Studium VŠ na mateřské. Zvládáte to?

gimik
6. únor 2008

Ahojky holky, nevím jestli tu takové téma už je, ale nemohla jsem ho najít. Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás studuje VŠ na mateřské. Já jsem ve druháku a v září se nám má narodit mimísek. Nerada bych školu přerušovala. Teď studuji kombinovaně, tak doufám, že studium zvládnu i na mateřské. Jak to zvládáte a jak to děláte s kojením. Mám z toho docela strach. Moc díky za všechny reakce 🙂

janeyzelvicka
7. črc 2008

Ahojky, tak jak jste se měli?
Neboj nic až tak nového, jen jsem nebyla u kompu a udělali jsme si s manžou fajn víkend - dneska máme výročí svatby (hihi takže vyvalování v posteli a tak 😀 )
Kristýnka mi prý užírá červené krvinky, tak mi doktor nasadil ještě nějaké železo... a ve čtvrtek jsme se byli podívat v porodnici - paradoxně místo aby mě to uklidnilo, tak jsem pak byla doma úplně vyšplouchnutá, teprv tam mi totiž došlo co mě čeká a brzo... dokonce jsem si mohla vyzkoušet i takové to polohovací lůžko, na kterém se rodí 😀 ale jinak to tam vypadá hezky no 😀
Na šestinedělí mi jedna maminka doporučovala nadstandart, prý je to super, klid... Tak já nevím, co by sis vybrala? Radši normální pokoj, kde jsou 2 maminky, sprchy sice jsou u pokojů, ale zas návštěvy od 15 - 17... anebo nadstandart, kde máš svůj klid, sprchu a záchod mnohem blíž, návštěvy v podstatě neomezeně, ale zas tam jsi sama? Já fakt nevím, někdy jsem ráda společenská a pokecám s ostatníma, takže by mi druhá mamča nevadila, ale zas pokud jsem nějaká nemocná nebo tak (kdoví jak budu po porodu vypadat), tak si to radši vyžeru sama... a + ty návštěvy na normál pokojích mají fakt blbě... takže rozmýšlím no... a do toho žehlím a peru poslední věci na Kristýnku, chlemtám maliníkový čaj a tak 😀

tanuki
7. črc 2008

no my zas frčíme na chatu, ráda bych pokecala...tak snad příště 😉 Ty jo, no to polohovací, to je mazec, alespoň už se tam snad nepřikurtovávají nohy jako v minulosti, nebo jo???
Já už taky pomalu začínám přemýšlet o porodu 😀
U nás naštěstí je i možnost 2lůžkového nadstandartu, tak do toho chci jít. Přesně to cítím, jak jsi tu psala. Být v třeba v noci sama v nemocnici je nepříjemné, na druhou stranu co když ta spolurodička bude divná, co když třeba tvé mimčo bude klidné, její uřvané nebo se prachobyčejně budou ve řvaní střídat a ty si prostě vůbec neodpočineš..na druhou stranu může být super, bude ti hlídat mimčo, když půjdeš do sprchy...
No ale ty návštěvy, to je krize - u nás jsou snad 13-19, ale standart jsou jen 3postele, 3postýlky, žádná žitle a návštěva se odehrává na chodbě. Naprosto nedůstojné, tam ty strhané maminy po porodu, na mě to na exkurzi působilo hrozně.
Kolik to u Vás stojí? U nás 700/den je jedno jestli 1nebo 2lůžák..

janeyzelvicka
7. črc 2008

Ne nohy už se nepřikurtovávaj - naštěstí... ty porodní sály mají rekonstruované, takže to tam vypadá fakt pěkně...
U nás je nadstandart za 500 Kč/den, anebo je i dvoulůžkový nadstandart za 250/den. Mě by vyhovoval ten nadstandart kvůli těm návštěvám, ale zas jestli budu mít depku, možná mi pomůže když nebudu sama, nebo třeba nějaká zkušenější mamina poradí... no z toho mi vychází dvoulůžkový nadstandart 😀 zas ta mamina si chválila ten nadstandart právě kvůli tomu že tam byla sama nebo s manžou, zrovna tam oba koupali mimouše... no možná ten dvoulůžkový nadstandart bude to pravé - budu tam s maminou a můžu tam být dýl i s manžou... možná je to zbytečná úvaha - kdoví, jestli se těch nadstandartů vůbec bude dostávat...
Jinak ty maminy na tom šestinedělí - po tom porodu ti je už asi všecko jedno - sestřička mě tam provázela a vždycky nakoukla první a zeptala se, jestli se můžu podívat i já. a ony že jo - a přitom tam ležely s vyvaleným zadkem, málem rozcapené... já bych se zakryla až po uši - ale je možné, že po porodu tam budu ležet zrovna tak a ať vidíte, co vás čeká 😀

