Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

tanuki
2. čer 2008

ty jo, 33tt, to je něco! Tak co zkouška? Já dnes byla celý den ve studovně a pěkně mě bolí záda ☹ a už i hlava...a to mě ještě čeká divoká studijní noc a odpoledne.
Bolívii mi právě doporučila známá - je to tam relativně bezpečné, levné a lidé vstřícní..
Dneska jsem přemýšlela o tom, zda se Dr. na UZ nespletla..a jestli to přeci jen nebude chlapeček 😉
V sobotu jsme měli v Praze sraz s holkama z jedné diskuze tady a tahle fotka je teda hustá - Verunka+300g zeleninový salát, vypadám velmi těhotně 😀
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

janeyzelvicka
3. čer 2008

Zkouška byla velmi zajímavá 🙂 sice jsem v pohodě dojela do brna, vůbec jsem neměla tendence omdlívat, což mě potěšilo... zato otázky... no a vzhledem k tomu, že úžasný pan docent prý nedává ani třeba půlbody za částečně zodpovězenou otázku, myslím, že si to dám ještě jednou (příp. víckrát).
Ta fotka je super 🙂 Taky bych už zas měla říct manžovi, ať vezme do ruky foťák, ňák nás zanedbává 🙂

tanuki
3. čer 2008

Tak já jdu za chvíli na zk, hlavu mám jak meloun, ještě jsme se pohádali s Martinem..fakt super ☹
A to nevíš výsledky hned? To je hrůza, to nám to naštěstí říkají hned! Tak snad dopadneš jako s tou prací a sama budeš překvapená 😉

janeyzelvicka
3. čer 2008

Tak držím palce 😉
Výsledky zatím nevím, byla to písemná zkouška a otevřené otázky, kde se člověk mohl rozepsat, takže jim to chvíli trvá, než to opraví... to čekání je nejhorší 😒

tanuki
3. čer 2008

tak já už mám čtvrťák 😀 😀 😀 teda, ještě těď jeden zápočet za prezenci... Tak už se mohu začít soustředit na svatbu - už je taky na čase🙂 Zítra jdu za kamarádkou, co nám půjčuje kočárek a už se ptala, zda si ho nevezmu. No já nevím - místo by se třeba našlo, ale jestli to není moc brzo - pověrčivost... Taky prý autosedačku 😉 a zítra tam jdu půjčit nějaká trička. Dnes jsem konečně (na 4. pokus) narazila v sekáči na něco použitelného - koupila jsem si kraťasy, které pohodlně zapnu 🙂 Sice nevím, na jak dlouho 😀 každopádně mi co nejmenší hadříky na sobě připadá jako nejlepší boj proti tomu, aby se mi z vedra dělalo špatně....

janeyzelvicka
3. čer 2008

teda, ty se máš, tak to gratuluju 🙂 já přešla na učení na další zkoušku, zase chuťovka, tentokrát kultura, takže se učím, v jakém slohu je postavena katedrála v Chartres a kdo namaloval Absint 😖
My máme ten kočárek i s autosedačkou zatím u tchánovců, není to z pověrčivosti, ale dokud tu nemusí být, tak se bez něho obejdem. Máme tu fakt málo místa a taková krabice zabere prostoru... Takže pak jen dovezem podvozek, korbičku a autosedačku a bude...
Já nosím furt netěhu kraťasy, končí mi někde pod bříškem, což domaskuju dlouhým tričkem a neřeším to... hlavně aby nebyl hyc...

tanuki
3. čer 2008

Mně zas chyběly dobré kraťasy už před těhu, tak... 🙂 Ale nejvíc mi vyhovují sukně, le nevěřila bych, že bude takový problém sehnat obyčejné krátké sukně z pružné bavlny, aby netlačily... Asi to bude také tím, že nemám absolutně chuť courat po ochodech. A do těch specializovaných těhu se mi nechce - když jsou tak drahé. Jen na převlečení po svatbě bych si ráda koupila sexy slušivé šatičky a hlavně POHODLNÉ. Kurňa, já zas nezavolala do půjčovny, se objednat na zkoušku, ojojo, ti ze mě nebudou mít radost 😉
A kdo namaloval Absint????

