Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

sussanah
4. zář 2010

@butt no ja ted uz jen dam na nocnik a bud chce a je to hned nebo nechce a to si hned rekne, ze teda ne. Kdyz jsme zacinali, tak jsme ho drzeli tak 2min max 3min (kdyz treba byla po 2h prochazce sucha plina). Vic to podle me nema cenu. Taky bych nelitala nad umyvadlo co 10-15min. Ja treba ani nenechavala maleho rozbaleneho jak se u BKM na zacatku doporucuje (meli jsme studeny byt a byl rijen/listopad), takze ja jen rozbalila, sla mu umyt zadek, mezitim dala na umyvadlo, zkusila a kdyz nic tak zase zabalila. Rozbaleneho jsem ho nechavala az mel tak ty 4m a uz jsme meli nocnik a zkouseli odchytavat curani i behem dne. Na curani mame "curururu" a na kakani "kakikaki" ale to jsme taky zacali az odlisovat kolem 5-6m. Budu drzet palce 🙂

butt
4. zář 2010

@sussanah diky moc 😉

sussanah
4. zář 2010

holky, musim se pochlubit, ve stredu letime na tyden na Kretu - nasi srdecni zalezitost 🙂 Uz se taaakhle tesim 😎

butt
4. zář 2010

@sussanah jeeeeeeeeeeee tak to si moc uzijte!!!!

blka
4. zář 2010

@sussanah Jé, moc si dovolenou užijte. Vy dovolenkujete hodně, co? To se někdo má 😉

sussanah
4. zář 2010

@blka no ani zas tak nee, byli jsme jen zacatkem leta na asi 3-4 dny taky v rodnych cechach a jinak spis jezdime k rodicum na delsi cesty, ale pravou dovcu jsme mela naposledy, kdyz jsem byla v 4m tehu. Teda kdyz nepocitam to MD a RD, to se vlastne dovolenkuju porad 😀

Jeee, ja se tak tesim, uz jsem udelala mm modni prehlidku "na plaz" a "na vecerni promenadu" 😀

blka
5. zář 2010

@sussanah Aha, tak to se mi zdálo, že pořád někde jste. Asi jsem si tě s někým spletla 😉

butt
5. zář 2010

@sussanah si te porad nekdo s nekym plete, co? 😀

sussanah
5. zář 2010

@butt furt, ja jsem proste takova tuctova, ze je tezke si me s nekym nesplest 😀

butt
5. zář 2010

@sussanah 😀 😀 😀

a jak se va, vsem holky dari?my dnes meli krtiny a prezili jsme to ve zdravi 😀

blka
5. zář 2010

@butt To gratuluju 🙂 . My jsme loni křtiny taky řešili a nedořešili, takže furt nic. A už celkem pochybuju, že nějaké budou ☹

butt
5. zář 2010

@blka děkujeme 🙂 a na křtiny není nidky pozdě 😉

blka
5. zář 2010

@butt To máš pravdu 😉 . Jen to není tak krásné jako když se křtí malé miminko.

sussanah
5. zář 2010

@butt Takze Sasa uz je oficialne Sasa 🙂 gratulace

butt
6. zář 2010

@blka moje teta treba schavlne cekala, aby decka trosku vyrostly a krest si uzili 🙂

@sussanah dekujeme 🙂 jinak jsme dnes rano malou podrzela nad umyvadlem a udelala curaci zvuk (ten jsem se snazila delat vzdycky kdyz jsem videla, ze cura) a slavily jsme uspech!v podstate okamzite se vycurala 😀 ja vim, asi spis nahoda, ale stejne z toho mam radost 😀 takze diky za povzbuzeni 😉 a jen jeste k tem zvukum, jsi psala, ze jste zacli rozlisovat az kolem pul roku, do te doby jsi pouzivala jen curaci zvuk na vse?nebo uplne jinej?nebo?

sussanah
6. zář 2010

@butt do te doby curaci zvuk (prvni 2mesice kakal snad porad) no a potom jen jednou za tech 5-6dnu a to jsem ho spis povzbuzovala "tlac" 😀 Takze mozna kdyby kakal jako normlani deti, tak bych asi rozlisovala kolem toho 2m. Jo a gratuluju k uspechu, abys nebyla prekvapena, kdyz tech nahod bude vic 😉 Sice ano, v tomhle veku je to hodne reflexni (poloha, dupka bez plinky a podobne), ale reflex casem prejde ve vedomou akci, to sama poznas.

k.ate
6. zář 2010

@butt gratulujem ke křtinám, my je řešíme už rok 😀 a furt jsme to nevyřešili 😀 Takže nakonec se asi malej bude muset rozhodnout sám 😀 😀 😀