tanuki
10. črc 2008

😀 jojo, to mi říkala kamarádka, že jí behem těch všech věcí okolo porodu přešel stud 😉 No já ani nikdy nebyla u chlapa - bývalá gyn je žena a v té ambulanci, kam chodím teď se točí tři doktorky - tak ty mě už viděly všechny 😉 😀
A měla tam toho manžu i přes noc? V Praze to v některých porodnicích jde, ale u toho Apolináře je totální nedostatek jakých koliv pokojů, takže to, že chceš nadstandart je jen vize (teda ty celebrity to asi mají jisté 😀 ) a holt se vyplní nebo ne. No ale řekni my, jak dlouho bys vydržela s návštěvou na chodbě. OK, když se tetička přijde kouknout na mimčo, ale přeci jen ten manžel, to mi přijde, že krom zapíjení potomka..je to naše a chci, abychom tam byli oba spolu co nejdéle. Teda u nás to zapíjení bude dost divoké - porod se kryje se "zápitama" které bývají na začátku roku. Manrtin teď už mopc nepije, takže mu stačí málo 😀
Zítra jdu na to OGTT. To tam ty 2hoďky asi musím kysnout a nemůžu si zajít nikam, co? A pak po obědě zas jedeme na chatu. Trochu blbé je, že je tam kopcovatý terén a bojím se klíšťat, takže se ochomítám hlavně okolo kuchyně, což mě né vždy baví a né vždy to projde bez zanechání váhového přírůstku 😉

janeyzelvicka
10. črc 2008

Nene, přes noc toho manžu určitě v porodce neměla, tady to nejde...
Ty návštěvy na chodbě jsou blbé, tam můžou naštěstí na pokoj... No s návštěvama to bude asi taky veselé - vzpomínám si, že když mi bylo asi 10, byla jsem s mamkou navštívit jednu její kolegyni, co ležela na šestinedělí. Teď zpětně mi to přijde jako naprostá šílenost - ještě kolegyně z práce, to tak!!!
Já si to vážně nedovedu představit, nejradši bych přijímala jen manžu a max jednou moje rodiče... jenže to aby se zas tchánovci netvářili blbě, ještě nedávno vzdálená příbuzná měla dvojčata a za ní do porodky šel i její brácha s manželkou... no i když ona měla spíš ránu po císaři, než rozsáhlé šití tam... já nevím, vždyť všichni avizujou, že to není jak někde na ortopedii, jak nám ta PA říkala, že některé maminy jsou i dvacetkrát denně ve sprše, potřebujou "větrat" po šití a tak...
Už to vidím v jasných barvách, jak tam mám na návštěvě tchánovce - pardon, protéká mi vložka, zajdu si do sprchy 😀 malá řve hlady, vytáhnu prsa, před nima nakojím... nikdy 😖 😖 Někdy může být ta chodba možná i výhodnější, že když už nikoho nechceš vidět, vymluvíš se na mimčo a valíš zpátky do pokoje a oni pryč... Zato když se ti usadí v pokoji, tak s nima nehneš... S manžou to je samozřejmě jiná věc...
Jinak jak jsem byla celou dobu v pohodě, tak teď se to začíná vorat - malá je v pohodě, včera mi natáčeli monitor a to sestra zírala, jak mi skákalo břicho, má teď asi 2600g, tak snad nebude velký cvalda a třeba líp poleze 😀 Zato mě zjistili streptokoka (takže skvělá infuze během porodu - a já nesnáším jehly 😒 ), jako bonus kvasinky - ty ale teď neřeším, no a zhrozili se když viděli můj krevní obraz - hemoglobin mám někde hluboko pod normou (teda snad to píšu správně), takže mi minule nasadil železo, včera mi zas brali další krevní obraz, dávku železa zdvojnásobil, no a prý kdyby se to nezlepšilo, tak by mě asi ambulantně vzali na jeden den do špitálu a tam mi bodli injekcí nějakou koňskou dávku železa, a kdyby ani to nezabralo, tak už jedině transfuzi... Kolik má být asi tak ta hladina toho hemoglobinu? Někde jsem četla že tak nad 120, no a já měla 78 😠
Takže doktor mi to tak servíroval, ty dobré zprávy, a čekal, kdy asi začnu nadávat, ale já se furt usmívala jak měsíček nad hnojem, tak na konci povídá: "Vy jste taková miloučká" 😀 😀
Tak hodně zdaru na OGTT, někde prý dovolujou že můžeš vypadnout, ale u nás ne, tak uvidíš...
Tak si užívej chatu 😉 já už jen tvrdnu v podstatě doma jak cvok... 😀