janeyzelvicka
3. čer 2008

Degas... a pak je ještě Piják absintu tuším od Maneta... 😀
Já v pořádném obchodě nebyla ani nepamatuju... kde se pak daj sehnat nějaké ty kojící podprdy a tak? Jsem úplně mimo... musím do nějaké spešl prodejny s těhu hadrama? Fakt vůbec netuším, jak si ji mám vybrat, mě se totiž prsa vůbec nezvětšila a jestli jo, tak možná o pár milimetrů... tak nevím, jestli ji mám kupovat nějak v mé velikosti (teda trošku větší), anebo nějaké málem padáky, kdyby se třeba hodně zvětšily až po porodu...
Beztak zas koupím špatně, jak se znám... Už tak mi mamka vynadala, že jsem koupila moc výbavičky, asi ji musím dát za pravdu, a kór, když se Kristýnka narodí v červenci, beztak bude vedro na umření a já ji budu mít jen v plínce, aby se neroztopila, tak to pak nevyužiju vůbec nic... Tak pak třeba další mimi vyrobit někdy v březnu, aby se narodilo v zimě a všecko to využilo 😀

tanuki
3. čer 2008

A kde jsi nakupovala? Já se budu snažit vydržet, až podle toho, co podědíme, ale dneska v tom sekáči, kde jsem koupila měli nádherné šatičky - světle oranž tenoučký manžestr 😵
Ta podprda, to nevím kde - ty specializované obchody bývají spíš fakt na hadříky... No, ony ty podprdy stejně jsou takové látkové tahací, tam se kdyžtak něco navíc vleze 😉

A co ten piják, má u toho baletní špičky 😀

chell
3. čer 2008

cau holky¨,
zitra jdu delat prijimacky na navazujiciho magistra tak mi drzte pesti 🙂 at preziju tu dvouhodinovou cestu a at to dobre dopadne, ja bych tak moc chtela 🙂
az budu vedet vysledky tak pisnu kdyby vas to zajimalo 🙂

tanuki
3. čer 2008

Chell, tak snad ti prcek kdyžtak něco poradí 😉 mně se letos s 2. mozkem dařilo lépe než předtím 😀

janeyzelvicka
4. čer 2008

Tanuki: zatím mám všecky hadříky z tesca... hih baletní špičky nemá, ale připadá mi že zatím vypadá docela normálně 😀
chell: tak držíme obě i s malou palce 😉

tanuki
4. čer 2008

Teda Jani, to zkouškové má na tebe velký vliv, koukám, že vstáváte brzo 😉 😀
Já mám teď volné 3dny, tak mě čekají 3jízdy..a jinak zařizování okolo svatby, obíhání s oznámeníma, uklízení doma.. ale zatím jsem líná a nedělám nic 😉

janeyzelvicka
4. čer 2008

No jo, to je fakt 😀 to bude asi tím sluníčkem a horkem, nechce se mi vyvalovat v pelechu 😀
Ještě si dám dvacet a pak se snad odhrabu k nějakým studijním matrošům 🙂

tanuki
4. čer 2008

tak já jsem mrtvá a ještě se mi zbláznilo dítě v břiše 🙂 dělá takové ty boule, vrtí se tam jak blázen - ale už tuším proč - dala jsem si včera půlku bomboniéry a dnes jí dojíždím a asi sjem to s tou energií přehnala. Teda na mě to očividně nějak nezapůsobilo 😀 ale na ní jo 😉

janeyzelvicka
4. čer 2008

U mě na ni nepůsobí to, co jím, je totiž hyperaktivní naprosto po všem 😀

tanuki
4. čer 2008

Nestraš 😀 To si nedovedu představit, že bych měla mít ještě 4měsíce v kuse takové rodeo v břiše! 😀
Když jsem dnes přišla dom, tak tu byla jedna plenka 🙂 Martin ji dostal od spolužačky, vzorek..opravdu pěkná - Huggies Premium, taková lepší 🙂

