Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
21. črc 2010

@butt jsem rada, ze je lepe a ze se rozkojujete 😵 Ocistky jsou indivindi, ja mela cca 3-4tydny, kamaradka asi 2 tydny a to mela normos vaginalni porod. Bud rada 😉
@hankazamecnikova to je bezva,ze vam to jde. Delas to uplne super, dokrm az vecer a jak pises, hlidej curani 😉 A s tim, ze jeste ho nemas precteneho, to ja toho naseho nemam nekdy precteneho ani ted 😀 😀

hankazamecnikova
22. črc 2010

@sussanah On se nám v noci pořád nechce moc budit a když ho vzbudíme, řve jako tur a stejně nechce pít. A pak ho musíme dvě hodiny nosit a odříhávat a odprdíkovávat. No, je to věda.

Normálně jsem dnes ráno teda nevážila, ale malej vypadal po kojení spokojeně, pak jsem kolem poledne kojila a to jsem už vážila a podle váhy jsme nakojili 60 ml 🙂 Pak spal až do tří a vytáhl si dalších 55 ml (no, ta váha váží +/- 5). Kojili jsme teda vždycky vleže a přes hodinu, ale tak to jsem se aspoň vždycky dospala. A teď tu ještě odsávám a malej trošku ublinkává takovej jakoby jogurtek.

butt
22. črc 2010

@blka tak bohuzel ocistky si daly jen pauzu 😀 ale byla jsem z toho zmatena, celej vecrejsek vubec nic...ale ty jo, pet tydnu krvacet..v lete 😖

hankazamecnikova
22. črc 2010

Jéé, koukám, že sem to blbě odečetla a v to poledne sme nakojili 70 ml! 😲 Jejda, teď mám strach, že jsou to náhody a zítra se zase vzbudím bez mlíka. Jdu si uvařit tak hektolitr melty...

hankazamecnikova
22. črc 2010

@butt Třeba nám to skončí dřív 😉 V tom vedru to fakt není nic moc, ale třeba právě to teplo to urychlí... Vašík má vlastně 10 dnů a já už spíš jen tak špiním.

butt
22. črc 2010

@hankazamecnikova mohlo by 😀 ze me teda taky uz nic moc netece, jen spis spinim, ale je to i tak otrava..se tesim, az budu moct nosit tanga 😀 😀 jinak vam hani preju, at vam to bojovani s mlikem hezky jde!jsme se tu porad mijely a ja stihla docitat, jen kazdej druhej radek 😀 takze jsem tu na nic moc nereagovala...

hankazamecnikova
22. črc 2010

@butt To je jasný, já jsem to taky celé nedočetla, když jsem se vrátila z porodnice 😉

butt
22. črc 2010

@hankazamecnikova a jak jinak valcite krom jidla? 🙂

hankazamecnikova
22. črc 2010

@butt Krom toho jídla máme akorát trochu problém s prdíky, Vašíček tak jednou dvakrát denně začne plakat asi právě kvůli nim, docela to tak sedí když si to tak vezmu, kdy jedl a kdy plače. Blbý je, že ho to chytá tak kolem druhé ráno. Ale jinak je to zatím zlatý miminko 🙂 Po kojení většinou usne na tři hodiny, tak spím taky a pomalu doháním spánkový dluh z porodnice, kdy jsme nedokázala spát dýl jak hodinu, pořád jsem jen koukala na Vašíčka... No a občas už na mě padají trochu splíny z toho kojení, abych neměla tak lehlý šestinedělí. Jsem dost šitá, ale ani mě to nebolí, sedí a chodím normálně. A jak jsi to vlastně měla ty s tím císařem? Jak tady crawler psala, že jsi to měla stejné jako ona nebo co?

butt
22. črc 2010

@hankazamecnikova ze ty deti si vyberou zrovna takovou blbou hodinu na prdíky, co? 😀 tak se hezky držte 😉 já dneska první den nespím přes den a zatíím žiju 😀 byli jsme na procházce s kočárkem, tak jsem byla ráda, že jsem vypadal z domu konečně 🙂 hele už o tom našem porodu píšu, takže to sem dneske nebo zítra hodím 😉 ale v podstatě dost podobnej prubeh jako crawler...