spetra
10. črc 2008

Jany koukám, že se ti to rychle blíží, tak držím palečky nech porod proběhne lehce.

tanuki
10. črc 2008

No tak to jsi šikulka optimistická 🙂 Mně nevadí vůbec odběry krve, ale infuze nesnáším...ale tak krátkodobá se dá vydržet 😉 já loni dostala antibiotikové, první noc jsem vůbec enmohla usnout, pořád jsem tam tu umělou jehlu v žíle cítila 😠 Nakonec jsem při převazu zjitila, že mi to udělali blbě, že mi jí nepodložili ničím, takže ta bolest byla oprávněná, ale připadala jsem si jak cvok 😅
Jojo, myslím, že dvoulůžák je fajn a za 250paráda! Já nevím, občas mám v noci takové stavy - třeba vlivem snu, že se prbudím a mám strach, smutek či tak něco..a děsně mi pomáhá, když tam v tu chvíli vidím, že nejsem sama 😀
Vyfoť ještě pupíka, ať vidím, jak jste povyrostly 😉
S tou kolegyní je to fakt vtipné 😉 mně se na svatbě ptala spolužačka, že by ráda přišla do porodky. Hahaaaa, taky si dovedu představit, jak zakazuju návštěvy - když si vezmu široké příbuzenstvo a kamarádky...na nás koukali taťkové ještě z oken a návštěvy chodily až po šestinedělí...chce to nějaký rozumný kompromis! Loni jsem takhle na návštěvě lhala kamarádce, že "nevypadá tak hrozně,jak si myslí" ale vypadala příšerně 😉)) viděla jsem jí asi 3hoďky poporodu (měla pak ještě operaci) a byla u náís ve fakultce, tak proto jsem tam za ní takhle rovnou šla. Teď už se tomu obě smějem 😉 Teď se začali snažit o druhého potomka 😵 To ej jedna z věcí, která jde fakt mimo nás 😀

janeyzelvicka
11. črc 2008

spetra díky 😉
No rozhodla jsem se že budu brát kdyžtak ten nadstandart dvoulůžák, ale nejspíš je to všecko marná naděje, porodnice bude podle všeho přeplácáná... Zas na druhou stranu si říkám, že mě snad pryč neodešlou i přes stop stav, když mám toho streptokoka a tak, to by se ta infuze měla nasadit dost brzo, aby stihla vykapat ne? 😀 (teda někde jsem to četla, tak si to naivně myslím 😀 )
To je úžasné - nevypadá tak hrozně, ale vypadala příšerně 😀 Právě proto - radši míň než víc... Zrovna jsem si vzpomněla na jednu kamarádku aktivistku, ta by mě byla schopna navštívit ještě na porodním sále, takže jsem ráda, že rodím v Ostravě a ona bydlím poblíž mého bývalého bydliště, takže to má přece jen z ruky...
Včera jsme byli na návštěvě u známých, mají 2 super dětičky, když jsem viděla tu malou, jak Jarkovi skáče po klíně a jak si pak "povídal" s malým, tak mi bylo skvěle, že bude úžasný taťka 🙂 měli jsme od nich slíbenou vaničku, místo toho jsme dostali vaničku, hračky, chrastítka a spoooustu oblečení na trošku větší mimčo s tím, že když vrátíme vrátíme, když se něco pokazí/rozbije/zničí, tak to nemáme řešit... no paráda... ušetřili jsme několik tisíc...
Dneska mám nějakou aktivní náladu, nejradši bych šla žehlit... takže musím dělat vše pro to, aby mě ta aktivní nálada přešla 😀 no, ale uklidit by už chtělo... a konečně pořádně sbalit tu tašku do porodky taky...