janeyzelvicka
4. čer 2008

No mě přijde že je teda fakt hyperaktivní, jestli taková bude i po porodu, tak se máme na co těšit 😀 Sbohem školo 😀
No vida, nějaký vzorek by se taky šiknul 🙂 Momentálně ale na přemýšlení o výbavě fakt nemám...
Kurnik už by tam moh dát výsledek té zkoušky, věčně běhám k počítači a klikám jak cvok 😠

tanuki
4. čer 2008

Obávám se, že tobě už vzorky stačit nebudou, za chvíli tam máš kopu hovínek 😀 Já jse zvědavá, jak budu zvládat ten smrádek - předposleně, když jsem byla u sousedů, tak jsem cítila přes oblečky, že se malá po... 😉 její mamča říkala, že je to možné, že ona už je tak otupená, že to necítí 😉 Mimochodem, ten jejich syn už trochu začal mluvit. říká něco jako "pojď sem" náročná to fráze 😉 Ale hrozně žbleptá a diskutuje, když mu mamka něco zakazuje 😀
Jedno vím jistě, nechci mít děti brzo po sobě 😀

janeyzelvicka
5. čer 2008

No to já bych tady nejradši ještě tu školu doklepala do konce, takže další za hodně dlouho... I když s mým štěstím - abych příští prázdniny nerodila zas 😀
Ty maminy jsou asi fakt otupené, seděli jsme tak s kámošema a kámoška měla dvouročního chlapečka a mě asi čtvrt hodiny připadalo, že něco děsně smrdí... Ale nic jsem neříkala, nedošlo mi to, mohlo to být cokoli (někdo si přines "dárek" na botě, nebo z venku - bylo to na vesnici), a té mamči to fakt cvaklo až po nějaké době 🙂
Stejně je zajímavé, jak jsou děti rozdílné... ten chlapeček má dva roky a něco a skoro nemluví, a kdyžtak, tak jen asi 3 slova, a moje malá neteř, co má rok a půl, toho řekne několikrát tak víc...
(Hihi já prý uměla ve dvou letech nějakou básničku, to je další věc, jak rodiče zapomenou na to, že měli třeba taky nějaké trable s výchovou nebo že jsme nebyli až tak super, a jak přijdou vnuci, tak spousta lidí slyší: jaktože ještě nesedí/nemluví/nejí pořádně/nechodí na nočník, špatně to vychováváte, vy jste v jejich věku chodili/mluvili/jedli čistě/chodili na nočník 😀

tanuki
5. čer 2008

No ono je to asi tím pohlavím, oni ti kluci jsou na to mluvení ve většině fakt opoždění 🙂
To mi povídej, už jsi úřemýšlela, jak to vyřešíte po porodu? Mně se prášky brát moc nechtějí, ale kondomy nejsou nic moc a s mým cyklem nějaké plodné-neplodné dny, to by bylo taky na další Verunku 😀 a to už bych opravdu nezvládla, takže teď minimálně 3roky nesmím otěhotnět 😉

Ta naše sousedka je zas už úplně alergická na ty voňavé vlhčené ubrousky, střídá je, ale už to nepomáhá, prostě jak 3roky v kuse utírá posrané zadečky přeparfémovanýma ubrouskama, už se jí z nich dělá špatně.
Dnes jsem pozvala na oběd babičku s dědou, tak jsme se dostali k plenkám trochu jsem se bála jejich reakce - oni jsou takoví moderní..a vysvětli jim, že látkové pleny jsou teď moderní 😀 Ale bylo to v pohodě, babička byla nadšená a domluvili jsme se, že zkusí uplést nějaké ty vlněné, i když mě to nebere - všechny látkařky o tom básní..tak uvidíme. No a pak jsme řešili, že bude plíst svetřík, že má sice světle modrou vlnu (na což jsem jí řekla, že klidně, že Martin je z růžové nešťastný 🙂 ) a přišel dotaz, zda propínací na knoflíčky nebo přetahovací se stojáčkem - že babi vždy pletla propínací, ale snacha posledně chtěla raději ty druhé - že to hřeje i na krku. Hih - a co já? Já nemám páru 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janeyzelvicka
5. čer 2008