tanuki
22. črc 2010

No já s ní přes den spím ráda i teď 😉
Hani tak bezva s tou 70átkou.. Jestli bude dobře tloustnout, tak je báječné, že chce v noci spinkat, fakt!!! No a jak to cítíš s prsaam? třeba se kojí jen 10min a pak už jen žužlá? 😕

butt
22. črc 2010

pokdu jste zvedavi na ten muj porod, tak uz jsem neco sesmolila a hodila do fotoblogu 😉

blka
22. črc 2010

@butt Jo jo, užívala jsem si ty očistky se vším všudy 😝

@hankazamecnikova Super 😎 !!! To se rozjede, neboj. Jen přijít na to, jak by to bylo co nejefektivnější, co 😉 ?

blka
22. črc 2010

@butt Tý jo, krásně jsi popsala porod 😉 . Jak dlouho to teda trvalo? Jsem z toho čtení měla pocit, že to bylo nekonečné 😅 . Porodila jsi druhý den po tom, co jsi nám tady psala, že jedete?
A dobrá máma určitě jsi 😵 . To nezáleží na tom, jak přijde miminko na svět, ale na tom, jak se k němu chováš a dáváš mu lásku. Takže hlavu vzhůru a vůbec na to nemysli 🙂

sussanah
22. črc 2010

@hankazamecnikova to je super, ze vam to tak jde 😵 Po jakem case ho budis? Ja maleho prestala na radu dr budit jakmile zacal hezky pit a pribirat. Budil se mi sam asi po 5-6h a od cca 7tydnu mi prespal celou noc od 9 do 6 😎

@butt tyjo, tak to teda byla jizda ten tvuj porod 😕 To teda bolesti cca 27hodin ufff 😲 Moc hezky popsano. Jinak jsem si vzpomnela, kdy jsem poprve neco bez precteni podepsala ja, to bylo pri svatbe 😀

fifina86
22. črc 2010

Ahoj,
na toto téma jsem narazila náhodou, patřím sice do skupiny vysokoškolaček - studentek, ale zatím bezdětných. Chtěla jsem vám všem vyjádřit velký obdiv, jak to skvěle zládáte. Já mám teď na týdenních prázdninách 3 děti (4-9 let) a večer bych měla dělat na diplomce, ale jsem z nich naproto ko. Takže jsem opravdu úžasné.. A´t máte hodné a hlavně zdravé prcky..

butt
23. črc 2010

@blka my vlastne jeli 13. vecer poprve a mala vykoukla na svet 14. odpo. takze jo, den po tom, co jsem psala, ze jedem...a taky jsem mela pocit, ze to bylo nekonecny 😀 😀 ja vim, ze to jestli je mama dobra nebo ne, nezalezi na prubehu porodu..kdyz telo nechce, tak proste nechce..ale je mi to proste lito..vis clovek ma nejaky idealni predstavy a pak ho mrzi, ze to nevyjde...vis souvisi s tim to, ze ten cisar neni proste prirozenej..ze ti nemuzou polozit mimco hned na bricho, ze jsem ju dlouho nedostala prilozit, ze me kvuli tomu bolavymu brichu se o ni hur stara..ale jinak u me prevlada pocit stesti 😀

@sussanah vidis jsem radsi ane nepocitala, jak dlouho jsem ty bolestivy stahy mela 😀 takhle to zni desive 😀 no vidis, na svatbu jsem zapomnela 😀 ale teda nasemu farari jsme duverovala, ze mi nepodstrci nic, co podpesat nechci 😀 😀

holky dnesni noc silena, chtela kojit co hodinu 😢 😢 a pak spala do jedenacti, najedla se a zas spi 😢 nechapu, jak mam maly dite naucit nejakymu rezimu 😢

blka
23. črc 2010

@butt JO, to ti věřím. Já jsem taky chtěla porodit přirozeně a bála se, že to bude císař, takže těma pocitama bych nejspíš taky procházela, kdyby mě nakonec vzali na císaře.
Já myslím, že tak malé miminko režimu naučit nejde. Já jsem ho režimu neučila. Dodržovali jsme akorát dobu spánku +- hodina (podle jídla), ale to až v době, kdy už nespal celé dny - cca od 3 měsíce. A režim - jako jídlo v tolik a tolik to začalo až s příkramama, ale ne hned, až jich bylo víc, takže tak po tom 7. měsíci.

