Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

k.ate
15. čer 2010

Ahoj holky, tak jsem zas tady, u nás ted bylo veselo, napřed jsem měla já antibiotika, jela jsem s něma bráchovi na svatbu, den po návratu ze svatby dostal horečky malej (asi 6. nemoc :-/ ), když už to vypadalo, že je v pohodě, dostal do toho průjem (naštěstí ho měl jen den, teĎ je zas ucpanej rejžovou kaší a nejde mu kadit 😀 ) no a aby toho na manžu náhodou nebylo málo, dostala jsem já zase skoro 39 horečky 😀 (asi od prsa, protože mě šíleně bolelo), no teď už to vypadá, že jsme se stabilizovali...
Jen jsem si ještě zapsala groteskovej pád při pokusu o zavření okna při bouřce, která tady v sobotu byla, v kuchyni byla na zemi už louže, jak tam tím oknem napršelo, já jak jsem spěchala, abych to okno zavřela jsem do té louže (které jsem si před tím samozřejmě nevšimla 😀 ) dupla, podjely mi nohy a spadla jsem na záda, jak byla ale ta podlaha mokrá, dojela jsem po zádech až k tomu oknu u kterýho byla opřená složená barová židlička, do které jsem kopla a shodila ji na sebe 😀 😀 😀 Škoda že to manža netočil, docela by mě zajímalo, jestli to vypadalo tak lagračně, jako se mi to zdálo 😀 Každopádně mám obražený snad všechno, co se obrazit dá 😀 I když už je to celkem dobrý 😀
Tak to jen na úvod, proč jsem tu teĎ tak dlouho nebyla 😀

@hankazamecnikova porod bude v pohodě, neboj, já teda kňučela, že už nechci, že už nemůžu, což mě teda všichni přesvědčovali, že musím, že malýmu už se to nelíbí... Ale zvládli jsme to... A k těm zkouškám, já takovej pocit neměla, všechny zkoušky jsme měli písemný, kromě státnic a tam to na mě (myslim) nebylo ještě pořádně vidět, pokud se na to vyloženě někdo nezaměřil, takže jsem neměla takovej pocit.
Jediny, kdy mi malej pomohl k lepší známce byla Biologie člověka, tam jsem si domlouvala, abych šla jako první k ustní části zkoušky, abych byla co nejdřív doma... Ta profesorka měla zhruba stejně starou vnučku a říkala, že na to, že mám doma tak malý dítě jsem se toho naučila hodně a přidala mi asi dva body do Bčka 😀 (myslim teda) ona to označila jako "dva body za mateřství 😀 ", chudák manža nedostal bonus žádnej 😀

hankazamecnikova
15. čer 2010

@k.ate Tak to je teda drsná historie... nebo spíš maraton. Vítej zpět 🙂
Ach, ti otcové jsou někdy chudáčci docela diskriminovaní, že?

Jsem se dívala na netu a snad na všech školách mají individuální plány pro těhotné a maminky. U nás nic. V zimáku jsem si všechno domluvila s každým profesorem zvlášť, abych mohla přijít jen na zkoušky až mi bude líp (pořád jsem zvracela atd.). A to jsem dostala vždycky práce na doma navíc, takže jsem nakonec dělala i víc než děcka na hodinách. A pak jsem třeba zjistila, že někdo tam ani nechodil, ani se neomluvil proč, a normálně ho ke zkoušce pustili a žádnou práci navíc nedostal...

k.ate
15. čer 2010

@hankazamecnikova u nás taky nic jako individuální plán neznaj, přece jen na elektro moc těhotnejch asi nemaj 😀 všichni se tvářili, jakože jsem první 😀 Takže smůla... Jinak kdybyste se chtěli kouknout na obrázky ze ZOO, tak sem dám taky odkaz,tam jsme si stihli odskočit pondělí po té svatbě, než večer mrně dostalo ty horečky 😕

http://tulik.rajce.idnes.cz/ZOO/#album

blka
15. čer 2010

@hankazamecnikova Hani, u nás to je ještě horší, nescházíme se v podstatě vůbec, ani s našima ne. Naposledy jsem ji viděla, když přišla za mnou do porodnice. Taky mě to dost často hrozně mrzí, že ač mám sestru, tak ji vlastně nemám 😔 , ale co se dá dělat. Když se o ní někdy bavím s manželem, tak mě vždycky vytáhne z toho smutku.