Ještě jsem moc nepřemýšlela, fakt zatím nevím... Jsme na tom zhruba stejně - Do prášků se mi taky moc nechce, plodné dny - u mě blbost, no a kondomy - manža je teda moc nemusí, částečně díky tomu vznikla Kristýnka, taky jsem řekla že není třeba a ono bylo třeba (myslela jsem si že to prostě nevyjde a chtěla potěšit manžu, že nebude muset brát "igeliťák"...). Kdybych jedla antikoncepci, tak by Kristýnka asi nebyla, protože to bych byla ... zodpovědnější?... a nepřemýšlela každý den nad tím jestli brát nebo nebrat, tam bych prostě automaticky brala... No uvidíme...
Já jen doufám, že nějaké svetříčky nedostaneme z cyklu "to nosil Jarek když byla malý ale je to ještě úplně dobré" 😀 Jinak u nás nikdo neštrikuje...
Hihi jsem zvědavá, jestli se u nás objeví takové ty třecí body, jak píšou jiné maminy ("To ji musíte dávat to a to..." "A to musíte dělat tak a tak...") Tak nevím, naši jsou v tomhle rozumní a dá se s nima domluvit, u tchánovců zas nevím, jesti by si troufli něco namítnout... I když, přiznám se, občas něco by mi nevadilo, že bych si prostě musela protlačit svůj názor... 😅 Já totiž vždycky byla spíš drzoun (doma na naše) a přidrzlá i ve škole, a teď mi to všecko odpadlo... Na manžu drzá nejsem, s tím se člověk vždycky domluví, a ve škole taky ne... A chybí mi to... 😀 😀 😀 Takže nějaká diskuze na téma: ale za našich časů... by mi vůbec nevadila 😀

tanuki
5. čer 2008

tak jdi alespoň odnést sklo do tříděného odpadu - ten zvuk tříštícího se skla má taky něco do sebe 😀
Jojo, s těma práškama je to úplně o něčem jiném - bys zobala rok, dva, tři, pět, 10 a ani by tě nenapadlo pořizovvat mimčo. Proč taky v dnešní době - člověk si přece musí užívat 😝 Některé mé kamarádky to berou od 15/16ácti, to je vážně šílené..to to jakou budou brát 15let v kuse???
Já jsem teda zobala 2roky - od 18nácti, ale měla jsem s tím zdravotní problémy - tlak, tak jsem se na ně vyprdla (samozřejmě jsem to zjistila až po dvou letech užívání, protože tyhle komplikace nikdo nehlídá..), a pak jsem začaal chodit s Martinem..a tam byl tlak i ze strany tatínka biochemika, že jestli mě má rád a chce, abych mu vydržela, tak ať neberu prášky. Tak jsme to tři roky tak nějak doklepali a teď je na cestě Verunka 😀
Ale taky se tchán biochemik vyjádřil, že po porodu to už na ženské tělo nepůsobí tak špatně.. tak možná podlehnu strachu apohodlnosti a zkusím něco zobat.

Třeba bude Kristýnka po Tobě a brzo budeš mít s kým diskutovat 🙂 Dnes jsem byla u té kamarádky, so mi půjčuje kočárek, oblečky a nově jsem se dozvěděla i o autosedačce 😎 a ta je pro mě takovým vzorem výchovy. Malá nekouká na televizi, už jí dokonce zkoušela pouštět pohádky, ale jí to prostě nebavilo.. Je samostatná a i přesto je to typický mazel.. Nicméně jsem si dnes na pískovišti říkala, že jsem ráda za holčičku- ti kluci jsou takoví hrubší, větší kamikadze... 🙂