tanuki
11. črc 2008

tak já už mám za sebou OGTT, ne, že by se mi vůbec nezvedal kufr, ale šlo to...
Já myslím, že základem dobrého porodu je nebýt přehnaně sportovní 🙂 tahleta moje kamarádka je baletka, plus jiná snámá gymnastka - rodily blbě, mají tak zpevněný spodek, že se vůbec neotvíraly.. ale zas když to páněvní dno trochu trénuješ, tak by se mělo snáz při porodu relaxovat, tak uvidíme. Příští týden se snad dokopu na těhucvičení, když budu v Praze...
Jojo, poděděné věcičky se vyplatí 🙂 A máte takové to sedátko?? My ho budeme mít půjčené od sousedů, je to bezvadná věc - jsme tam byli na návštěvě, a oni v něm položili mimi na sedačku a ono po nás koukalo.. Vyrábějí se teď i všemožné šílené hrací, vibrující.. my máme obyč chicco po jejich neteři, které je teď 17 😉 takže toho už docela zažilo, ale je pořád ve fajn stavu

janeyzelvicka
11. črc 2008

No tak přehnaně sportovní určitě nejsem 😀
Sedátko zatím nemáme... uvidíme jestli ho pořídíme... postupně tak přicházím na to, co mi chybí - třeba nemáme žádný dudlík, tak to by ještě chtělo, jinak už snad vše...

tanuki
11. črc 2008

tak já jsem se na chalupu vybodla, sice se mi stýská po mužovi, ale musím hnout s domácností... měla bych některé věci konečně vyházet a pozvolna se připravovat na stěhování. a taky musím přešít bílé kalhoty na praxi, aby mi byly 😀
A jak jsi se rozhodla s plenkováním?

janeyzelvicka
14. črc 2008

Do začátku jsem koupila balík jednorázovek, ale už mám i nějaké látkové - teda pořádně jsem se na to ještě nekoukala... Mamka mi koupila jedny svrchní kalhotky, tak pak uvidíme, jak se budou Kristýnce líbit a kdyžtak se jich pořídí víc...
Dneska jsem byla u oční na kontrole, čekala jsem tam 3 hodiny, masakr... Říkala že vše v pohodě, tak běžím k obvodní, aby mi konečně dala razítko do průkazky - a ejhle, má dovolenou... 14 dnů... takže jsem bez razítka 😀 Pak jsme Kristýnce našli ještě hodnou paní doktorku a teď si jdu dát 20, jsem úplně vyflusnutá...

tanuki
14. črc 2008

hahaaa, takže nejsem jediný lempl 😉 na gyndě mi říkala, že mám mít ty razítka do24.tt nicméně krom zubaře mi to zeje prázdnotou 😉 dnes jsem chtěla volat kvůli ekg na internu, ale nějak jsem se k tomu nedostala 🙂 Chodíme teď na tu praxi, ale šli jsme spát pozdě, tak jsem dnes nějaká vyřízená. Chtěla jsem jít cvičit, ale nenašla jsem sílu. Teď nevím, zda mám jet na otočku domů - normálně to trvá 35min, ale Praha je rozkopaná, výluky..
-jak se cítíš??

janeyzelvicka
15. črc 2008

No já mám naštěstí v průkazce jen kolonky Kolposkopie, Cytologie, vyšetření praktickým lékařem, stomatologie, jiná odborná vyšetření... a sestra mi na začátku zaškrtla jen toho praktického a zubaře... taky říkala že do 30. tt by to asi mělo být 😀 ale myslím, že na to jinak kašlou a nekontrolujou jestlis tam byla, kamarádka tam neměla nic a nikdo se o to nestaral...
Hih byla už jsem úplně zoufalá z kojící podprdy, sehnala jsem v mé velikosti jen jednu a potřebuju jich víc, pořádný obchod se zbožím pro těhule jsem tu ani nenašla (fakt tu Ostravu ještě moc neznám 😠 )... a v Tescu samé lepší - E, FF, G... to si rovnou můžu přešít stanové celty 😠 😀 tak jsem prosila mamku, mají v Karviné blízko práce fajn obchody, ale taky říkala že bída s nouzí, jednu poslední na mě koupila a jinak zas samé G... oni si fakt myslí že ty těhule když vylezou z porodnice tak jsou snad profesionální kojné nebo co...
Jinak je mi fajn, Kristýnka včera zas byla akční, dělala parádní boule, tak nevím, jestli už by taky nejradši nebyla venku, když jí to tam je tak malé 😀
Přidala jsem jednu fotku z páteční akce, tak můžeš zhodnotit velikost 😉