butt
23. črc 2010

@blka nám dr řikala, že doporučuje režim zavést, co nejdřív..ale i když se držíme jejich rad, tak naprosto bez šance 😀

crawler
23. črc 2010

@butt my taky absolutně nemáme režim - jak taky, když chce jíst pokaždý jindy - jednou se nažere a vydrží bez jídla dlouho a jindy chce po troškách každou chvíli..jednou spí přes den, jindy je celý den vzhůru...jeto out of my control...:-/

sussanah
23. črc 2010

@butt ja se snazilarezim zavest, protoze ja jsem striktne rezimova, ja na tom ziju. Al ono je to spis na tom mimcu a nas kluk to rezimovani po me asi podedil, protoze tak od tydne do asi 3 mesicu byl jak svycarske hodinky +-30min 😎 Ale moje prispeni bylo opravdu minimalni, proste to mel nastavene a ja mu to zbytecne nenabouravala. Potom od 3m do asi 7m jsme meli dokonaly chaos a ja byla jak vyplivnuta, ale pak uz se zacal "ucit" normalni rezim a uz je to v pohode. Myslim, ze je dobre, jak pise blka, +- doba spanku, +- doba vychazek a jidlo, jak chce 🙂 Jo a neboj, Dr ti da jiste jeste spoustu rad, ale on je problem v tom, ze kazde dite je jine 😀
Jinak jsem vcera byla u Dr a dozvedela jsem se z letacku ze me 9m dite by jiz melo rikat mama, tata, paci paci, umet udelat paci paci a papa a pomalu se zacit stavet na kolinka. Takze motoricky jsem tezce napred (obcahzi nabytek uz 2 mesice a ted se zacina poustet), ale po mluveni, slabiky, nedejboze pacipaci v nedohlednu. Proste mam opozdene dite 😀 😀 😀

janeyzelvicka
23. črc 2010

hehe, o režimu mi povídejte 🙂 někdy je to těžce mimo i teď 😀
a co se týče mluvení, a různých letáčků o vývoji, už jsem to taky pustila z dohledu. Kris pořádně nemluví furt. Slovní zásobu má, ale nějak necítí potřebu ji používat. Když chce knížku, tak si pro ni dojde. Když chce čurat, čapne mě za ruku a vede k záchodu. O jídlo si neříká, to nechce 😀 😀

hankazamecnikova
23. črc 2010

@tanuki On saje pořád tak divně, párkrát zatáhne a musí si oddechnout. Ale je to čím dál lepší. Ke konci fakt už jen žužlá, ale četla jsem, že si tím miminka plní citovou nádržku, tak je dobrý jim to chvilku dopřát vždycky. Tak ho nechávám. A prsa střídáme, takže po kojení je většinou vzhůru. Ale když fakt vytuhne, tak ho taky nechám. I když moje mamka z toho šílí 😅

@blka No právě, efektivita nám zatím schází, ale tak věřím tomu, že se to snad za to slavné šestinedělí všechno nějak naučíme... Hlavně mám zatím před každým kojením strach, že už mi ta prsa třeba zase nefungují. Piju litry melty, abych to udržela. Prsa se mi pořád nenalila, žádná bolest, pnutí, nic, to znám jenom z vyprávění 😔 A váha mě občas pěkně převeze a po kojení mi teďka hlásila, že malej shodil 25 g. Přitom pil tak hodinu, až se z toho poblinkal...

hankazamecnikova
23. črc 2010

@sussanah Já ho vlastně nebudím, čekám, až se tak nějak probere sám. Ale on se často probere jen napůl a znova by usnul a já to beru už tak, že je vzhůru a přebaluju ho a cpu mu prso, tak je pak naštvanej 🙂 Včera usnul v osm a spal až do jedné ráno... a pak se vzbudil ještě ve čtyři.