Taky jsem četla, že je lepší se na porod těšit, že je to potom lepší. Já jsem si vůbec nepřipouštěla, že budu rodit, prostě mi to přišlo pořád daleko 😀

S tou školou si už nepamatuju, jak jsem se cítila a jak se na mě dívali ostatní. A bylo mi to fuk. Tak to neřeš 😉 . Kdo chce rýt, důvod si vždycky najde.

blka
15. čer 2010

@k.ate Tý jo, tak to sis teda užila ☹ . A manža s váma, co? Ale hlavně, že už je dobře 🙂
Fotky jsou krásný, to je ZOO v Brně?
Kubík už je velkej kluk. Jsem koukala, že už má 9 měsíců, toto letí 😔

hankazamecnikova
15. čer 2010

@blka Tak to je teda ještě blbější ☹ Snad se to časem zlepší, co? Mě z toho taky tahá manžel vždycky... Ty ségry teda 😕

Mně přijde, že jak jsem otěhotněla, tak si všichni řekli v rodině: "Tak a dostudovala!" Teda kromě našich, ti do mě ryli, abych to zkusila dodělat 🙂 A teď, když vidí, že studuju v pohodě dál si říkají: "To prolízá jen díky tomu, že má to břicho!" Tak prostě tak, mám asi stihomam 😀

k.ate
15. čer 2010

@blka hlavně manža, už toho měl chudák plný zuby... Ani se mu nedivím, protože dva (skoro 3) tejdny bylo pořád něco a bylo toho na něj moc, do toho by si měl hledat práci a nějak mu na to nezbýval čas ani nálada... Já se mu nedivim, vim, jak jsem byla utahaná já, když byl nemocnej a všechno viselo zase jen na mně... No ale přežili jsme ve zdraví, nepozabíjeli jsme se a to je hlavní 😀
A jo, je to ZOO v Brně, ale byli jsme trochu zklamaní, příště pojedem jinam :-/ Zdražili vstup (studenti za 70 před rokem to stálo myslim 35 a celej lístek je za 100) a přitom to tam je jedno velký staveniště :-/ Navíc jsme tam byli v pondělí, tak tam na stáncích v horní části neměli žádný jídlo krom párku v rohlíku (kterej jsme zas nechtěli my 😀 ) a když jsme došli dolů byl manža už tak naprdnutej, že jsme jeli nakonec na jídlo do menzy 😀 😀 😀
Jo jo, už má třičtvrtě roku, to je šílený, já ho mám pořád za to malý miminko a on už je to pořádnej raubíř 😀

blka
15. čer 2010

@hankazamecnikova Já myslím, že se to asi nikdy nezlepší. I když v to doufám - no, doufala jsem, že nás třeba děti spojí a tak. Ale nic se nekoná, takže už pomalu přestávám doufat 😔

Tak rodina bych řekla mě spíš obdivovala nebo teda obdivuje. Ono, když máš prcka ještě v bříšku, tak to se studuje skoro jako normálně. Ale až je prcek na světě, to je teprve to správné rodeo 😀

@k.ate Hlavně, že jste to zvládli 😉
Já brněnskou ZOO neznám, takže teď ani nemám chuť poznat 😀

hankazamecnikova
15. čer 2010

@k.ate Teda některé ty fotky jsou úplně umělecké! Měla bych začít trénovat s tím naším novým minifoťáčkem 😅

hankazamecnikova
15. čer 2010

@blka Já zase doufám, že nás se ségrou spojí to, až ji přejde ta její opožděná puberta, co teď prožívá 🙂 Jinak mi mamka s babičkou strašně radí, ať si tu školu celou dodělám ještě než malej začne lízt a pak chodit. Že pak už ho prý neuhlídám. Co si o tom myslíš? Já zase nechci se prošprtat ten jeho první rok, kdy bude malý prďolka...