janula2008
15. črc 2008

Janey ja se omlouvam, ze vam lezu do diskuze, jen jsem nakoukla a vidim, ze zrovna resite kojici podprdy. Ja si koupila v tehu dve a ani jednu jsem nemela na sobe, pouze jsou vyprane (doma jsem chodila nakonec bez podprdy aby prsa vetraly a ven jsem mela normalni sve), tak kdybys chtela, klidne ti je obe nejak za levno dam. Jsou pekny, jedna cerna - 90 B a druha bila 85C, ale rekla bych ze jsou jeste mensi. Muzu poslat i na mail foto.

tanuki
15. črc 2008

tak já jsem dnes byla dědit a jsem nadmíru spokojená 😉 Krom toho, že to nemáme šanci unosit máme půjčené tak nádherné věcičky 😵 Dokonce i hrací deku, to jsem ani nedoufala... A já zrovna včera objednala neskutečně drahou hračku - soba...ony ty malé látkové hračky, které něco umí jsou děsně drahé- a na hrací dece jich visí dalších 6 😠
V noci hrozně špatně spim a ráno vstávám na prax a celý den pak někde běhám, to jsem teda zvědavá, kdy padnu 😉

No, pupík se změnil, je i hodně do strany, ale taky bych netipla, že je předporodní 😉 Já jsem si tam dala taky nové foto, ale nepřijde mi ve skutečnosti v oblečení tak velké, jako je tam 😉

janeyzelvicka
16. črc 2008

Ty fotky máš super, úžasné jsou ty trička pro Verunku 🙂
My jsme zatím koupili jen dvě hračky - normální želvu a hrací želvu, ale ta hrací hraje naštěstí jen jemně... a zbytek jsme dostali půjčené - různé omyvatelné knížky, chrastítka, věci na kočárek...
Já naštěstí spím dobře, což je fajn, protože když jsem nevyspaná, tak jsem nevrlá a tak 😀 doufám, že třeba začnu rodit v nějakou vhodnou dobu, protože po nevyspané noci by to asi nebylo moc OK... Tak jsem Kristýnce řekla, že ještě dneska dodělám pár věcí, dobalím tašku a pak ať už si klidně leze 😀 Aspoň že už nejsou taková vedra...

tanuki
17. črc 2008

A co vy vlastně máte s těma želvama 😉 ? My jsme to dnes zabalili na praxi hodně brzo 😀
Díky za pochvalu, trička jsou fakt úžasná, Martin se hrozně těší, až je malá bude nosit 🙂
budeš si kupovat nějaké nosítko nebo ten šátek?
A jak s tím rodičákem, vyzvedla sis už papíry nebo se to řeší až někdy v průběhu šestinedělí? Ani nevím, zda jsem to psala, že mi na tudijním řekli, že sociálka chce, aby studentka měla individuál, jinak rodičák nedají... nicméně na sociálce mi o tom vůbec nic neřikali, takže...

janeyzelvicka
17. črc 2008

Hihi s želvama - tak se říká manžovi, vzniklo to někdy před 4 rokama když jsme spolu začínali chodit a on byl celý týden v brně na škole a já doma. a jednou mi psal že je beze mě smutný jak želva, a já mu tak začala říkat, no a postupně se to ujalo i mezi kámošema a tak... protože on má i takovou želví povahu - rád zelenou, takový pomalejší ale vytrvalý 🙂 tak si občas mezi sebou koupíme nějakou želvu, i ostatní třeba k narozkám, jmeninám - hrníčky se želvama, plyšové, dřevěné, skleněné malé želvičky... je to docela sranda, někdo sbírá psy, někdo slony, no a my želvy 😀
nějaké nosítko nebo šátek určitě pořídíme, uvidíme jak to půjde třeba doma, jestli bude chtít hodně nosit... a pak určitě nějaké nosítko pro taťku na hory 😀
Papíry od rodičáku mám doma už dlouho, byla jsem kdysi na sociálce kvůli přídavkům, tak mi je rovnou dal... a to s tím individuálem jsem nikdy nikde neslyšela, na sociálce nic takového neříkali a na studijním o mém stavu nic neví 😀 ... kromě toho u nás individuál pro bakaláře ani není...

