Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

hankazamecnikova
28. čer 2010

Holky, mám zase po dlouhé době příspěvek na téma STUDIUM. Právě jsem si vypsala dvě strany slovíček na téma Těhotenství a porod. Je zajímavý, že plodová voda se v čínštině řekne znaky "koza+voda"...

butt
28. čer 2010

@hankazamecnikova koza voda 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hankazamecnikova
28. čer 2010

@butt jojo a až bude "rozbít koza voda" tak se pojede rodit 😉

blka
28. čer 2010

@butt Ne ne, malej už mi nesedí. Mám lady cup a tam je pro větší velikost věk 25 nebo porod, což jsem splnila oboje zaráz 😀

blka
28. čer 2010

@hankazamecnikova Dobrý pojení 😀

blka
28. čer 2010

Jéžiš, teď to po sobě čtu 😝 . Samozřejmě Spojení 😅

sussanah
28. čer 2010

tyjo, tady to jede 😝 jj ja mela
@butt s tema latkovyma plinama: u nas jsem k latkovkam dospela stejne jako ty, nesnasim vlozky, tak prece nebudu nutit svoje mimco v tom byt. Ale jak psala blka, ony ty poporodni nejsou tak silene, tim ze tam neni ta folie a ani gely, jen "vata", tak se to vcelku da. Ale stejne jak byla ve vane tak minimalne co 2h, jinak jsem se proste necitila dobre. Takze maly ma temer vyhradne latku, vyjimecne jednorazovky, spis kdyz mame nejaky zlom a ja musim doplnit latkovou vybavu a potrebne. No a ted s temi vedry ma pres den jen slipy a v tom kousem bmb flause, at pripadna nehoda netece vsude kolem 🙂 Jinak opruzeniny nezname, jenom asi prvni 3 tydny, jak se maly narodil, tak byl citlivka, ale ted uz vubec nic, zadek jak z alabastru. A prace navic? No nevim, ja je i zehlim a ze bych teda samou praci padala na hubu, to teda fakt ne 😀 A znate to, zehlim zasadne jen kdyz je maly vzhuru a on potom chudak sedi sam v koute a place, jak se mu nevenuju a jen zehlim a zehlim a zehlim 😀 😀 😀

@hankazamecnikova bohuzel, kojeni neni jistota s MS. Ja porad kojim tak 4-5denne a uz jsem to dostala pred 2 mesici 😖 A teda byl to zahul 😕

hankazamecnikova
29. čer 2010

Tak sme dneska byli na ultrazvuku a na ozvách zase. Na utz měl malej váhový odhad 3,5 kila! 😀 A na ozvách už se objevila prudká křivka, paní doktorka ju zakroužkovala, tak to byla asi teda ta slavná kontrakce zase... ale fakt přes celej papír a já teda ani nic necítila 🙂 Ale než jsem se do té porodnice dobelhala... nějak mě zase bolí ta záda totiž a taky to vedro, uf 🙄 Jo a jak už mám tu zátku pryč a dneska mi všechny ženské říkaly, jak už mi to břicho spadlo dolů, tak pořád doufám a doufám v brzký porod. Termín mám zítra, že. No a taky mě všechny ty ženské obdarovávaly jedna po druhé zaručenou radou, jak porodit v termínu... jojo, pořád ta samá rada 😀 A já už se jim ani nenamáhala vysvětlovat, že manžel chce napřed dneska nainstalovat nový internet, takže zatím nic takovýho podnikat nechce 😝 😅

blka
29. čer 2010

@hankazamecnikova Krásnej odhad 😉 . No, s těma křivkama to je takový všelijaký. Já jsem pak při kontrakcích měla jen křivky kolem 30-40 a asi bolely 😅 , ale ty, co byly ze začátku skoro 80 mě moc nebolely 😅

sussanah
29. čer 2010

@hankazamecnikova holka neboj, jiste porodis v nasledujicich dnech ci tydnech 😀 (to me rikal mazna od cca 8mesice podle priznaku) 😉
U me jinak zabral skoro presne na den napoj sezazvoru, hrebicku a skorice 😉 Ale pred terminem bych ho urco nezkousela

butt
29. čer 2010

@blka ja právě vím, že většinou se rozlišuje velikost před/po porodu, ale tak jsem si řikala, že každá jsme jiná a když ti nesedí ten větší, tak jestli by ten menší třeba nebyl lepší...

