂 🙂 ¨
Jojo, to se zvládne.

natali.m
15. kvě 2008

no holky, to bude pěknej hnus, to jak se znám tak tam sebou taky seknu, já když nesnídám, tak jsem úplně nepoužitelná... 😒

janeyzelvicka
15. kvě 2008

To je právě nejblbější, že ti kručí v břiše hlady... To pak těžko člověk má odolávat nějakým náporům 😠 Ale to dáte, určitě budete v klidu 🙂

tanuki
15. kvě 2008

tak já mám zítra fakt těžkou zkoušku, ale 2z 5ti zkoušejících vědí, že jsem těhu, tak jsem moooooc zvědavá, jestli an mě budou milejší. Každopádně ten můj pupek nejde diferencovat od dobře najezeného pupku 😉
To jsem tady asi jediná - školu mám denní, ale 2kraťoulinké zastávky, takže asi 4min budem. Doufám, že půjde odstříkávat a někdo, kdo nám bude hlídat by mi mohl malé vozit na kojení..je to kousíček...ale ty první 3měsíce asi zůstanu doma úplně, původně jsem chtěla jen 6ti nedělí, ale mimčo prý pije faaakt často..

gimik
autor
16. kvě 2008

Ahojky holky 🙂 🙂 , tak jsem si dneska domluvila na studjiním, že si udělám 3 zkoušky v jeden den, takže do školy pojedu už jenom v červnu a to jednou. Jsem tak ráda, že to šlo 🙂 .Ty dvě zbývající si nechám do třeťáku 😀 . Tak snad to dobře dopadne a udělám je.

natali.m
16. kvě 2008

gimik.:no teda, to jsi machr, já jdu za týden na matiku a už teď z toho chytám horečky...naštěstí mě čeká dneska jen nudná přednáška, tak to nějak snad vydržím....

gimik
autor
16. kvě 2008

natali: Já mám dneska taky přednášku, včera už jsem jela raději do Brna, ale dneska jsem stahaná a přemýšlím, jestli vůbec do školy pojedu 🙂

gimik
autor
16. kvě 2008

Volala jsem na studijní, jako že bych přerušila, ale tam my řekli, že je to škoda, pač kreditů mám dostatek, tak mi navrhli tři zkoušky za den a pak ty dvě si zapsat do dalšího roku. 🙂 😉
Snad se z toho neosipu, 3 zkoušky v jeden den, no fujky.
Tak ty jdeš na matiku, jéé a z čeho konkrétně děláš zkoušku z matiky 😉 . S tou jsem se taky docela natrápila 😉 , ale už jí mám za sebou (naštěstí)...Ještě jí budu mít u státnic, tak to bude mazec.

natali.m
16. kvě 2008

no to máš opravdu odvahu, já dělám matiku2, takže integrály a analytická geometrie, no mám z toho hlavu v pejru...

gimik
autor
16. kvě 2008

jeéé, s tím jsem se taky natrápila, to jsem dělala na dvakrát ☹. Tak to Ti budu držet palečky, ať to zvládneš levou zadní. Ten prvák je blbej v tom, že se ty zkoušky musí udělat, jinak vylítneš, takže nervíky asi pracujou na plné obrátky 🙂.

natali.m
16. kvě 2008

jo děkuji, podporu budu potřebovat, je to opravdu o nervydoma už z toho šílím, musím se mírnit, kvůli mimču, ale někdy to moc ovlivnit nejde.

gimik
autor
16. kvě 2008

tojo, já jsem počítala celé noci, matikamě baví, ale tohle je fakt docela ošklivost

tanuki
16. kvě 2008

Juchu, tak já už jen 2zkoušky a mám 4. ročník 😵 😵 😵 Ale teda, spala jsem přerušovaně asi 5hodin, chudak mimčo... A ještě stále mám šanci na stipko - páč mě vyhodili z jedné zkoušky, kde nezapisuji terminy 😀 (což je u nás teda dost neobvyklé) Tak teď už by to chtělo. Je to sice "jen 10 000za rok" ale hodily by se😉))

janeyzelvicka
16. kvě 2008

tanuki tak gratulace 😉 Já se na prospěchové stípko ani moc neinformuju, u nás je to nějak tak, že ho dostane pár nejlepších z ročníku, o čemž si teda můžu nechat akorát zdát 😀