zipik
17. črc 2008

Ahojky holky, procházela jsem to tady a chtěla bych se s vámi poradit o původním tématu. Udělala jsem přijímačky na VŠ a za týden jsem zjistila, že jsem těhu. Pořád se rozmýšlím, jestli má cenu vůbec začínat teď studovat mám ještě pár týdnů na rozmyšlenou do podepsání smlouvy. Poraďte prosím, jak je to ze začátku s učením a tak. Děkuji moc moc

zipik
17. črc 2008

Jo a ještě doplnění bylo by to kombinované, protže původně jsem měla studovat při zaměstnání 🙂

tanuki
17. črc 2008

ahoj Zipiku, "podepsat smlouvu"? Takže je to soukromé? No, jestli by Vás to finančně neohrozilo, tak si myslím, že nemáš co ztratit, když to zkusíš. Když to pak vzdáš v průběhu, bude to určo lepší, než když teď, Já bych teda určitě o tom pak hodně přemýšlela a litovala, že jsem to ani nezkusila 🙂
Ale důležité je taky, jak je škola daleko, jak by to bylo s hlídáním. Já i Janča jsme každopádně dělaly zkoušky i v těhotenství a krom únavy to bylo v pohodě, člověk je takový dokonce vyrovnanější, když čeká mimi. Tak hodně štěstí!

Ale stejně ti nic nepřiznají, dokud neporodíš, ne? Já to teda budu muset zase oběhat - stejnak si půjdu pro novou občanku... ale asi ani nebudeme žádat o příspěvky, dokud nebude malá - přeci jen se tam dokládají příjmy za poslední 3měsíce a to je u nás takové pochybné 😎 já letos nebrigádničím vůbec a manžel dostává výplatu na ruku, nicméně pak prý jednou za rok se to zúčtuje a bude i dávat dňové přiznání. No nevím, vůbec jsem to nepochopila, ale kvůli tomu přiznávání příjmů to budeme muset dořešit!
Jojo, nosítko na hory se bude hodit, i když Martin říkal cosi, že on ponese krosnu se všema věcma a já dítě 😀 Tak jsem mu řekla, že asi s plnýma baťohama tůrovat nebudeme, že to bude spíš chtít auto a výlety jednodenní 😉

janeyzelvicka
18. črc 2008

Zipik - souhlas s tanuki, já bych do toho šla...

Dokud neporodím tak nemám ani korunu 😀 už se těším až tam zase poběžím na tu socku, už mám doma ty papíry - takže porodné, rodičák, přídavky (k těm se myslím ještě bude dokládat příjem za rok 2006, rok 2007 se dokládá až někdy od října, takže v říjnu poletím zas... no mají zajímavý systém...)
Uf tak dneska bych mohla dobalit poslední věci do tašky 😀 kámoška říkala, že mám nervy jak špagáty, že ona by byla sbalená 3 měsíce dopředu a mě tam furt spousta toho chybí a je to rozstrkané po bytě 😀 doktor včera ze mě nebyl nadšený, že toho železa mám furt málo, tak si mě rovnou pozval v pondělí do nemocnice, že mi tam udělají zas krevní obraz a pak kdyžtak píchnou nějakou dávku železa. Málem se cpu i hřebíkama 😀
Dneska jedem ke tchánovcům vyzvednout kočárek a autosedačku, tchyně se divila, proč tak brzo!!! 😀

tanuki
18. črc 2008

a zkoušela jsi jíst játra? Já měla pro jistotu předevčírem králičí - ty mi přijdou super, pokud vím, tak králíky ničím nedopujou..ale dostaň se k nim, ještě že ta tchýně ordinuje kousek za Prahou 😀 Ale vypadá to hrozně - králík má podobnou kostru jako Sára (kočka) a vypadá to jak kanibalismus, když okusuje 😨
No já nemám žádný normální župan - mám svůj froté, xxlet starý, délka nad kolena 😅 Ale včera jsem koukala v Tescu na jeden holčičí- na velikost 170, strašně příjemný na dotek, za 350, ale totálně růžový, tak nevím...no přes těhu pupík bych ho asi neoblékla, ale předpokládám že po porodu slehnu 😀
Dneska v noci porodila Tevinka (znám jí tady z koníka) a měla termín 26.7. 🙂 Ty jo, je to takové zvláštní, když tu kolem mě začínají všichni rodit!