@sussanah taky planuju byt porad ve sprse, abych ty vlozky prezila 😀 😀 no taky jsem si rikala, ze ty vatovy ebudou tak hrozny, jako klasicky..ale stejne fuuuuuj ☹ hele a tak me napada, pozna clovek, jak ta vlozka patri, nebo to je uplne fuk 😀 😀 😀 a jak se prosim dela ten napoj?

@hankazamecnikova tak super, ze je vsechno v poradku!ja jsem minule na monitoru mela poslicky, tak jsem se schvalne koukala, jakou maji hodnotu a byly tak 30- 35 a teda bolely..tak doufam, ze porod preziju 😀 a k te rade, jak uspisit porod, ja nevim holky vam fakt jde/slo soulozit s velkym brichem, neustalym tvrdunitm/poslickama, celym bolavym spodkem a bolavyma zadama? 😀 😀

sussanah
29. čer 2010

@butt no ten napoj ma byt zazvornastrouhany, 10 hrebicku a skorice, zalit pul litrem vody (ja zalivala litrem) a popijet behem dne. Me to docela chutnalo, takze jsem vyzahla litr a v noci jsme jeli 😵 Ale davala jsem si ho az v termin porodu, takze je otazka, jestli to bylo tim nebo proste uz byl cas 😉
jinak ja nevim jak ostatnim, ale nam to slo s manzelem teda dooost spatne, vzhledem k tomu, ze jsem byla jak tank, 20kg nahore 😒 😀

butt
29. čer 2010

@sussanah diky, myslim, ze manzel dostane za ukol ty veci nakoupit a udelam pokus 😅 a skorice cela predpokladam?a jsem rada, ze nejsem jedina, komu sex ted pripada skoro nemoznej 😀 trosku me depta jak vsude ctu, jak zensky pred porodem porad sexovaly 😀 😀

hankazamecnikova
29. čer 2010

@butt To nevím, kde jsi to četla, já se přidávám ke skupině "je to téměř nemožné"... téměř = možná to vyzkoušíme, ale zatím nepřenáším, tak se nebudu do ničeho nutit. Ještě v tom vedru, celá zpocená, ne? 😀

Holky, zítra mám první termín, takže kdybych se tu někdy v následujících dnech nějak přestala vyskytovat, tak víte proč 😉

butt
29. čer 2010

@hankazamecnikova tak jsem rada, ze nejsem jedina "divna" 😀 😀 jinak ja na tebe myslim ted porad, kdyz se tu chvilku neobjevis a premyslim, jestli uz rodis 😀 a na kdy jsi jinak objednana na pristi kontrolu?

hankazamecnikova
29. čer 2010

@butt Normálně mě objednali na neděli dopoledne. Dobrý, co? Jestli do neděle neporodím, tak tam pak budu muset chodit asi každej den nebo co 😲 Jako myslím, že ke konci těhotenství už to dělají leda maniaci nebo takové ty ženské, co nemají žádné břicho a za celý těhu přibraly 3 kila... jinak mi to přijde fakt ujetý, jsem jak traktor, sotva se dokážu do té postele položit!!! 😀

butt
29. čer 2010

@hankazamecnikova dobrý kontrola v neděli dopoledne 😀 jsem ale zrovna přemýšlela, jak to dělají, když teď je víkend a pak další dva dny volna..tak už vím 😀 a kterej ten termín máš podle ultrazvuku?ten zítřejší?

hankazamecnikova
29. čer 2010

@butt Jojo, podle ultrazvuku zítra a podle ms 2.7. 😀 Spousta lidí to tipuje na čtvrtek 🙂

butt
29. čer 2010

@hankazamecnikova to by bylo akorat mezi ten ctvrtek 🙂 no drzim pesti, at to mas brzo za sebou a hlavne, at je vse v poradku 😉 me uz to moje cekani na porod dost unavuje 😀

hankazamecnikova
29. čer 2010

@butt Mě to tak unavilo, že už na porod snad ani nemám sílu 😀 Ale to mi nikdo nezbaští jako omluvenku 😝 😀 😀 😀

sussanah
29. čer 2010

@hankazamecnikova jako omluvenka to asi neklapne, obavam se ze bez tebe se ten porod neobejde 😀 😀 😀

blka
29. čer 2010

@butt Ne ne, já jsem právě ten menší zkoušela, než jsem koupila větší a okamžitě protíkal. Nic nezachytil, až na pár kapek. Ale jak jsem psala, už jsem přišla na to, jak s ním přes den pracovat a v noci nevím, jestli to bude fungovat. Asi ale budu muset trošku posílit pánevní dno a pak už by neměl zlobit ani v noci 🙂

Tvrdunutí ani poslíčky jsem neměla, ale sex jsme neměli delší dobu, protože se manžel bál, aby prckovi nějak neublížil.