janeyzelvicka
6. čer 2008

No, jestli bude po mně, tak budu mít diskutovat s kým až moc 😀 I když zas nevím, mě vyhovovalo, že někdo něco řekl a já jsem odporovala, ale s ní se to asi obrátí - já něco řeknu a ona bude odporovat - to nevím, jestli je to pravé 😀 Mohla by být trochu jak manža - kam ho posadili, tam ho našli, co mu koupili, to si oblík... Hihihi, asi před půl rokem, když byla zima, si manža na návštěvě u tchánovců vzpomněl, že by tam mohl mít ještě nějaký nepřestěhovaný svetr. Tak ho našel, sbalili jsme. A tchýně "To není všecko, ještě tu něco máš, jednu vestu, co jsem ti před rokem koupila..." A Jarek: "Nenenenene!!!" (Asi už tušil, co to se mnou udělá). Nicméně tchýni nepřesvědčil, vytáhla... a já šla málem do kolen!!! Taková ta vesta z nějaké umělotiny, jakoby se vzory (znáš to, takové ty mírně plastické různé krucánky), zvláštního střihu (člověk si to obleče a vypadá jak přeplněný párek) a ještě k tomu skvěle pos...é barvy... No měla jsem co dělat, málem jsem lezla pod stůl a řvala smíchy - přesně takovou vestu nosil můj skoro devadesátiletý dědeček pouze na zahradu. A tchyně ještě bezelstně" "No to můžeš pak nosit do práce!" (Radši jsem odešla na záchod)... Tak jsem mu ji zakázala nosit, ono to by si na sebe fakt asi nevzal, ale u chlapů člověk nikdy neví - no a máme ji tu u hader no 😀
To je fakt, holčička je na "zacvičení" asi lepší.. tak uvidíme, co z ní bude 🙂

tanuki
6. čer 2008

To měl můj bývalý - mamču s nepřekonatelným vkusem 😀 copánkaté barevné svetry, a jednou jsem si ve skříni všimla černé košile s krátkým rukávem a červenými jakoby ťapkami. Hroznááááá, nikdy jí neměl na sobě 😉
U tchánovců je s hadýrkama jiný problém - Martin má ohromná ramena, ale měří (ty jo, já nevím kolik 😀 ) asi okolo 175cm. Jenže si kvůli ramenům kupoval vel. XL. Nicméně výškou by stačilo Mko... tak teď kompromisně kupujeme většinou L. Jenže...maminka je ještě u XL. Já to nesnáším - má to dýlku pod zadek, což u kluka... 😝
Ale nakupování s ním je na zabití 😀 (a to ještě jsme finančně nároční, protože máme takové limity, za kolik bychom byli ochotní koupit tričko, mikču...a zrovna ty mikiny se v reálném světě našim představám vymykají!) Koupili jsme krásnou mikinu, miláček si jí vzal na koncert.. a nějaký ožrala si to asi spletl a odnesl si jí. Marně se mu snažím vysvětlit, že když bude své nejkrásnější oblečení nosit na doma, na chatě, do hospody..že se bude tak často prát, že už "hezké" nebude... 😀 marná snaha... A krom mikiny, jsem mu v tom obchodě vybrala i krásné kalhoty. Když jsem je na něm viděla, tak mi ale přišly těsné, tak sjem mu nabídla, že skočím pro větší..a on, že pohoda..a chtěl už utéci pryč. Kalhoty se asi za 2měsíce natrhly, teď už je nenosí vůbec, protože jsou SKUTEČNĚ těsné. Hlavně, že mohl utéci z obchodu 😀 😀 😀
A tobě dávají tchánovci dárky? Já si nemohu stěžovat. Kosmetiku, nebo něco na sebe, jen jednou se mi to nelíbilo, ale naštěstí mi to bylo velké..tak se to muselo vyměnit 😀