tanuki
16. kvě 2008

Díky, no já jsem z toho stipka taky v šoku - můj průměr doposud nebyl moc reprezentativni 😉 Teď jsou stipka u nás pro prvních 10% a další, co by měli stejný průměr jako ti poslední z 10%. Jenže letošek byl na jedničky snadný, tak nevím nevím..no se samýma bych určo dosáhla, ale 😀 😀 to není úplně snadné. tak nás děkan vyzývá k boji proti plánované reformě univerzitních nemocnic😉
Dnes jsem byla v kině v rámci týdnu respektu k porodu a byla tam fakt krásná atmosféra! tatínkové s miminečkama v šátkách.. kouzelné 😉 Dostala jsem časáky a měli tam mimo jiné i ty vozítka pro mimi zakolo- takové ty profi, s vlastní konstrukcí a kšírama, že když se to převrhne, tak se malému nic nestane. No, cena je 10000-20000, tak by se to stipko fakt šiklo 😀

janeyzelvicka
17. kvě 2008

Tak to by se šiklo 😉 mě poslala univerzita teď 3500 jako ubytovací stípko a to je to první i poslední, čeho se od ní dočkám 🙂

tanuki
17. kvě 2008

je, koukám, že jsme hezky zakulacené- ty 30tt a já 20tt 🙂 Tak jsem včera kontrolovala ty stravenky a v Adidasu sice platí, ale už jen v 1 bůh ví kde na periferii 😠 Ale za to to platí do Nike na Václavském náměstí. To mám teda radost.. asi se tam kouknu, ale mám pochybnosti 🙂
Dneska nás čeká první dodávka dědění - 2igelitky na chlapečka. Co vy a hadříčky? Já jinak zatím akorát pozvolna investuju do vybavení ohledně látkových plen. Zítra vezmu Martina na ten Respekt k porodu - mají tam i obchůdek. Ono se to totiž asi celkem prodražuje nákupem přes net - poštovné... A v kamenných obchodek mají občas ěnjakou značku, ale komplexní nabídku ne. Takže bych ráda něco koupila tam. Mají tam i ty šátky na nošení dětiček, vypadá to super, ale koupit si 4,5m kus látky za 2000, to se mi opravdu nechce, to raději koupíme za 2000 nějaké funkčnější sportovnější nosítko. Oboje naši rodičové nás taky tahali všude odmala, naše dítko na tom chudák nebude jinak 🙂. U Martinů se traduje historka, je mrňouska dal taťka do batohu, uběhl na běžkách 20km za kamarádama, dal si asi 5piv a běželi zpátky 😀 Asi se pokusíme dát dohromady se švagrovou partou - je jim do 30ti a už jich pár má ratolesti a jsou takoví sportovní (na mě až moc. 80km výlet na kolech, po bouřlivém večeru, to bych nedala....ani po nebouřlivém večeru 😀) Takže si myslím, že budou pořádat akcičky, kde ty díťátka prostě budou.. No a mezi našimi p5áteli vrstevníky dítka nejsou. Vlastěn ten můj jeden spolužák z gymplu, ale dítě ani matku jsem ještě nikdy neviděla 🙂

janeyzelvicka
18. kvě 2008

Nějaké hadříky už máme pokoupené, vše z tesca za solidní ceny, a nějaké ještě dostanu (od kámošky, taky tchyně něco vybalila - má toho plnou krabici, takže nějaké dupačky se snad dají použít, ale taky tam má takové nějaké bílé tričečka a ty už jsou takové dost seprané, to už teda asi neberu, a pak spoustu věcí na asi tak dvouletou - tříletou holčičku, po švagrové... s tím, jak zatím odmítáme rezolutně všecky růžové, a věci z tesca jsou psané taky jakoby pro kluky, i když nechápu proč, tak si asi tchánovci musí myslet, že čekáme kluka... tak doufám, že když ty věci po švagrové nevezmu teď, tak se s nima nedovalí po porodu - já netvrdím, že dítě musí mít skvělé značkové hadry, ale když budu já na procházce v normálních věcech, tak kristýnka taky bude oblečená nějak slušně a ne ve 30 let starých, poněkud pofiderních hadřících...)
O tom respektu k porodu jsem něco četla, ale to bude asi jen v Praze, že? Tady chcíp pes 😀
Mě taky od mala všude tahali, táta dokonce nedávno vybalil takový prototyp sedačky, ve které jsem s ním prochodila Tatry 😀 já bych to viděla taky na nějaké nosítko, já nevím proč, ale nějak se mi ten šátek trošku příčí... fakt nevím z jakého důvodu...
Takže jedeš na látkovky? Já o tom taky pozvolna uvažuju, prý to je teďka už mnohem modernější systém než kdysi, tak bych se o to taky ráda začla zajímat, ale nejspíš až po zkouškovém 🙂