blka
15. čer 2010

@hankazamecnikova Tobě chybí už poslední rok, ne? Já bych to dodělala ve standardní době studia. Stejně se budeš učit v době, kdy bude spinkat, takže o nic nepřijdeš a ničím ho šidit nebudeš 😉 . Akorát nebudeš mít žádný volný čas a někdy je to dost na palici 😒 .
Třeba já teď, jo? Učila jsem se, dala si chvilku pauzu, protože Mareček spinká dlouho, tak jsem si říkala, dám si pauzu a on se probudí, a on ještě spinká 😕 . To bych klidně stihla ještě jednu otázku. Jenomže když se na ni vrhnu teď, tak už se fakt vzbudí 😀

k.ate
15. čer 2010

holky, díky za pochvalu fotek 🙂 To vždycky potěší 😀

@hankazamecnikova babička s mamkou maj pravdu 😀 Já doufala, že ještě zkouškový v letním semestru zvládnem bez lezoucího dítěte, jenže malej je akční už poměrně dlouho, spinká přes den šíleně málo (tak hodinku max.) a je to fakt na palici, já se na to učení prostě soustředit nedokážu, když vim, že leze, kam nemá a dělá krávoviny, takže co nejvíc toho udělat dokud je mrně úplně malušenký, zkouškový v zimním semestru bylo v pohodě, ale teď v letním jsme to s manžou víceméně vzdali....

k.ate
15. čer 2010

@blka jinak já věřím, že až tu ZOO opraví, bude to tam parádní, ale teď prostě ne e... ☹ bohužel cenu zvedli už teĎ no... :-/

hankazamecnikova
15. čer 2010

@blka Ano, ano, příští rok = poslední rok. Tak jako teď ještě stejně nevím, co jak bude, že jo. S porodem a tak. Ale jestli půjde všechno dobře, tak to teda zkusím zmáknout! 😉 I když teda státnice a diplomku, to si asi nechám rozložit, protože to jsem rozkládala už na Bc., že...

@k.ate Tak vidím, že maminka a babička mají jako vždy pravdu, jo? 😀

byli jsme dneska na těch ozvách, poprvé 😎 Vašík tam dostal škytavku a z toho jejich reproduktorku lezly pěkný třískance, břicho mi tam úplně skákalo po té posteli 😀 Prej je všechno v pořádku, uf!

blka
15. čer 2010

@hankazamecnikova Super, že je všechno v pořádku 😉 . To jsi šla do porodky celkem pozdě, ne? Kolikátý jsi týden přesně? A tvůj dr. ti ozvy ještě nedělal? Mně myslím od 34. týdne.

hankazamecnikova
15. čer 2010

@blka Doktor normálně na gyndě malýmu poslouchal srdíčko už asi od toho 34 tt, to jo. Celkem poslouchal asi po tři návštěvy, než mě poslal do nemocnice. Teď jsem 37+3.

blka
15. čer 2010

@hankazamecnikova Tak to jo, já jsem myslela, že jsi byla na ozvech úplně poprvé 😉
Krásnej týden, druhej den jsem já porodila 😉

blka
15. čer 2010

@hankazamecnikova I tě kontrolovali? Kdo tam byl za doktora a jak jste s Vašíkem na tom? Už se chystá na svět?

janeyzelvicka
15. čer 2010

@k.ate my v zoo v brně byli před necelým týdnem a taky mě to celkem zklamalo... Mám dost ráda zoo v praze, a u nás v ově je taky pěkná, tak jsem asi podle velikosti měst myslela, že brno bude něco mezi tím, ale ne... to, že tam je staveniště půl bídy, aspoň se modernizuje, ale třeba ten exotický pavilon (jeden z těch dvou či co to bylo) a i další mi přišly hrozně zastaralé, ty kachlíky ☹ a bylo to teda menší, než jsem čekala. V ově teda je vstup pro studenty za 60, ale tam to celkem sedí.