janeyzelvicka
6. čer 2008

Mě se naštěstí daří Jarka trochu předělávat co se týče oblečení - u nich se totiž nakupovalo stylem v Polsku nebo u Vietnamců (tak jasně, že pokud chceš něco, na čem ti až tak nesejde, tak proč ne, i když já už v takových obchodech nenakupovala ani nepamatuju, ale pokud chci třeba kvalitní boty nebo tričko na hory, tak si radši zajdu do kvalitního sportu atd.) a ještě mu vždycky cpali barvy zelená - šedozelená - šedá, no a taky vždycky o něco větší (a la pytel). V jiné barvě ho snad ani nepamatuju. A přitom on má tmavé vlasy a modré oči, takže mu třeba úžasně sluší modrá barva, nebo v létě, když se opálí, tak bílá... Takže první, co jsme po svatbě nakupovali, bylo pár hadrů v "nemyších" barvách. On měl vždycky takové spíš menší sebevědomí než větší a to ty příšerné šedé ještě beztak podporujou 😖 . Největší sranda byla, jak jsem si dopřála myslím nějakou spešl bundu na hory, fakt kvalitní, naprostá spokojenost (mám už ji dva roky) a nedávno jsem si ji oblíkala a tchán tak bezelstně: "A tos koupila v Polsku nebo u Vietnamců?" 😀 😀
Co se týče dárků - no, ono taky asi záleží na rodině. U nás se třeba, když jsem měla narozky, udělala oslava ve stylu pozvem babičku a dobrý, ale zas jsem od našich dostala nějaký dárek, třeba nějakou dobrou encyklopedii, knížku, cd a tak... U nich se zas dělaly mega oslavy, ale dotyčnému každý dones bonboniéru. No a pak když se to konfrontuje, tak to ve výsledku vypadá takto, že naši koupili Jarkovi (ještě jak jsme spolu chodili) na narozky krásnou velkou encyklopedii hor nebo co, no a já od tchánovců na narozky dostala bonboniéru a kytku... Tehdy mě to strašně mrzelo, to musím přiznat 😖 Na 20 jsem od nich a ještě od švagrovců dostala mikrovlnku... navrhli to sami, s argumentem že ji budem potřeboval kvůli mimi, tak jsem řekla že jo... No proč ne, akorát je to spíš společný dárek mně i manžovi, a věci pro mimi se stejně v mikrovlnce ohřívat nemůžou. Třeba nějaká detektivka Agathy Christie by asi potěšila víc 😀 ale to už si asi moc stěžuju a jsem moc náročná 😀

tanuki
6. čer 2008

Představ si, já na první Vánoce ( po 10ti měsících vztahu) dostala od Martina Tokajské (mám ho ráda), bomboniéru laguna (mám ji ráda, ale... ) a košíček s žínkou a lainkým gelem a krémem. No, v tu chvíli jsem byla silná, ale cítila jsem se asi jako ty s tou vestou. Hlavně se nepočůrat smíchy. Co to jako má být??? Naprsto univerzální dárek, tak jako pro babičku k narozkám 😉 Navíc, když je tchýně doktorka, tak bomboniéry nekupujeme a distribuuje nám je průběžně. Ale zas to napravil o 2měsíce později, kdy jsem hrozně dojemně dostala nové běžky. Ale zas mě trošku mrzelo, ež je nevybíral on, ale nechal to na mamče. Je to nebe a dudy, oproti mým starým, ale na druhou sranu jsou takové nemastné neslané. Jsou kambinované - na bruslení i klasiku, ale i tak jsou řekla bych zbytečně krátké..a já zas tak hodně nebruslím a na klasiku se to prostě sklouzne zbytečně krátce ☹ ale bylo to fakt dojemné, vůbec jsem to nečekala!!!!!! Přinesl mé lyže, kde měl nechat vyměnit vázání (které jsem si koupila). Bylo to ve fusaku..tak jsem poděkovala a nic.. A on "to se na ně ani nekoukneš?" Tak jsem se teda šla kouknout, co jako..mé staré lyže, ale budiž, když ti to udělá radost. Otevřu fusak a říkám, proč tu jsou tvé lyže? (bíločervenomodré) "to jsou tvoje lyže" 😀 😀 😀

To jo no, mikrovlnka je taková do rodiny, ale zas bu´d ráda, že jsi nedostala třeba svetr😉
Moje babička mi posledních pár let kupovala hrozné oblečení - myslím, že taky od vietnamců, svetry...letos poprvé se mi fakt líbí a jinak i začali dávat penízky, ať si yvberu sama. Což je fajn,ale vlastně si málo kdy něco vyberu. a peníze padnou za běžnou režii ☹