tanuki
18. kvě 2008

Jojo, musím říct, že jsem tím prosurfovala 3dny (teda ne celé 😀 ) abych si o tom udělala obrázek a zorientovala se v nabídce a cenách. Je to přeci jen už taky velký business, hodně firem...
Musím říct, že o látkovkách jsem přemýšlela ještě před těhotenstvím, že jednou až přijde mimi... No a teď mě o tom definitivně přesvědčily fakta - že děcko do 3let vyprudukuje tunu odpadu jednorázovek, které se rozkládají - v tomhle se autoři různí - ta horší varianta je 400let, ta lepší "jen" 200let. že se bělí chlórem a přeci jen je to neprodyšný igelit. Teď ty nové polyuretanové svrchní kalhotky jsou nepromokavé a prodyšné...
A taky neberu argument, že je to o tolik víc práce. Co jsem tak koukala, tak ty maminy omezují žehlení plenek na miminum.
Akorát jsem se zatím nerozhodla, jestli budeme úúúúplně eko = když budeme chtít jednorázovky (porodnice, výlet, k doktorce) koupíme ekojednorázovky..nebo ty normoš. Dnes jsem se teda vrátila na tu výstavu a nakoupila tam dvoje svrchní kalhotky, a pani (to bylo zas tak vtipné - 2maminy za pultem s miminečkama v šátcích) mi tam poradila, že se teď prodávají super eko jednorázovky v DM a levnější než ty moltex, které inzerují všude. Omrknu to snad někdy. Jestli jsem to správně pochopila, tak Tesco pleny(které mi doporučila kamarádka, že s nima má lepší zkušenost než s Pampers), když jsou v akci stojí 2,50Kč, Huggies 4,5 Kč a tyhle??? Tak svým způsobem jsou ty jednorázovky pohodlné, ale zas to, že musíš hlídat, abys je měl doma..hlídat akce a slevy...
Každopádně to s klasickýma jednorázovkama vychází 600-1000měsíčně. Já jsem zatím utratila 1900 ještě chci rezervní kalhotky- buď z 2. ruky nebo obyčejnější nové a froté vložky ušít. Takže počítám tak další 1000, ale zhruba do 10. měsíců bychom tím mohli mít vystaráno. Dá se to pojmout i velmi ekonomicky, ale to mám hlavně ty klaiscké čtvercové pleny, které jsou super tak do 3měsíců a pak to asi chce zkusit i nějaké lepčejší technologie.

No a taky jsem tam nakoupila separační plenky, což jsou takové celulózové obdélníčky, které dáš na látkovou plenku a když je to pokakané, spláchneš to do záchoda. Chráníš tím plenku, mimčo separuješ od vlhka a taky nemusíš seškrabovat hovna 😀 Prý se to dá i prát a použít opakovaně, ale to si myslím, se nám chtít teda nebude 😉

Jo, pohrála jsem si trochu s fotkama v albumu, tak se můžeš mrknout, jak mi (ne)roste bříško 🙂))
Ale vnímám dělohu, když ležím na zádech - je tam takový legrační kopeček 😉

janeyzelvicka
20. kvě 2008

Do alba jsem kukla - no jsme s těma bříškama asi zaostalé... řekla bych, že všichni mají větší 😀 ale to se spraví... zatím mi to takhle vyhovuje, nepřipadám si jako vorvaň 😀 a ty svatební šaty jsou moc pěkné 😉
včera byla sranda - jela jsem z brna vlakem, naproti mě seděl chlápek, a malá se začala tak vrtět a kopat, že mi to malé bříško úplně skákalo... tak jsem si ho radši trošku přikryla rukou, aby si chlápek nemyslel, že je ožralý a má vidiny 😀
jak přemýšlím, co všechno ještě musím pro mimi koupit, co všechno ještě musím "nastudovat", a všechno musím odložit na dobu po zkouškách, tak si říkám, abych to vůbec stihla...

tanuki
20. kvě 2008

Tak já jsem dnes byla ve škole v těhotenských džínách a přes to přiléhavé tričko, takže to už těhotně docela vypadalo, tak jsem se jako snažila chodit hrdě, mateřsky po chodbě, no nevím, nevím, zda se mi to dařilo, ale spolužačka komentovala, že od víkendu docela Verča vykoukla 😀