k.ate
15. čer 2010

@janeyzelvicka mně by ta cena nevadila, klidně bychom si připlatili, ale muselo by bejt za co... :-/ chceme někdy zajet právě do prahy do ZOO a pak do Dvora králové, tam to máme od manžovejch rodičů celkem kousek, tak se těšíme, ta brněnská zoo byla super příznivou cenou (těch 60 nebo 70 korun za dospělýho a půlka pro studenty si myslim celkem odpovídaly tomu, co tam je), ale teď už mi to přijde přehnaný... ☹ ten exotickej pavilon (aspoň taková ta část, kde se prochází kolem dokola) je stejnej co si to pamatuju (takže nákejch 20 let 😀 určitě 😀 )

hankazamecnikova
16. čer 2010

@blka Byla tam paní doktorka Látalová (znáš?). A prohlížela mě, nejsem teda zatím vůbec otevřená (jeden prst nebo co), ani čípek si ještě nevšiml, že se bude zanedlouho rodit 🙂 A prý "falešná porodní činnost", tak mám černý na bílým poslíčky potvrzený, viděla jsem tam i tu křivku, to bylo fajn 😀

hankazamecnikova
16. čer 2010

Jo a holky, zítra mám ve škole poslední zápočet, na který plánuju jít. Klasickou čínštinu... pocity smíšené 😖

Držte palce, prosím. Kdybych to dala, byla bych na sebe snad už i pyšná a konečně bych si dala předporodní prázdniny 🤐

blka
17. čer 2010

@hankazamecnikova Jo, ta myslím rozhodla o vyvolávání. Nic se neděje? Ale ono začne, neboj 😉 . Však ještě máte čas.
Tak to ti dneska držím pěsti, ale ty to určitě zvládneš, věřím ti, jsi šikovná 🙂

hankazamecnikova
17. čer 2010

@blka Tak mně ještě o ničem nerozhodla, uf 🙂 To ona by poznala, kdyby mi tam placenta už nějak nechtěla spolupracovat nebo tak, že?

Tož dneska jsme tam s holkama čekali na pana zkoušejícího asi hodinu. A nedorazil 🙄 Přišel vedoucí katedry, že prej písemky nám teda rozdá on... Tak jsem se tam posnažila jak jsem mohla nejvíc, odevzdala to a on: "Děkuji, já mu to pošlu a on se k tomu vyjádří." Hm, já na to: "A kdyby se vyjádřil kladně, ale já už jaksi nebyla schopna si dojít?" (s indexem jako) A on se rozesmál, že mně by to samozřejmě zapsal do STAGu i bez indexu. Ach jo, ale výsledek prostě nevím a nevím, kdy vědět budu... jak mu to asi do toho Brna pošle (vyučoval to externista). Poštou asi... pché 😀

blka
17. čer 2010

@hankazamecnikova Mně poslali na ultrazvuk a tam to bylo vidět, ale u nás to bylo vše se vším. Já myslím, že u vás to bude vše v pohodě a hezky si počkáte, až se Vašík sám rozhodne vykouknout 😉

Tak snad to dopadne dobře 😉 . Ale je to teda blbý, když ani nevíš, kdy budou výsledky.

hankazamecnikova
18. čer 2010

@blka
Tak hlavně, že jsem tam vůbec došla si to napsat, teď už to jde mimo mě. Opraví to pan Vávra, do stagu do dá pan Uher... teda jestli tam bude vůbec co dát 😀 Ale snad jsem to nenapsala zase tak hrozně...
Dneska první den odpočívám a předstírám, jako bych fakt byla na mateřské. Je to děs - já, která jsem už od prváku zarytě tvrdila, že na magisterské nejdu, jsem tam teď strašila až do 38 tt? Fakt děs se mnou.

blka
18. čer 2010

@hankazamecnikova Hani, tak si tu mateřskou konečně začni užívat 😉

hankazamecnikova
18. čer 2010

@blka Snažím se 🙂 Dnešek jsem spíš prospala... celej den v noční košili, sotva že jsem si udělala oběd. Jenže nevím moc, co dělat jinak... Čtu, spím, jím, čtu, sedím u počítače, spím...

blka
18. čer 2010

@hankazamecnikova No, a to je asi tak všechno, co můžeš dělat 😀 . Pak ještě jít na procházku, jestlimáš s kým, popř. uklízet 🤐 , jestli máš chuť 😅

hankazamecnikova
18. čer 2010

@blka Na procházky chodíváme večer s Jardou a Bárou... ale dneska nějak nemám ani chuť. Jo no, občas něco poponesu po bytě, jakože uklízím 😀 Zítra je vlastně víkend, tak snad s Jardou něco vymyslíme a budeme relaxovat společně, já to asi sama nějak neumím 😒