Já ty vietnamce taky nemusím, já radši do sekáče..a jediné taky to sportovní si dopřeju. Sice se vesměs nažím využít různých akcí - máme třeba na okraji Prahy Rockpoint outlet, kde mají věci z výprodeje - ten já nikdy nestihnu, protože v době, kdy si ho všimnu už mají normální velikosti fuč.. a pak vzorky, které oficiálně nesmí prodávat, ale dělají to 🙂 jenže máme jakoby jedno vybavení s mamčou dohromady, tak nevím , jak to uděláme, která z nás si koupí novou bundu 😉 Máme goráčovku tilak, za super cenu, ale zas mi to nepřijde tak nepřekonatelné...hlavně ta životnost není nic extra ☹

janeyzelvicka
6. čer 2008

Já jsem úžasně spokojená se svýma pohorkama, značku si momentálně nevybavím, ale poprvé se mnou chodily v dolomitech v roce 99 🙂 (od té doby mám víceméně stejnou nohu, nebo jsme se možná koupili o číslo větší) furt vypadaj stejně a nikdy žádný problém, nikdy do nich nenateklo (leda zvrchu) - no paráda.
Hihi to je dobrý - dárek jak pro babičku 😀 To Jarkova babička má takový super zvyk - rozdávat věci, co ona dostala... Koupíš ji na narozky bonboniéru a dostaneš ji zpátky na jmeniny (už s takovým tím bílým povlakem navrchu bonbonů, jak čekají na pořadníku), občas přijde a ať si vezmem nějakou flašku (ona to nepije, ale všichni ji to nosí a ona se to pak různě snaží udat - jenže my alkohol leda pivo, vínko a na "medicínu" slivovici, ale ne nějaké metaxy nebo tak, no a teď když jsem těhu tak to už vůbec...)... Člověk vůbec neví, co těm starším kupovat. Alkohol nepijou, sladké nemůžou, oblečení rozdávají nebo strčí do skříně a nenosí, kosmetiku moc nepoužívají, a když jsme koupili sušené ovoce - "tak to ni, bo to je ganz twarde a boli po tym zymby..." 😉
S těma lyžema to je pěkné 🙂 já mám běžky poměrně nové, akorát už by potřebovaly nové vázání (bylo na ně namontované ze starých běžek, ještě takový ten starý typ). No jenže zima tu stejně pořádně není 😠, teď s Kristýnkou taky hned asi někam nepojedem, tak počkám tak rok dva a pak si dopřeju to vázání 🙂

tanuki
6. čer 2008

Jojo, já takový docela velký běžkař a do peřdloňska jsem měla své super vázání - které skoro nikdo nemá 😀 bylo to závodní vázání z 80.let - v době, kdy u ostatních frčely 3dírky...
Tak se musím přiznat, že v zoufalství nad nenalézáním hledané věci - cca 6obchodů, jsem zavítala i do kamenného obchodu s příznačným umělotinovým smradem a šikmookým personálem a nalezla tam cosi, co odpovídalo mému požadavku. Někdy to vyblejsku a hodím do alba. Už jsem byla úplně zoufalá 😉

janeyzelvicka
7. čer 2008

Ufff, včera se mě kámoška ptala, jestli už mám fakt sbalenou tašku do porodnice. Když jsem řekla, že ještě ne, tak na mě koukala jak na cvoka, jakože jakto, že to už bych měla od 30tt mít, že co kdyby... A korunu tomu dala další, která, aniž by si uvědomila, kdy mám termín, mluvila o tom, jak se měla narodit na konci července... a pak z ní vylezlo, že má narozky už v květnu, no a že se teda narodila asi o dva měsíce dřív... Tak takhle mě uklidňujou kamarádky 😀
Ještě jsem byla na zkoušce s kapelou, a teďka tu basu mívám tak spíš na straně, když hraju, no a Kristýnce se asi zrovna jedna ta písnička nelíbila, takže přesně do toho místa, kde jsem tu kytaru měla, ona začala kopat 😅 No musel na mě asi být zajímavý pohled, trochu se vzdouvající kytara (nebo mi to aspoň tak přišlo), a já se tak různě šklebila a kroutila 😀