tanuki
21. kvě 2008

Tak jsem jukla na tu diskuzi o pohodovém těhu, no já si na ten první trimestr vůbec nemůžu stěžovat, dokonce bych to označila za takové nijaké období 🙂 co se týče dítěte 🙂
Králíčka je mi líto, já Baby taky hrozně ořvala, 8let spokojeně žila!
No a od včerejška řvu ☹ ráno mě to zas popadlo, v naší rodině se dějou hnusárny - rozchod a boj o děti, ale stylem, že to nejspíš vyhraje táta a mamce seberou 7mi a 2leté dítě. Já jsem z toho úplně na dně. Asi jakožto budoucí maminka to vnímám hrozně intenzivně. Navíc se celkem za poslední rok sesypaly 2manželství, ale oboje taaaaaaak hnusně, ukrutně od začátku do konce. A já mám před svatbou, čekám miminko, jsem dalo by se říct neskutečně šťastná...a ostatní... Proč si s ní pořizoval to druhé dítě???? No a babička s dědou jsou na jeho straně, je to přeci jejich syn. Když dítě přijde o rodiče, je to strašný - když umře..ale takhle, pro noc...vzít 2letýmu prďolkovi mámu!!!!

janeyzelvicka
21. kvě 2008

No to je maso 😠 Já nevím, proč když je člověk spokojený, tak se něco podělá? No a teď ještě kór v těhu, když to všecko vnímám daleko víc... Králíčka už nemám, moje babička je ve špitále (sice kvůli nohám, protože nemůže chodit, jenže má i nějakou sklerozu nebo co a chvíli to vypadalo, že už ani nikoho nepozná, teď už se sice chytá, ale mívá takové výpadky, že se ptá na dědečka, bývalé sousedy a známé... a je to hrozně vyčerpávající stát u postele a furt říkat: "Ale ten už umřel... ten už je taky dávno mrtvý..."), ještě nám někdo na parkovišti vlezl do auta, sice nic moc neukradl, ale i tak 😒 No ještě chybí, aby mě potěšili něčím pozitivním na gyndě a půjdu si hodit mašli 😠

tanuki
21. kvě 2008

Já už začínám mít z toho pondělního ultrazvuku strach.
S babičkou je to smutný, ta paměť, to je děs - naší známé mamča měla Alzheimera a poslední půlrok rok si nepamatovala vlastní dceru. Je to neskutečně psychicky náročné!

Zas když je mi nejhůř, tak si šáhnu na bříško a řeknu mimču, je teď je hlavní, že jsem tu pro něj a všechno ostatní musíme překonat.
Martin má tu kočku, chvíli jsme uvažovali, že bychom si jí vzali do toho nového bytu, ale už jsemsi to rozmyslela- chová se příšerně - je nešťastná, že je teď často sama doma, když jsem tam posledně spala, tak začala mňoukat v 5ráno - protože ona je zvyklá vstávat, tak všichni musí taky (tchán takhle vstává), přes den zoufale mňouká i když tam seš - sama na klín nevleze, ani omylem, jen se třeba štrejchne okolo a podrbej mě. No a když se neštrejchne ani a dělá scény, že si jí jako nevšímám??? Pak třeba nežere 2dny, pak se nažere a 6krát vybleje. No a vyvrcholilo to minulý týden, kdy hodila bobek na židli - ona, která celý život chodí na písek... Stává se z ní fakt psychouš - ještě, že se nemůže pokusit o manifestní sebevraždu, protože kdyby to šlo, tak to 100% udělá. Takže mít jí doma s malým mimčem nechci. holt bude doma ještě nešťastnější, protože tam bude ještě víc sama...

janeyzelvicka
21. kvě 2008

Já jdu na kontrolu zítra - tak uvidím... Stejně mám pocit, že je malá asi trochu menší nebo co, koník mi tu píše 31. týden, ale doktor je vždycky tak nějak o týden dva pozadu (podle toho co píše do průkazky)... Tak nevím no... a vy už víte, že to bude Verča? 😉
No jo, tak se zvířátkama... u nás je teďka tak prázdno po králičí kleci... tak nevím... občas bych chtěla další zvířátko, občas si říkám že radši ne, v malém bytě a ještě s mimčem - ale to je zas blbost... Tak uvidíme no...

tanuki
21. kvě 2008

Nene, Verča je zatím zcela nejistá, to já jen tak zlobím Martina. Ale když jsem mu říkala, že švagrová bude mít kluka, když hodně zvrací...tak říkal, že by jim ho trochu záviděl, kdyby u nás byla Verunka. No, ale když jsem mu řekla, že holky bývají po tatínkách, tak se rozzářil 😀 😀 😀
My začneme rybičkama. Já bych hrozně chtěla tyhle http://www.akvarko.cz/images/atlasryb/tetraodon...
jsou neksutečně roztomilé, hrozně rychle máchají ploutvičkama 🙂 ale bohužel jsou dost dravé a kolegyně od jiného druhu by nesnesly a Martin zas chce nějaké společenstvo..