Já jsem dnes byla v jednom obchodě s látkama a měli tam fajnou látku, zlevněnou na 39/m! trochu pružící, no, mohla by být silnější, ale stejně do ní asi půjdu a ušiju ten šátek. Fakt se mi nechce dávat i třeba 1000(a to by byl nějaký z těch levnějších 😀 ) Takže tam dnes znova vyrazím s babčou. (ty bláho, chtěla jsem napsat mamčou, ale nekoukala sjem na klávesnici a napsalo to "babčou" No to je neuvěřitelné!!!!)
četla jsem, že mám mít 4,5m, takže 175Kč a to je ještě taková šíře, že z něj půjdou udělat dva... Tak kdybys chtěla půlku 😉 No snad není moc tenoučká, ale zas na začátek, když to člověk neumí je lepší mít lehčí a průžící látku (ono to teda pruží minimálně, ale pruží), navíc mimčo bude lehoučké...a až to budu umět (nebo se na to vykašlu úplně 😀) tak udělám dlaší, režnější. Nejvíc se mi líbí taková jemně a nepravidelně prouhatá látka, kde převažuje béžová a odstíny modré. Ale využiju ještě konzultace s tou mamčobabčou 😉

janeyzelvicka
18. črc 2008

Játra jsem nezkoušela, nějak je moc nemusím... A jíst králíka - to je taky skoro kanibalismus, když jsem celých 8 let králíčka měla a byl jak člen rodiny 🙂 piju šťávu z červené řepy a podobné chuťovky, ale dá se to...
Dneska taky porodila moje známá z předporodního kurzu, měla plánovaného císaře... a dneska je úplněk, to prý praskaj vody 😀 tak kdybych se nějak dlouho neozvala 😀
Ty jo tak s tím šátkem by to bylo super, tak kdybys tu látku nějak pořídila a fakt by se daly udělat dva, tak bych to brala 🙂 ale nevím jestli to budu umět uvázat a tak 😒

tanuki
19. črc 2008

tak látku jsme koupili, takže teď jen potřebuju zjistit, jakou to má mít šíři a podle toho se uvidí, zda to vyjde 😉
My měli králíkovou taky 8let, ale kravičky a prasátka a kuřátka mám taky ráda a co s tím nadělám 😅 pokritecky flákota masa mi tolik nevadí, jako třeba kuchání ryb a porcování kuřete.
A co poslíčci, jak je to často?
Já jsem včera byla u fyzioterapeuta, tak mi poradil pár posilovacích cviků, aby mě nebolela třísla, hezky mi tovysvětlil...no je fakt, že krom procházek teď nic nedělám a 9měsíců je dlouhá doba 😉
Ale dost mě to překvapuje, co všechno mohou těhule cvičit - mám si koupit takovou tu dlouhou tlustou gumu a cvičit nohy...člověk by čekal, že ve 3. trimestru...ale je to naopak, cvičit, cvičit 🙂

janeyzelvicka
20. črc 2008

Ty jo, já jsem asi nějaký vymykající se druh nebo co - začátek těhotenství = konec těhotenství (podle knížek) v tom smyslu, že veškeré popisované příznaky mě naprosto míjejí. Takže stejně, jako jsem nezvracela, neměla speciální chutě, nezvětšily se mi prsa, nezačala jsem jinak vnímat pachy na začátku, všecky ty příznaky porodu co bych měla mít prostě nemám. Poslíčky - jak to vypadá? 😀 Jestli to má být nějaké stahování břicha nebo tvrdnutí nebo co, tak to mě míjí. Stejně jako nějaké hlenové zátky, co můžou odcházet až 14 dnů před porodem, hnízdící instinkty a podobně... Akorát jsem víc unavená, víc si pospím a občas chytnu nerva 😀 A prý málo pohybů... hahaha 😀 v pátek se tam mrskala snad celý večer. No a přepadají mě takové nostalgické nálady - vidím nějakého kámoše a když se loučíme, tak si říkám - no jo, když tě uvidím příště, tak už to bude všecko jinak... Jo a hodně jím, asi tak dvakrát víc než Jarek 😀