@hankazamecnikova Taky na tebe budu myslet, ať to na tebe přijde brzy a Vašík je už s váma 😉 . A jak píše Butt, jak tady chvilku nejsi, tak už přemýšlím, jestli jsi nejela rodit 😀
A omluvenky se u porodu neberou 😀

hankazamecnikova
30. čer 2010

Holky, ahoj ahoj! Tak jsem přežila noc a neporodila 😀 Ale nevím, jestli mě to zase tak těší... sice jsem se toho bála, jet v noci do porodky, ale takhle to vypadá, že mě čeká další nudný den doma s obřím břichem 😖

sussanah
30. čer 2010

@hankazamecnikova uzivej si nudneho dne, v nejblizsi dobe jich uz moc mit nebudes 😉 Ja si po porodu rikala, ze co jsem vlastne delala cele dny ty 4 posledni mesice na nemocenske. A pak jsem si vzpomnela, valela jsem se a nedelala vuuubec nic 😀 😀

hankazamecnikova
30. čer 2010

@sussanah Jenže já to moc neumím. Nerada se nudím, nerada si takhle pracně vymýšlím zábavu... pracně, protože s tím břichem dá práci i si číst knížku 😖 Šla bych ven třeba nakoupit, ale je tam vedro, že umírám i tady doma a navíc včera jsem už pěkně pajdala a lidi po mě koukají, jestli vůbec dojdu ☹

hankazamecnikova
30. čer 2010

@sussanah ještěže jsem až do posledních týdnů chodila do školy, fakt... být celý těhotenství doma, to by mi asi hráblo 😵

butt
30. čer 2010

@blka vidis, to mi nedoslo, ze by to mohlo byt i povolenym panevnim dnem..no kazdopadne jsi me aspon trosku pripravila, ze pouzivani kalisku nepuje mozna tak lehce po porodu 🙂

@hankazamecnikova me zas prijde, ze je nejlepsi jet v noci 😀 za prve jsem s manzelem (rada bych ho mela u sebe, az to zacne 🙂 ), za druhe neni provoz a mam kamosku PA a ta rika, ze v noci jsou porody nejlepsi, pze je v nemocnici nejvetsi klid 😀 a jinak jsem rada, ze nejsem jedinej magor, kt je rad, ze do posledni chvile mel nejakou zabavu v podobe skoly 😅 a jak rikas, co jako ted mam delat...ven sama nejdu zaprve je vedro, za druhe kvuli svm tachykardiim mam strach..doma obcas neco uklidim, jenze na to taky nemam nejak energii..takkze uz zbyva jen ta postel a knizka, ale to taky celej den nevydrzim 😀 no jeste ze existuje konik a muzu se tu vyplkavat 😀

hankazamecnikova
30. čer 2010

@butt Přesně tak, ještě že je tu modrý koník. Nejlepší je, že často zjistím, že nejsem sama "divná", to mi vždycky udělá radost 😀 S tím porodem v noci máš asi pravdu... i manžel to říkal než jsme šli spát a já se mu tam klepala, že "co když už to bude a budeme muset jet v noci??". Taky říkal, že v noci je to nejlepší. A taky není takový vedro jak ve dne. Ach jo, tak snad dnes v noci? Já vím, že s malým to bude záhul a strašný šok a všechno už bude navždycky jiný... ale rozhodně to bude lepší než tahle "prázdninová nuda" v šílených vedrech a váhou jak traktor na břichu 🙂

hankazamecnikova
30. čer 2010

A pořád si teď představuju, jak bude malinkej vypadat, v těch bodíčkách a plenkách a jakou bude mít tu jeho hlavičku nakonec? Zdál se mi dnes i sen, že byl oblečený v růžovým oblečku a já mu pořád říkala Anežko, i když to je chlapeček. Včera na UTZ to potvrdila další paní doktorka, takže asi není pochyb? Vašíček 🙂

blka
30. čer 2010

Tož to já jsem v noci rodit nechtěla ani za nic. Mě přišla šílená představa, že su celej den vzhůru, pak mám celou noc bolesti - su taky vzhůru a druhej den mám vydat nějakou energii na tlačení. To mě fakt dost děsilo.