blka
23. črc 2010

@butt Jo jo, ještě jsem zapomněla, jak píše Sussanah, dopolední procházku jsme měli pravidelnou, takže si zvykl v tu dobu spát a musela jsem chodit spát ven s kočárkem za každého počasí. A to, až do 10. měsíce, kdy se naučil spinkat doma 😅

@sussanah Já jsem taky režimová a dopředu jsem se děsila toho, že něco nebude podle mě. Vždy jsem měla vše naplánované a když mi to manžel narušil, tak jsem byla nervozní, naštvaná 😅
Tak my jsme taky pozadu 😅 . Paci paci nedělá, a když to dělám já, tak se těžce vzteká 😅 (ostatně, to není nic výjimečného 🙄 ), mama a tata neříká. Jenom slabiky. A těch taky není moc. Prostě bude "ukecanej" jako typickej chlap 😀

@hankazamecnikova Jé, to se ti Vašík budí míň, než mě Mareček 😅 . Tak třeba nemusíš mít ta prsa nalitá tak moc, jak všude píší. Ten stres je nejhorší. Zkus se hodit do pohody (vím, že to není jednoduché), ale tím taky mlíčku určitě prospěješ 😉 . A melta je dobrá i kojící čaje nejsou špatné. Ale z těch bolelo Marečka bříško.

eveluska
23. črc 2010

jee, koukam, ze co jsem byla pryc, tak se to tu rozrostlo o mimisky 🙂
hani a butt - gratuluju! 🙂

butt
23. črc 2010

holky vy mě s tím (ne)režimem děsíte 😀
@sussanah je mi jasný, že každý dítě je jiný, bohužel, kéž by existoval univerzální návod 😀 😀 a jinak tady ty letáčky co kdy má dítě dělat jsou dost ujetý..asi lepší nečíst 🙂

@hankazamecnikova já taky nemám vůbec prsa nalitý a malá vypadá spokojeně. dokrm už nedáváme, občas převážím pro klid duše..a co jsme přišly z porodky, tak přibrala 200 g.. a s holčinou na jiným vlákně jsem se bavila, že taky nemá nalitý prsa (mimčo už větší) takže si myslím, že to není potřeba řešit 🙂

butt
23. črc 2010

@blka no u nás ty dopoledne jsou nejšílenější...jednou vstavá v 11 a jednou v osm..takže tady nějaka pravidlenost fakt není ☹

@eveluska diky 🙂

blka
23. črc 2010

@butt My jsme taky vstávali pokaždé jinak. Ale tu pravidelnost jsme měli v tom, že jsme nakojili, byli doma, pak bylo další kojo a šli jsme ven. Pak se vrátili, kojo, byli doma,... Strašně pestrej program 😀
Jsou maminky, které ten režím zavádí natvrdo. Ale to my přijde "ujeté" a pro to mimčo to musí být náročné. Taky si nedovedu představit, že by mi Mareček plakal třeba po 1,5 hodině, že chce napít a já, abych dodržela režim, bych mu nedala, protože zrovna jíst nemá.

sussanah
23. črc 2010

@blka no tak to my jsme meli opravdu neuveritelny rezim. Rano kojo v 6, potom spani do cca 9:30,kojo, pak spanek kolem 11:15, vzbuzeni a kojo kolem 12:30, 13:30 odchod na vychazku a spanek, 16:00 navrat a kojo, spanek cca 17:00, 18:30 kojo, spanek cca 19:30 az 20:15, koupani a kojo v 9 a spani az do rana 😀 to vse s max 30min zmenami 😀 😀 😀 Ale jak rikam, on si to proste nastavil, tak jsem se prizpusobila 😀 Dodneska si presne pamatuju i ty casy, co kdy bylo 😉 Ale kojeni jsem treba fakt nemohla driv jak po 2h, to mi ho prislo taky nekdy liot ( ikdyz teda fakt nehladovel), prave kvuli refluxu ☹ Ale zas, na prso jako cumlik a uklidneni se "naucil" az kolem 7-8m 🙂