tanuki
21. črc 2008

no a není to tím počasím? 😀 já teď taky neskutečně moc spim! Teda chodím pozdě spát večer...a pak polehávám celé odpoledne 😅 Tak dnes jsem byla poprvé na praxi, bylo to neuvěřitelné - normálně je na boxu 9miminek, ale přes víkend se nějak šíleně rodilo, takže jich tam bylo 15!!!!! Takže teď při odpoledním spánku a buzení jsem pořád myslela na mimika 😉 Bylo to tak neuvěřitelné - 15malých mravenečků (a samozřejmě se mě nevyhnul pocit a 15šťastných žen, co už mají za sebou porod 😀) ale kapacity jsou překročené, takže cca 5-6maminkem nemůže mít ten rooming, prcka na pokoji ☹ jen na kojení... Martin byl odvážnější, i když původně říkal, že na porod nechce, tak se šel kouknout na císaře. Tak to já fakt vidět nechci 😔
Tak to já jsem také celkem asymptomatická těhule - nevolnosti ne, pachy na úplném začátku, pak mžitka před dvěma týdny, břicho do 20.tt nic, prsa taky skoro nic, jen dvorce, chutě vůbec - nějaké kyselé okurky po dortíku, haha??? Tak teď už zbývá jen ten rychlý asymtomatický porod, co myslíš 😀

janeyzelvicka
22. črc 2008

Včera jsem zas navštívila nemocnici, udělali mi ten krevní obraz, tak železo se mi zlepšilo (mudr byl nadšen 😀 ), pro jistotu mi píchli nějakou injekci a dneska jdu na další... Pak už nevím, jestli se mnou počítají, asi si už myslí, že to nestihnu 😀
Tak kámošovi jsem slíbila, že se malá vylíhne na jeho narozky - což bylo včera. No tak nic. Zítra se tu k nám ještě staví naši na návštěvu a já pomalu chytám hrůzu z toho, že před nima začnu rodit - no tak to bych nepřežila 😀
Jasně, budem mít vymykající se porod 😀 doufám že ne v autě - aby mi stihla aspoň vykapat ta blbá streptokočí infuze 😀 Aspoň že ta moje vybraná porodka snad vyjde, včera se tam nic moc nedělo... A kdyžtak druhá, kterou mám v kurzu, prý zeje prázdnotou. No už by mi to nevadilo, mít to z krku... Jarek už si koupil i sváču do porodky 😀 😀

tanuki
22. črc 2008

a co si koupil??? 😀 Tak jsem dnes byla na vizitě miminek, co jsou s mamčama na pokoji, je to teda věda s tím kojením! Dnes mě jedna sesřička odhadla na TP říjen, tak to asi budu mít odpovídající pupendo 😉 no, vypadám teď, jak kdybych si dala pod triko volejbalový míč 😀 takže poměrně úzké a hezky dopředu.
Včera byla na návštěvě známá - je to super lékárnice, vždycky s ní konzultuju, když mám nějaký zdravotní problém a potřebuju slyšet jiný názor...tak jsem se vyptávala na dětskou kosmetiku. Resumé je, že pokud to děťátko nepotřebuje, že by ta kůže byla vyloženě suchá, tak je blbost matlat olejíčkama a krémíčkama, že se pak ta kůže nestačí pořádně dotvořit, přizpůsobit se novému prostředí. a když je fakt suchá, tak slunečnicový olej z lékárny...ze začátku se má mýt vodou, pak kdyžtak mýdlem - to mi schválila doporučení kamarádky - tuhé mýdlo od Weledy. No a na prdýlku Bepanten nebo rybilku. Říkala, že tam umírá, když přijdou rodiče, v 7.měsíci těhu a utratí 3000za kosmetiku, v dobré víře... takže tak.
Jo, včera jsem byla an sociálce, paní mi říkala jiné věci než ta minule, zdaleka ne tak optimistické 😠 ale co, nějak to zvládneme, kdyžtak holt budeme muset šetřit na jídle pro nás, což se dá...ale nevím, jak manžel, zvyklý na sýrečky, šunčičky 😉 stačilo by asi odbourat super čerstvé bagety z nemocnici, kterým čas od času podlehneme, on víc 😀