Jinak jsem zjistila, že lidi na studijním jsou fakt na hlavu :-/ Loni jsme se schválně nechali s manžou rozhodit do dvou stejnejch skupin, abychom měli jinej rozvrh a co udělali na studijním letos? Dali nás zpátky k sobě :-/ TAkže i kdybychom chtěli, nemáme šanci ten rozvrh poskládat tak, abychom se prostřídali to jsou fakt kreténi :-/

butt
6. zář 2010

@sussanah diky, kdyz me jeste neco napdane, tak s ete zas poptam..dnes jsem myslela, ze manzela lisknu, jsem mu rikala o nasem "uspechu" a on se ptal, co je curaci zvuk a pak ho male rikal, kdyz lezela v kocaru 😠

@k.ate diky 🙂 tak se rozhodne sam no pokud to vy nedoresite 😀

blka
6. zář 2010

@k.ate TAK to máte nejspíš ohromnou radost, že vás dali k sobě.Hlídací babičku nemáte?

k.ate
6. zář 2010

@blka jojo fakt paráda, takže na to fakt kašlem, protože lítat a doprošovat se vyučujících, jestli by nás nepřehodili atd. Navíc s nejistým výsledkem... ☹ Hlídací babičku bohužel nemáme :-/

butt
6. zář 2010

@k.ate si teda s tou skolou fakt uzivate..takze posledni slovo, ze na to kaslete?

hankazamecnikova
6. zář 2010

@k.ate To je teda demence. A už se s tím přímo na tom studijním fakt nedá hnout? Nebo se nedoprošujte a jen zkuste napsat maily a uvidíte, jestli třeba nebudou všichni vstřícní, co? 😉

@butt Ty jsi teda úžasná, že zkoušíš takový šílenosti 🙂 Jak to funguje s tím čůracím zvukem? U tak malýho mimča, jo? 😲

hankazamecnikova
6. zář 2010

Jo holky a my taky plánujeme křtiny a ještě se nám nepodařilo nic naplánovat. Vidím, že je to rozšířený problém 😀 😀

butt
6. zář 2010

@hankazamecnikova to neni zadna silenost 😀 me to hodne zaujalo uz v tehotenstvi a chela jsem to zkusit, pripada mi prirozeny 🙂 no a curaci zvuk..vzdycky kdyz vidim, ze mala cura, tak udelam "tssssssssssssss" coz je nas curaci zvuk, aby si to s tim spojila...a dnes jsem ju teda zacla davat nad umyvadlo a delat curaci zvuk..zkousela jsem trikrat (jinak jsem pres den byla u doktora a na cviceni, tak nebyl prostor) a dvakrat se fakt vycurala 😀 a u treatho se vycurala az na prebalovaku, jsem totiz nevydrzela ty doporucovany dve minutky (jak radila @sussanah ) ale po pul minute jsem ju odnesla... a jak se vam hani jinak dari?co je u vas novyho?

teda vidim, ze jsme nejaci extremne sikovni, ze jsem zvaldli krtiny domluvit tak brzo 😀 😀 😀 😀

sussanah
6. zář 2010

@k.ate tyjo, tak to je teda radost...Jto nehorazne, kdybyste chteli nevic co, ale tohle je fakt vylozene naschval, nic jineho 😒
@butt manzel je vtipalek co? Bych ho hnala 😠
@hankazamecnikova jo tak krtiny, ty my nastesti resit vuuuuubec nemusime, u nas se to nevede 🙂

butt
6. zář 2010

@sussanah jsem ho sprdla neboj, u nej to je hloaven nevedomost, tak doufam, ze jsme mu dostatecne vycinila a uz se to nebude opakovat 😀 on celkove pro moje "divnosti" jako jsou treba latkovy lpinky nema moc pochopeni...

sussanah
6. zář 2010

@butt tak to MM je nastesti velky fanda techto vystrednosti, ho to vylozene bavi 🙂 Teda krome skladani cc na draka, to mu musim predskladat, protoze tomu rika origami 😀 Ale podle me kdyby chtel, tak to zvladne, ale uz je to takovy zvyk, ze ja nachystam, on zabali 🙂

sussanah
6. zář 2010

@butt to ti udela jeste mockrat, ze jak ji sundas, tak spusti, me takhle maly nekolikrat pocural stenu (dokonce i vypinac), kdyz jsem ho nesla z koupelny zpatky 😀

butt
6. zář 2010

@sussanah me v podstat staci, ze to muj manzel respektuje, takze i on do latkovych plinek bali, ale musi to mit hezky nachystany...ale kdyby to zalezelo jen na nem, tak bude mala v hnuskach...a BKM radsi nekomentuje, al euplne vidim, co si o tom mysli 😀 tak si uzivej, ze tohle muzete s manzelem vsechno prozivat 😉
no jeste, ze mala nema sulinka a nedocura tak daleko 😀

sussanah
6. zář 2010

@butt jj to je ta vyhoda holcicek 😀 Ja ho taky musim furt smerovat, jinak to jde i z hrnce ven 😀 Tak manza byl z latkovek hned nadseny, kdyz jsem s tim prisla (jeho sestra odchovala 3deti na latkovkach). On je tez vcelku eko (rozumne) a hlavne kdyz muze tak preferuje prirodni materialy. Nastesti vzal na milost PUL kalhotky, protoze vlnaky mi k srdci nejak neprirostly.